VSAT: dar vienas Baltarusijos pasienietis neteisėtai įžengė į Lietuvos teritoriją

  • Teksto dydis:

Baltarusijos pasienietis ties Šalčininkų rajonu neteisėtai įžengė į Lietuvos teritoriją, antradienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Pažeidimą fiksavo Gintaro Žagunio užkardos pasieniečiai per vaizdo stebėjimo sistemą. Iš vaizdo įrašo matyti, kaip baltarusis pasienietis apie du metrus įžengė į Lietuvos teritoriją.

Tai antras toks incidentas per pastarąją savaitę.

VSAT teigimu, G. Žagunio pasienio užkardos pareigūnai antradienį priešpiet per vaizdo stebėjimo sistemą matė du Baltarusijos pusėje palei sieną einančius šios šalies pasieniečius.

Jie dairydamiesi priėjo prie sienos linijos ties Šalčininkų rajono Stakų kaimu, kuris yra vadinamojoje Dieveniškių kilpoje. Sienos linija vietovėje yra žymima centriniu poligonometriniu stulpeliu, abipus kurio yra valstybių sienos ženklai. Netoliese Lietuvos teritorijoje yra pastatytas fizinis barjeras – tvora su koncertina.

 

 

„Vienas Baltarusijos pasienietis perėjo sienos liniją ir įžengė į Lietuvos teritoriją apie 2 metrus. Tuomet pažeidėjas apsisuko ir grįžo atgal“, – rašoma pranešime.

Vėliau Baltarusijos pareigūnai tęsė judėjimą savo pusėje.

Dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo VSAT Varėnos pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Praėjusį trečiadienį VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Švenčionių pasienio užkardos pareigūnai vaizdo sistemomis stebėjo penkis palei sieną savo šalies teritorijoje ėjusius Baltarusijos pasieniečius. Vienas šių pareigūnų trumpam įžengė į Lietuvos pusę maždaug iki metro atstumu ir nesustodamas grįžo atgal į savo šalies teritoriją.

Po šio incidento Lietuva Baltarusijai įteikė griežtą protesto notą dėl pasikartojančių sienos pažeidimo atvejų.NAUJAUSI KOMENTARAI

>>>>>> Užjūrio Princas \\\\\.../////

>>>>>> Užjūrio Princas \\\\\...///// portretas
Tu dar vis myliesi su savo motina?;

klausimėlis

klausimėlis portretas
O kaži, - pasisiojimas per sieną, skaitytusi sienos pažeidimu?

Užjūrio Princas \\\\\.../////

Užjūrio Princas  \\\\\...///// portretas
Žlugo mano Karalystė.____Idijotai.
VISI KOMENTARAI 8

Galerijos

Daugiau straipsnių