Ainis ir Simonas Storpirščiai: festivalyje užpildysime pusbrolių ant scenos spragą Pereiti į pagrindinį turinį

Ainis ir Simonas Storpirščiai: festivalyje užpildysime pusbrolių ant scenos spragą

2025-07-17 17:17

Tai, kad aktoriai Ainis ir Simonas Storpirščiai nešioja tą pačią pavardę, nėra joks atsitiktinumas. Jie – pusbroliai, jų tėvai – irgi aktoriai, šiandien laikomi teatro legendomis. Jau šviesios atminties Simono tėtis Arūnas Storpirštis ir Ainio tėtis – Gediminas Storpirštis. Įvairiais laikais savo pavardes neigę, šiandien Ainis ir Simonas drąsiai vardina ne tik savo pavardės ir giminystės pliusus, bet ir minusus.

Ainis Storpirštis, Simonas Storpirštis
Ainis Storpirštis, Simonas Storpirštis / Organizatorio nuotr.

Drauge vaidinę spektakliuose, muzikavę, į naują nuotykį jiedu leisis jau rugpjūčio viduryje, Anykščiuose vyksiančiame kultūros festivalyje „Purpurinis vakaras“. Ainis festivalio scenoje pasirodys ne pirmą kartą. Simonas juokėsi, kad pirmąjį kartą labiau nei muzika jį domina įvairių gėrimų degustacijos.

– Ar esate kada skaičiavę, kiek kartų drauge vaidinote ir koncertavote toje pačioje scenoje?

„Nelabai ir suskaičiuosi… Nuo dramos būrelio „Elementorius“, kurį kartu lankėme laikų, mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, teatro, Ainio režisuotų spektaklių iki rudenį laukiančio naujo pastatymo teatre. Galima sakyti: vaidinome, vaidiname ir vaidinsime“, – teigė Simonas. 

„Aš suskaičiavau septynis profesionalius bendradarbiavimus, o šis – festivalyje „Purpurinis vakaras“ – aštuntas. Tačiau mudu turime gerokai daugiau neprofesionalių pasirodymų, kurie buvo ne ką mažiau stulbinantys“, – šypsojosi Ainis. 

„Purpurinis vakaras“ bus mūsų, festivalio vedėjų, debiutas. Kai tik sužinojome, kad pusbroliai Aliukai išėjo į užtarnautą pensiją, nusprendėme užpildyti pramogų pasaulyje atsiradusią „pusbrolių ant scenos“ spragą“, – juokėsi S. Storpirštis.

Simonas Storpirštis

„Išties, nepamenu, kad būtume vedę renginį kartu, taigi, tikrai – debiutas. Tiesą sakant, nelabai pamenu, kad iš viso kada nors būčiau vedęs renginį, taigi, dvigubas debiutas. Po šio pasirodymo iškart į savo gyvenimo aprašymą įsirašysiu, kad esu renginių vedėjas“, – kalbėjo A. Storpirštis. 

– Abu lankėte legendinę Vilniaus teatro studiją „Elementorius“. Ar ji veikė jūsų pasirinkimus? O gal labiau šeimos ir aplinka, kurioje augote?

„Man „Elementorius“ buvo vienintelė vieta, kur jaučiausi reikalingas, saugus ir pakankamas. Pirmosios gastrolės, draugai, paauglystė...“, – prisiminė Simonas. 

„Visgi, sakyčiau, šeima. Ar tai susiję su tuo, kad „Elementoriaus“ vadovai buvo mano tėtis ir mama? Nežinau, gal..? Tačiau šeimos aplinka man tikrai leido pažinti meną nuo pat mažens. „Elementorius“ visa tai užtvirtino. Ten visada jausdavausi darantis kažką ypatingo ir svarbaus. To ypatingumo jausmo neužgoždavo net ir mokyklos pažymiai, kurie užtikrintai eidavo „ruron“, – prisipažino Ainis. 

– Ar judu kada jautėte spaudimą dėl pavardės? O gal atvirkščiai – ji buvo jūsų stiprioji pusė?

„Aš jau esu išgyvenęs pavardės renesansą. Vienu metu man tikrai atrodė, kad su tokia pavarde turiu padaryti kažką tokio, elgtis taip. Būna, kartais išklausau, ką Ainiui siūlo, kartais, kai klausyti tingiu, iškart pasakau, kad ne tam pirštui paskambino“, – juokėsi S. Storpirštis.

„Čia situacija dar šmaikštesnė! Dažniausiai painioja ne mus su Simonu, o kuris iš mūsų yra kurio Storpirščio sūnus. Į šį klausimą, pažadu, atsakysime festivalio „Purpurinis vakaras“ metu. Kartą ir visiems laikams. Iš tiesų, spaudimas dėl pavardės prasidėjo gerokai anksčiau nei aktorystės studijos. Kai įstojau į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, šiuo klausimu skūra jau buvo užauginta. Tačiau niekaip negaliu teigti, kad nuolatinis lyginimas su talentingais giminaičiais, nedavė savų pliusų… Motyvacijos gerai atlikti savo darbą man tikrai netrūkdavo“, – šypsojosi A. Storpirštis. 

– Ar kada norėjote būti panašūs į savo tėvus, o gal atvirkščiai – norėjote pabėgti nuo jų įvaizdžio, vaidmenų ir populiarumo?

„Visą gyvenimą norėjau būti panašus į tėtį, bet kažkuriuo metu, reikia tai sau pripažinti, kai labai nori būti į ką nors panašus, tampi nebepanašus į nieką. Aplinka irgi nepadeda, nes mėgsta lyginti, priminti: „Ooo, tavo tėtis tai toks buvo…“. Ir savo vaikams nepavydžiu, žinau, jų tas irgi laukia“, – pasakojo Simonas. 

„Vaikystėje norėjau ne tik būti panašus į tėtį, bet juo būti! Vėliau atėjo laikas, kai visiškai nenorėjau turėti su juo nieko bendra, dėjau daug pastangų. Kai galų gale pasiekiau savo „brandų individualumą“, pradėjau suprasti, kokie su tėčiu esame panašūs. Ir tai džiugina. Nuoširdžiai“, – teigė Ainis. 

Teatro, kaip dievinamo objekto laikas praėjo. Dabar man tai labiau apie žmones, ne apie vaidmenis ir ambicijas. 

– Ar kada vienas kitam pavydėjote vaidmenų?

„Nuo pat pirmojo mūsų susitikimo prieš 39 metus! Pavydėjau Simonui visų vaidmenų, koncertų, kvietimų vesti renginius, reklamų, nuotraukų, ūgio, plaukų vešlumo, šuns, batų dydžio, telefono numerio, feisbuko paskyros, dietos ir dantų formos. Ir nors praėjo tikrai nemažai laiko, o sako, laikas gydo, neplanuoju nutraukti šios pavydo pliurzės bent jau iki 2036-ųjų“, – juokavo A. Storpirštis. 

„Mokykloje, kai Ainis vaidindavo ir už tai gaudavo daug dešimtukų, labai pavydėdavau“, – kalbėjo S. Storpirštis.

– Ką jums reiškia aktorystė? Kaip požiūris keitėsi nuo vaikystės, nuo teatro studijos laikų iki dabar?

„Aktorystė yra Dievo dovana žmonijai. Kadangi ši profesija supo mus abu nuo pat gimimo, nemanau, kad verta bandyti į šį klausimą atsakyti glaustai. Bet manau, kad šis klausimas būtų puiki tema kitam mūsų bendram interviu“, – teigė Ainis. 

„Teatro, kaip dievinamo objekto laikas praėjo. Dabar man tai labiau apie žmones, ne apie vaidmenis ir ambicijas“, – prisipažino Simonas. 

– Šiandien teatro ribos stipriai išsiplėtusios, o ir aktoriams atsiranda daugiau galimybių atskleisti save ne vien teatro scenoje. Kaip siejate aktorystę ir muziką?

„Man atrodo, kad teatro ribos jau seniai išsiplėtė, tik žmonės tai šiandien gal kitaip priima ir kitaip tuos pasikeitimus naudoja. Prisidengus teatru, galima pateisinti labai daug dalykų. Jei kalbame apie aktorystę ir muziką, visada matosi, kai dainuoja aktorius. Nekalbu, gerai ar blogai. Lygiai taip pat matosi ir kai dainininkas ar dainininkė vaidina“, – dėstė S. Storpirštis.

Ainis Storpirštis

„Aktorystė iš esmės yra labai kompleksinė meno forma, talpinanti literatūrą, psichologiją, muziką, judesį ir daugybę kitų elementų. Todėl aktorius yra ne tik treniruotas, bet ir tam tikra prasme priverstas tuos elementus susieti. Viskas, ką bedarytume, kad ir kaip tai vadintume – darbu, hobiu, laisvalaikiu, galų gale tarnauja menui vaidinti“, – kalbėjo A. Storpirštis. 

– Ainis nuo senų laikų dainuodavo su tėčiu. Kaip prisimeni tą laiką, Aini? Simonai, kada muzikuoti pradėjai tu?

„Atsimenu gana prastai. Bet ne dėl neigiamų emocijų ar patirčių, o dėl paprastos priežasties – mano gana bloga atmintis. Žinau tik, kad nelabai toli nuriedėjau nuo tų laikų, nes iki šiol muzika užima itin svarbią vietą mano gyvenime. Mėgstu sakyti: „Joyboy – viskas tvarkoy!“, – šmaikštavo Ainis. 

„Mano tėtis apie dainavimą pasakodavo, kaip apie kažkokį košmarą, kurį reikia išgyvent ir kuo greičiau pamiršti. Taigi, didelės meilės šitam žanrui ilgą laiką nejaučiau, nors šen bei ten vis padainuodavau. Žiūriu – lyg ir niekas nesijuokia... Patiko, deja. Tada prasidėjo televizijos projektai, dainos spektakliuose, koncertai. Muzika – suprantamiausia ir paveikiausia meno rūšis. Tokia mano, žinomo muzikologo, nuomonė“, – juokavo Simonas. 

– Kokį ryšį jaučiate tarp poezijos, muzikos ir teatro?

„Valgomi ir po vieną, bet kai gerai pagamini, skaniausia – kartu“, – komentavo Simonas. 

„Tai – neatsiejamos žmogaus patirties šioje žemėje dalys. Jungiančios mūsų realybę į nepakartojamą istoriją, vertą vadinti gyvenimu“, – teigė Ainis. 

Kultūros festivalis „Purpurinis vakaras“ Anykščiuose – rugpjūčio 14–16 dienomis. Daugiau informacijos: www.purpurinisvakaras.lt

Straipsnis užsakytas

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų