BBC generalinis direktorius T. Hallas netikėtai paskelbė apie atsistatydinimą

BBC generalinis direktorius Tony‘is Hallas pirmadienį netikėtai paskelbė apie savo atsistatydinimą. Po septynerių darbo metų jis vasarą paliks postą, pranešė BBC.

„Per ateinančius šešis mėnesius šiai organizacijai atiduosiu viską... bet vasarą pasitrauksiu iš generalinio direktoriaus pareigų, – T. Hallas sakė bendrovės darbuotojams skirtame laiške. – Jei sekčiau savo širdimi, niekados nenorėčiau išeiti. Tačiau tikiu, kad svarbi lyderystės dalis yra teikti pirmenybę organizacijos interesams.“

Jis vasarą atlaisvins postą naujam žmogui, kuris su vyriausybe derėsis dėl BBC ateities, teigė T. Hallas, kurį cituoja agentūra „Reuters“. Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas pastaruoju metu aštriai kritikavo visuomeninio transliuotojo finansavimo modelį.

Laiške darbuotojams T. Hallas atkreipė dėmesį į derybas dėl BBC chartijos su vyriausybe iki 2027 metų. Nesutarimų su B. Johnsono vyriausybe jis nepaminėjo. Valdančiųjų torių ir BBC santykiai jau kurį laiką yra sudėtingi, nes premjeras atsisakė dalyvauti stoties debatuose ir interviu. B. Johnsonas, be kita ko, kaltino transliuotoją kritiškai pranešinėjant apie „Brexit“. T. Hallas tai kategoriškai paneigė.

B. Johnsonas jau per rinkimų kampaniją reiškė abejones dėl BBC finansavimo modelio. Jis teigė neturįs planų visiškai panaikinti televizijos ir radijo licencijos mokesčio. Tačiau esą reikia kelti klausimą, ar toks finansavimo būdas ilgainiui turi prasmę.

75 proc. finansų BBC gauna iš šio mokesčio – tai yra beveik 3,6 mlrd. svarų per metus. Likusi suma surenkama iš TV produkcijos pardavimo. Reklama BBC yra griežtai reguliuojama, kad transliuotojas nerizikuotų savo neutralumu ir reputacija. BBC kas savaitę pasiekia per 420 mln. žmonių visame pasaulyje.

Pasak britų žiniasklaidos, T. Hallas apie savo žingsnį BBC darbuotojus informavo elektroniniu laišku. Jame jis kalba apie sunkų, tačiau BBC svarbų žingsnį.

T. Hallui pradėjus eiti BBC vadovo pareigas 2013-aisiais, jam buvo pavesta atstatyti organizacijos reputaciją po to, kai vėlyvu laiku transliuojamų laidų vedėjui Jimmy'iui Savile'ui buvo pareikšti kaltinimai lytiškai išnaudojus daugybę vaikų.

Be kita ko, transliuotojai teks susidurti su kita sudėtinga problema, kadangi praėjusią savaitę buvo priimtas netikėtas sprendimas po kilusių nesutarimų dėl vienodo darbo užmokesčio – organizacija galimai praras keletą milijonų svarų.


Šiame straipsnyje: tony hallasBBCpareigos

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių