COVID-19 sustabdžius įprastinę juvelyrikos parodos veiklą, atsivėrė naujos galimybės

 • Teksto dydis:

Internetinis juvelyrikos meno renginys. Kokie galimi rezultatai, kokio lankomumo galima tikėtis, kaip jį sekti? Su šiais ir dar begale kitų klausimų susidūrė kasmet tarptautinę Baltijos juvelyrikos parodą organizuojanti komanda „Amber Trip“, kai nusprendė dėl COVID-19 esamų suvaržymų renginį „Juvelyrikos meno ir verslo tendencijos“ įgyvendinti internetinėje erdvėje.

Praeitų metų gruodžio 15–19 dienomis virtualioje erdvėje įvykęs renginys sulaukė didelio užsienio bei Lietuvos juvelyrikos meno industrijos dėmesio, susidomėjimą parodė galerijos, juvelyrikos parduotuvių savininkai, muziejai, kolekcionieriai ir juvelyrikos žurnalai.

„Tai buvo puikus iššūkis prisidėti prie virtualaus renginio organizavimo. Į daugelį iškilusių klausimų ieškojome atsakymų, kreipdamiesi į tų sričių specialistus. Dėl technologijų turėjome galimybę sekti svetainės lankomumą, ir rezultatai buvo tikrai džiuginantys. Matydami tokį didelį užsienio kompanijų susidomėjimą ir jų tęstinę komunikaciją dėl atvykimo į Lietuvą, suprantame, kokią iš tikro didelę naudą turėjo šis renginys“, – sako projekto koordinatorė Venecija Kornelija Guntoriūtė.

Užsienio juvelyrikos meno mėgėjai, pamatę Lietuvos autorinės juvelyrikos kūrėjų darbus, žada aplankyti ir kasmetinę XVIII Tarptautinę Baltijos Juvelyrikos Parodą „Amber Trip“, kuri vyks šiais metais kovo 16–19 dienomis, „Litexpo“ parodų rūmuose.

„Amber Trip“ nuotr.

„Džiaugiamės matydami, kad šis virtualus tinklaveikos renginys tikrai turėjo naudą juvelyrikos industrijai ir padėjo išjudinti ledus, kurie buvo įšalę dėl COVID-19 padarinių. Lietuvos autorinės juvelyrikos meno kūrėjai buvo pastebėti kelių juvelyrikos žurnalų atstovų ir vienos tarptautinės juvelyrikos parodos, kuri yra organizuojama Vokietijoje, Miunchene. Manome, kad šis renginys turės ilgalaikę naudą, leidžiančią Lietuvos juvelyrikos kūrėjams tapti žinomesniems užsienio rinkose“, – sako tarptautinės Baltijos juvelyrikos parodos „Amber Trip“ organizatorius Giedrius Guntorius.

„Amber Trip“ organizatoriams virtuali erdvė nėra svetima, 2020 metais įmonė atidarė internetinę galeriją „Baltijos Juvelyrikos Meno Galerija“. Galerijos atsiradimas nėra atsitiktinis, ji buvo sukurta taip pat siekiant didinti Lietuvos juvelyrikos meno kūrėjų žinomumą. Projektas buvo sėkmingas, todėl jo veikla ir toliau yra vykdoma.

Tinklaveikos renginį „Juvelyrikos meno ir verslo tendencijos“ iš dalies rėmė Lietuvos kultūros taryba. Jo organizavimui talkino Vilniaus dailės akademijos Telšių fakultetas, Lietuvos autorinės juvelyrikos kūrėjų asociacija ir VšĮ „Auksakalių gildija“.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių