Garsiausi pasaulio architektai projektuoja muziejus Abu Dabyje. Čia kuriama meno pasaulio sostinė. Bet muziejų eksponatai gali būti cenzūruojami.
Ko reikia, kad būtų galima sukurti vieną iš įspūdingiausių kultūros centrų iš tuščio ir nykaus miesto?
Atsakymas paprastas: geriausių pasaulio architektų (tokių kaip Jeanas Nouvelis, Zaha Hadid, Frankas Gehry), žinomiausių muziejų vardų ir nesuvokiamos sumos pinigų.
Abu Dabiui pinigų tikrai netrūksta: jame yra 10 proc. pasaulio naftos atsargų.
Iki 2030 m. Abu Dabis užsibrėžęs tikslą patekti į kultūrinių centrų penketuką, o dar per trejus metus – būti pirmuoju.
Dideli finansai darbą pagreitino – čia bus atidarytas Guggenheimas, kuris bus didžiausias pasaulyje. Ir, planuojama, atsidarys antrasis pasaulyje Luvras. Skelbiama, kad šio vardo atsiradimas Abu Dabiui kainavo 400 mln. svarų sterlingų.
Naujų muziejų kompleksas iškils vos už kelių kilometrų nuo miesto centro. Be minėtųjų Guggenheimo ir Luvro, čia taip pat numatomas Zayedo nacionalinis muziejus, Meno centras, Jūrų muziejus.
Kokie darbai bus eksponuojami muziejuose, kol kas, niekur nepranešama, tačiau nerimaujama, kad Abu Dabyje darbai turės praeiti griežtą patikrą. Nors miesto atstovai, sako, kad jokios cenzūros nebus, tačiau Niujorko meno darbų pardavėjas Davidas Zwirneris drįso atskleisti, kad jo siūlomos menininkės Marlene Dumas darbai buvo iš karto atmesti, kadangi ji dažniausiai vaizdavo nuogą kūną.
„Man dėl to labai gaila. Tikiuosi, politika keisis“, – komentavo D. Zwirneris.
Kaip rašo independent.co.uk, Luvro ir Guggenheimo muziejų vadovai turės nuspręsti, kas bus eksponuojama muziejuose Abu Dabyje.
Naujasis muziejų kompleksas Abu Dabyje turėtų pradėti veikti 2013-aisiais.
Parengta pagal independent.co.uk informaciją.
Naujausi komentarai