Pirmadienį žurnalistas Vidas Mačiulis feisbuke pasidalijo prisiminimais apie estrados legendą ir paskelbė, kur ir kada į paskutinę kelionę bus išlydima N. Paltinienė.
„Nelly Paltinienė pirmą kartą pravirkdė prieš dešimtmetį, kai netikėtai su vyru Arvydu atvyko į Kauno žurnalistų namus ir gimtadienio proga pasveikino mane su giesme. Antrąkart su ašaromis akyse sutikau Arvydo Paltino telefonu praneštą žinią: „Mirė mūsų Nelly...“, – feisbuke rašė V. Mačiulis.
„Antradienį Antakalnio kapinėse Vilniuje visų lauks paskutinis, liūdnas ir skaudus: sudiev, Nelly Paltiniene... Birželio 22-ąją nuo 9 iki 12 val. atsisveikinimas su dainininke Mykolo koplyčioje (Bernardinų bažnyčia, Maironio g., 10 Vilnius). šv. Mišios už Nelly Bernardinų bažnyčioje bus aukojamos 12 val., urna išnešama 13 val. Laidotuvės Menininkų kalnelyje, Antakalnio kapinėse“, – informacija apie N. Paltinienės laidotuves pasidalijo V. Mačiulis.
Primename, kad estrados legenda Manheime mirė vasario mėnesį eidama 92-uosius metus. Dėl karantino reikalavimų ir ribojimų N. Paltinienės laidotuvės buvo vis atidedamos.
„Ji niekada neatsisakydavo dainuoti labdarai. Ji giedojo Lietuvos bažnyčiose, bet taip ir Notre Dame katedroje, Kelno arkikatedroje ji būdavo kviečiama ir giedojo. Ji buvo žmogus, praėjęs pragarą vaikystėje, bet ji išliko šviesi, iki pat galo ji liko šviesus ir atviras žmogus“, – vasarį sakė dainininkės bičiulis kunigas Arūnas Peškaitis.
Tiksli dainininkės gimimo data nežinoma dėl neišlikusių gimimo dokumentų, bet laikoma, kad ji gimė 1929-ųjų vasario 16-ąją. Muzikinę karjerą N. Paltinienė pradėjo 1951-aisiais, Klaipėdoje, Ryšių darbuotojų profsąjungos ansamblyje, atliko filmų, operečių arijas, populiarias dainas. Nuo 1961-ųjų dainavo vėliau vyru tapusio Arvydo Paltino ansamblyje „Kopų balsai“, sukūrė duetą su Eugenijumi Ivanausku.
Nuo 1982-ųjų N. Paltinienė gyveno Manheime, 1989-aisiais grįžo į Lietuvą, tęsė čia koncertinę karjerą. Nepriklausomybės metais ji su vyru gyveno ir Lietuvoje, ir Vokietijoje, nuolat Manheime daininikė gyveno pastaruosius ketverius metus.
Per savo ilgą muzikinę karjerą ji yra išleidusi keliasdešimt muzikinių albumų vinilinių plokštelių, garsajuosčiu, kompaktinių diskų pavidalu, garsiausi jos hitai – „Atleiski, mama“, „Tu ateik į pasimatymą“, „Tango“ ir kiti. Sovietmečiu ji taip pat dalyvavo daugelyje konkursų, festivalių.
Be kitų apdovanojimų, ji yra pelniusi Antano Šabaniausko premiją, apdovanota ordino „Už nuopelnus Lietuvai" Karininko kryžiumi, apaštalinį palaiminimą jai yra suteikęs ir popiežius Benediktas XVI už tai, kad ji koncertus pradėdavo malda Švč. mergelei Marijai.
Naujausi komentarai