Pereiti į pagrindinį turinį

Baltijos šalių ir Ukrainos transliuotojai sutarė bendradarbiauti krizių atveju

2024-07-04 14:28
BNS inf.

Baltijos šalių ir Ukrainos visuomeninių transliuotojų vadovai ketvirtadienį pasirašė memorandumą dėl bendradarbiavimo krizių atvejais.

Baltijos šalių ir Ukrainos transliuotojai sutarė bendradarbiauti krizių atveju
Baltijos šalių ir Ukrainos transliuotojai sutarė bendradarbiauti krizių atveju / Shutterstock nuotr.

Susitarimu ketinama sukurti tarpusavio paramos mechanizmus Baltijos šalių ir Ukrainos visuomeninei žiniasklaidai – LRT, „Latvijas Televizija“ bei „Latvijas Radio“, ERR iš Estijos bei „Suspilne“ iš Ukrainos.

Susitarimas pasirašytas per Kipre vykstančią Europos transliuotojų sąjungos (EBU) generalinę asamblėją.

Kaip pranešė LRT, memorandumo tikslas – skatinti EBU narių solidarumą ir vienybę, sukurti pagrindą bendradarbiauti visuomeninėms žiniasklaidos organizacijoms, teikti tarpusavio paramą, užtikrinti šių organizacijų veiklos tęstinumą krizių atvejais.

Susitarime numatyta keistis informacija ir žiniomis, partneriai įsipareigoja padėti bet kuriai visuomeninei žiniasklaidos organizacijai, pasirašiusiai memorandumą, kuri dėl nepaprastosios padėties negali veiksmingai veikti savo šalyje, užtikrinti jos veiklos tęstinumą.

Anot LRT, tokia pagalba, be kitų pagalbos formų, gali apimti keitimąsi techniniais ištekliais ir logistinę paramą, nepaprastosios padėties atveju partneriai gali suteikti prieigą prie savo ryšių kanalų ir platformų, reikalingų informacijai visuomenei skleisti.

„Karo Ukrainoje akivaizdoje ir mes nedelsdami ėmėmės pasiruošimo galimiems karo scenarijams. Mokydamiesi iš Ukrainos patirčių, jau užtikrinome, kad sunaikinus ar užgrobus LRT infrastuktūrą, LRT duomenys būtų saugūs, o LRT galėtų tęsti transliacijas iš duomenų centrų už Lietuvos ribų“, – pranešime cituojama memorandumą pasirašiusi LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

Pasak jos, ateityje numatyta užtikrinti žurnalistų bei LRT būstinės saugumą, steigti atsarginių korespondentų punktus, suplanuoti transliacijų iš užsienio perdavimą.

„Šiame etape mums bus ypač svarbi tiek Ukrainos patirtis, teik galimybė konsultuotis ir koordinuoti veiksmus su visuomeniniais transliuotojais kaimyninėse valstybėse, taip prisidedant prie viso regiono didesnio atsparumo krizėms“, – sakė M. Garbačiauskaitė-Budrienė.

Kviesdami prisidėti prie memorandumo, Baltijos šalių ir Ukrainos visuomeninės žiniasklaidos organizacijų vadovai taip pat kreipėsi į kitas EBU nares dėl panašaus bendradarbiavimo.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra