Kai kurie viena ryškiausių jaunosios kartos Holivudo žvaigždžių laikomą Ryaną Goslingą vadina perspektyviausia Holivudo žvaigžde, apdovanota ištisu talentų rinkiniu. Kiti jaunuolį maišo su žemėmis, teigdami, jog jis tesinaudoja savo žavesiu, už kurio žioji begalinė tuštuma. Nepaisant to, kuriai barikadų pusei priklausote, sunku paneigti viena – R. Goslingas – velniškai talentingas ir įdomus vyrukas, kupinas žavių keistenybių, garsėjantis muzikiniais talentais ir slapukiškumu.
Jam nerūpi karjera, protokolai, apdovanojimai ir šlovė. Į visa tai iš aukšto spjaunantis aktorius renkasi tik širdžiai mielus vaidmenis ir pirmenybę teikia nedidelio kalibro Holivudo produkcijai ir nepriklausomam kinui. 2011-aisiais, pristatydamas George Clooney režisuotą filmą „Purvini žaidimai“ (orig. „The Ides of March“) vyras net nemanė vykti į Venecijos kino festivalį kur buvo pristatoma juosta ir išvyko į Bankoką kur filmavosi „Važiuok“ režisieriaus Nicolo Winding Refno filme „Only God Forgives“.
Užsiminus apie keistenybes R. Goslingas šypteli teigdamas, jog užaugo keistuolių šeimoje, o jo mama iki šiol tiki Kalėdų seneliu. Nežinia ar iš tiesų yra taip, ar tai tik dar vienas bandymas suklaidinti žiniasklaidą. Puikus humoro jausmas – dar viena aktoriaus savybė, o jis pats rimtu veidu prisipažįsta, jog viena mėgstamiausių jo vietų Los Andžele – Disneilendas!
Iš pirmo žvilgsnio R. Goslingas atrodo rimtu vyruku, pavyzdingu sūnumi ir broliu bei tiesiog „teisingai“ išauklėtu jaunuoliu. Tačiau Auksiniu berniuku R. Goslingas buvo toli gražu ne visuomet – ankstyvoje paauglystėje vis labiau ryškėti ėmęs hiperaktyvumas ir tik mamos namų mokymo dėka vargais negalais baigtos kelios mokyklos klasės nežadėjo nieko gero. Jau mokykloje muštynėmis ir keistu elgesiu garsėjęs vyrukas įgavo pravardę „bėda“ (angl. „trouble“) ir teigia neturėjęs nei vieno draugo. Nepaisant nesėkmių kremtant mokslo šaknis, aktorius puikiai bendrauja prancūzų ir ispanų kalbomis bei domisi širdžiai maloniais dalykais. Matyt, būtent prigimtinės keistenybės ir charakterio bruožai leidžia jam taip puikiai ir natūraliai atlikti užkietėjusių keistuolių, fanatikų ir atskalūnų vaidmenis.
Dėl nesibaigiančių problemų ir hiperaktyvumo mokytojų ir aplinkinių „nurašytu“ buvęs paauglys ryžosi parodyti kas esąs ir sudalyvavo atrankoje į garsųjį Peliuko Mikio klubą (orig. „The Mickey Mouse Club“), kur nugalėjęs 17 tūkstančių vaikų, kartu su Justinu Timberlake, Christina Aguilera ir Britney Spears tapo vaikų svajonių klubo nariu. Nepaisant tokios sėkmės, Ryanas visuomet laikė save mažiau talentingu negu kiti vaikai, tapo uždaru ir suvokė, jog nei dainavimas, nei šokiai nėra jo gyvenimo pašaukimu.
Netrukus charizmatiškas ir drąsus švelnių veido bruožių vaikinas pateko į televiziją. Kaip ir pridera naujokui, Ryanas filmavosi televizijos serialuose, iš kurių bene ryškiausias – „Jaunasis Heraklis“ (orig. „Young Hercules“, 1998-1999), padėjęs aktoriui pirmąjį laiptelį į didįjį kiną. Didysis sprogimas įvyko 2001-aisiais, kuomet vos 21-erių vaikinas sukūrė pirmąjį pagrindinį vaidmenį didžiajame kine. Įtaigus, prieštaringas ir kontrastingas judėjo-neonacio vaidmuo dramoje „Fanatikas“ (orig. „The Believer“) Ryanui atnešė kino kritikų liaupses. Kai kurie jų nebijojo skambių pareiškimų ir teigė, jog juostoje „Fanatikas“ matėme ne prieštaringą pagrindinio veikėjo istoriją, o įspūdingą Ryano Goslingo vaidybą bei užgimusią ateities kartų žvaigždę ir naująją kino pažibą. Būtent šis vaidmuo dar tik pradedantį aktorių pavertė ne tik kylančia kino žvaigžde, tačiau ir vienu iš perspektyviausių ateities kartos kino aktorių.
Pats Ryanas teigia, jog įtikinamai atlikti sudėtingą vaidmenį filme „Fanatikas“ padėjo ir griežtas tėvų-mormonų auklėjimas, padėjęs susivokti netikėtai užklupusioje šlovėje ir likti ištikimam sau. Nors galima būtų teigti, kad Ryanas renkasi gilius, rimtus ir išlaikytus vaidmenis, o jo herojus dažnai galima būtų pavadinti keistuoliais ir atsiskyrėliais, po vaidmens filme „Jungtinės Lylando Valstijos“ (otig. „The United States of Leland“, 2003), kur įkūnijo sunkaus elgesio paauglį, 2004-aisiais jaunuolis išbandė save Nicko Cassavetes romantinėje dramoje „Užrašų knygelė“ (orig. „The Notebook“). Regis, tradicinę meilės istoriją pasakojanti drama pristatė mums skirtingiems socialiniams sluoksniams priklausiančius Nojų ir Elę, kuriuos išskyrė aplinkiniai, karas, o pats likimas juos darsyk bloškė vienas kito glėbin. Nepaisant gana tradicinio siužeto, filmas tapo viena populiariausių XXI amžiaus romantinių dramų, o Ryanas Goslingas pateko į romantiškiausių aktorių sąrašus ir tapo vienu iš Holivudo svajonių jaunikių. Net ir tuomet, kai jaunuolį užklupo dar viena populiarumo banga, Ryanas tarsi spjovė į viską ir įsidarbino... užkandinėje! Laikinai sumuštinių pardavėju tapęs aktorius savo elgesį aiškina tuo, jog iki tol nėra dirbęs „normalaus“ darbo, o užkandinė tapo vieta, į kurią jis bėgo darsyk užklupus populiarumo ir pramogų pasaulio pagundų bangai.
Vaidmuo filme „Užrašų knygelė“ aktorių supažindino su kolege Rachel McAdams, o kino ekrane įsiplieskusi meilė netrukus persikėlė ir į realybę. Trejus metus trukusius santykius su aktore Ryanas vadina vienais svarbiausių savo gyvenime ir iki šiol su moterimi palaiko draugiškus santykius.
Išgyventi darsyk užklupusio dėmesio ir paparacių medžioklės periodą vaikinui padėjo ir didžiausia jo gyvenimo aistra – muzika. Puikiu balsu apdovanotas jaunuolis, grodamas klasikine ir bosine gitaromis ir klavišiniais bei dalyvaudamas 2008-aisiais su draugu Zachu Shieldsu (Rachel McAdams sesers vaikinu) įkurtos grupės „Dead Man's Bones“ veikloje ir vėl tapdavo paprastu vyruku, tiesiog dievinančiu muziką. 2009-aisiais grupė išleido muzikinį albumą, pavadinusi jį savo vardu - „Dead Man's Bones“ ir subūrė ištikimų klausytojų ratą. Giriamas už puikų muzikinį skonį ir talentą R. Goslingas tuojau pat ima kuklintis ir teigia, jog muzikiniai jo gebėjimai toli gražu nėra puikūs, o grojimas labiau panašėja į blogo savamokslio muzikanto pastangas.
Aktorius aktyviai dalyvauja įvairiose socialinėse akcijose, remia PETA, prieš nusikaltimus žmonijai kovojančių ir neįgaliems vaikams padedančių organizacijų veiklą bei, vedinas misionieriškų tikslų lankėsi Konge bei Ugandoje. Kuomet JAV praūžė uraganas „Katrina“ aktorius metė visus darbus ir, įsėdęs į automobilį, išvyko į Misisipę, kur padėjo atstatyti nukentėjusį Biloksi vienuolyną. Laisvalaikiu vyras prižiūri jam priklausantį marokiečių restoraną „Tagine“ Beverli Hilse, įsigijęs kurį pusmetį triūsė remontuodamas jį savo rankomis bei mėgaudamasis buities darbais, žiūri filmus ir leidžią laiką su savo augintiniais bei nepamiršta šeimos. Vyras itin pagarbiai atsiliepia apie savo kolegas Jamesą Franco, Josephą Gordon-Levittą, Tomą Hardy, Michaelą Fassbenderį ir Jesse Eisenbergą bei prisipažįsta sekantis jų karjerų vingius.
Nepaisant sėkmingų vaidmenų filmuose „Pusė Nelsono“ (orig. „Half Nelson“, 2006), už kurį pirmą ir kol kas vienintelį kartą buvo nominuotas Oskarui bei „Larsas ir tikra mergina“ (orig. „Lars and the Real Girl“, 2007), už kurį pelnė nominaciją Auksiniam gaubliui, 2007-aisiais aktorius iš pramogų pasaulio dingo beveik trejiems metams, o grįžo parodydamas keturgubą dublį ir per 20 mėnesių pristatęs net keturis filmus, kuriuose jis atlieka pagrindinius vaidmenis bei leidžia žiūrovui stebėti itin skirtingus ir įvairialypius savo paties įkūnijamus personažus. Atlikęs pagrindinį vaidmenį dramoje „Liūdnasis valentintadienis“ (orig. „Blue Valentine“, 2010) vyras darsyk pelnė nominaciją Auksiniam gaubliui bei papasakojo dramatiškai besirutuliojančią Dyno ir Sindės meilės, tapusios našta, istoriją, veikiamą šeimos krizės. Tais pačiais metais kino ekranus pasiekė mistinė drama „Geri dalykai“ (orig. „All Good Things“), kurioje Ryanas atliko turtingos šeimos atžalos vaidmenį. Įsimylėjęs kitam socialiniam sluoksniui priklausančią Ketę Deividas ima bauginti ją kartkartėmis neprognozuojamu savo elgesiu. Vieną dieną moteris tiesiog ima ir dingsta, o baigta laikyta byla atgaivinama po dvidešimties metų.
2011-ieji išaušo kaip Ryano Goslingo triumfo metai. Dvi nominacijos auksiniam gaubliui už ambicingo jaunuolio vaidmenį George Clooney politizuotoje dramoje „Purvini žaidimai“ (orig. „The Ides of March“) ir velniškai žavų dendį romantinėje komedijoje „Kvaila, beprotiška meilė“ (orig. „Crazy, Stupid, Love.“) tebuvo ledkalnio viršūnė. 2011-aisiais vyras atliko vieną geriausių vaidmenų savo karjeroje, suvaidinęs Nicolo Winding Refno kriminalinėje dramoje „Važiuok“ (orig. „Drive“). Pagal Jameso Salliso to paties pavadinimo romaną sukurtas filmas Kanų kino festivalyje N. Winding Refnui pelnė Auksinę palmės šakelę už geriausią režisūrą. „Važiuok“ – tai meditacinis kino žanrų ir stilių mišinys. Jame susipina amerikietiškiems trileriams ir veiksmo filmams būdingi atributai, skandinaviškas herojų atšiaurumas ir vienatvė, azijinius filmus persmelkęs kraują stingdantis žiaurumas bei europietiškas arthouse stilius. O Ryanas Goslingas panašėja į samurajų – jis tylus, nekalbus ir gebantis vardan savo tikslo paaukoti gyvenimą. Puikia muzika apipintame filme atlikęs tylaus, pagal savo susigalvotas taisykles gyvenančio Vairuotojo vaidmenį aktorius sukėlė kalbas apie antrąją nominaciją Oskarui, kurios, deja, taip ir negavo. Nepaisant to, filmo „Važiuok“ dėka užgimė dar viena tvirta draugystė – R. Goslingas Nicolą Winding Refną vadina mėgstamiausiu savo režisieriumi ir negaili jam pagyrų. „Kriminalinis trileris turi nusistovėjusias savo žanro taisykles, tad sunku sukurti kažką naujo ir nematyto, tačiau žinojau, jog Nicolas padarys tai. Juk jis – taisyklių laužytojas“, - pasakojo aktorius ir prisiminė pirmąjį jųdviejų susitikimą. „Susitikus Nicolas kelias valandas tiesiog sėdėjo ir vėpsojo į mane.
Atrodė, jog jis nuobodžiauja, o visa situacija man labiau panašėjo į nevykusį pasimatymą, kurio metu jaučiausi labai nejaukiai. Vėliau paaiškėjo, kad Nicolas peršalo ir prisigėrė kažkokių amerikietiškų vaistų, kurių poveikio užliūliuotas tuščiu žvilgsniu spoksojo į erdvę prieš save ir galiausiai paprašė nuvežti jį namo“, - prisiminimais dalinosi aktorius, pasakojęs, jog važiuojant namo įsijungė radijo imtuvą, kuris grojo REO Speedwagon dainą „I Can’t Fight This Feeling“. „Akies krašteliu mačiau, jog Nicolas verkia. Staiga jis visu balsu pradėjo traukti priedainį, o galiausiai pasakė man, jog žino apie ką bus filmas“, - spaudos konferencijos metu žurnalistus juokino aktorius, džiaugdamasis režisieriuje radęs draugą iš didžiosios raidės D.
Tad panašu kad Holivude formuojasi naujas daug žadantis duetas. Šiuo metu Nicolas Winding Refnas pluša ties baigiamaisiais kriminalinės dramos „Only God Forgives“ akordais, kurioje, kaip žinia, pagrindinį vaidmenį atliko Ryanas Goslingas. Vyrai pasakoja, jog juos sieja keistas ryšys, leidžiantis vienas kitą suprasti iš pusės žodžių, o kartais ir visai be jų. „Mes taip puikiai suprantame vienas kitą, jog kartais atrodo, jog bendraujame telepatiškai ir skaitome vienas kito mintis“, - ne viename interviu užsiminė režisierius. Nauja kino pora užsimena ir apie pradėtą kurti klasikiniu vadinamo fantastinio filmo „Logan's Run“ (1976) perdirbinį, kuris kino ekranus turėtų išvysti 2014-aisiais. Nepaisant dueto ketinimų dar sykį susitikti filmavimo aikštelėje, anot naujausios informacijos, R. Goslingas paliko projektą „Logan's Run“, o kino pasaulyje imta spėlioti ar toks žingsnis galėtų reikšti naujai užgimusios režisieriaus ir aktoriaus draugystės griūtį.
Šiuo metu aktorius filmuojasi neįvardijamoje režisieriaus Terrence Malicko juostoje, kurioje išvysime tokias žvaigždes kaip aktoriai Rooney Mara, Natalie Portman, Chistianas Bale bei Michaelas Fassbenderis. R. Goslingas ruošiasi ir netrukus startuosiančioms Dereko Cianfrance filmo „Vieta po pušimis“ (orig. „The Place Beyond the Pines“, 2012) ir Rubeno Fleischerio kriminalinės dramos „Gangsterių medžiotojai“ (orig. „Gangster Squad“, 2013) premjeroms. Pastarasis – itin daug žadantis kino projektas, kuriame R. Goslingas dar sykį susitiks su Emma Stone ir vaidins kartu su tokiomis žvaigždėmis kaip Seanas Pennas, Joshas Brolinas, Giovanni Ribisi ir Nickas Nolte. 2012-ųjų rugsėjo 7 dieną JAV turėjusi įvykti filmo premjera buvo nukelta į 2013-ųjų sausį dėl 2012-ųjų liepą Auroros prekybos centro kino salėje įvykusių masinių žudynių juostos „Tamsos riterio sugrįžimas“ (orig. „The Dark Knight Rises“, 2012) peržiūros metu. Visuotinę paniką sukėlęs krauju paženklintas įvykis juostos „Gangsterių medžiotojai“ kūrėjus privertė perfilmuoti kai kurias filmo scenas, viena kurių buvo žudynių kino salėje scena, kaip baimintasi, galinti žiūrovams galinti sukelti neigiamus prisiminimus ir asociacijas su žudynėmis Auroroje.
Manoma, jog vaidmenimis minėtuose filmuose R. Goslingo aktorinis meistriškumas turėtų sužibėti naujomis spalvomis, o vyras galutinai įsitvirtins Holivudo „A“ klasės aktorių sąrašuose. Kaip visuomet, visus taškus ant „i“ sudėlios tik laikas, tačiau kad ir kaip pasisuktų aktoriaus karjera, R. Goslingas bus prisimenamas ir už šūsnį puikių vaidmenų, kuriuos sukūrė iki 2013-ųjų.
Naujausi komentarai