Rašytojos, Steigiamojo Seimo narės, Lietuvos visuomenės ir politikos veikėjos Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliais „Tarnaukite Lietuvai“ šiemet bus apdovanoti menininkai, visuomenininkai, taip pat projektas „Misija Sibiras' 11“.
Pirmadienį G.Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio kandidatų vertinimo komisija slaptu balsavimu iš 44 pateiktų kandidatūrų apdovanojimus skyrė 18 asmenų ir minėtam projektui, praneša Seimo Ryšių su visuomene skyrius.
Už filantropinę veiklą, ypač jaunųjų kūrėjų skatinimą ir rėmimą medalius gaus Genovaitė Guokienė, Marija Laisvyda Matusevičienė, Stasė Vaškelienė ir Bronius Vaškelis, už pilietinę iniciatyvą valstybės stiprinimo labui - Genovaitė Astrauskienė, Rūta Bagdonienė, projektas „Misija Sibirasʼ11“, Antanas Rasiulis, Vitalija Vasiliauskaitė.
Už visuomeniškai aktualią publicistiką apdovanojimai skirti Marcelijui Martinaičiui, Šarūnui Nakui, Vaclovui Algirdui Patackui, Stasiui Stacevičiui, Jerutei Vaičekauskienei; už savanorystės kultūros sklaidą Lietuvoje - Alessandro Barelli, Nijolei Gudžiūnienei, Nerijio Leikui, Eugenijui Urbonui ir Laimai Vaitkevičienei.
Kaip praneša Seimo Ryšių su visuomene skyrius, Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliai „Tarnaukite Lietuvai“ bus įteikti kovo 30 dieną iškilmingame renginyje Panevėžyje.
Minėtą apdovanojimą Seimo valdyba įsteigė 2011 metų balandžio 13 dieną, minint rašytojos G.Petkevičaitės-Bitės 150-ąsias gimimo metines.
Naujausi komentarai