Pereiti į pagrindinį turinį

Jaunieji Europos rašytojai kviečiami „prabilti” kiniškai

2014-06-17 07:57
DMN inf.

ES atstovybė Kinijoje, kartu su Europos šalių ambasadomis bei Kinijoje įsikūrusia literatūros organizacija „Bookworm“ skelbia trumposios prozos konkursą „Flash Europa 28” jauniesiems Europos Sąjungos rašytojams.

Organizatorių nuotr.

ES atstovybė Kinijoje, kartu su Europos šalių ambasadomis bei Kinijoje įsikūrusia literatūros organizacija „Bookworm“ skelbia trumposios prozos konkursą „Flash Europa 28” jauniesiems Europos Sąjungos rašytojams.

Visų 28-ių šalių piliečiai, kuriems ne daugiau 28-erių metų, yra kviečiami teikti savo kūrinius iki 500 žodžių, iš kurių bus išrinkti penki nugalėtojai – jų prozos vertimai 28 savaites bus transliuojami įvairiais kinų socialinės žiniasklaidos kanalais.

„Flash Europa 28“ – tai itin trumpos prozos (flash fiction) konkursas, kviečiantis jaunus rašančiuosius prisistatyti kinų auditorijai. Projektu siekiama atkreipti dėmesį į visuomenę vis labiau veikiantį bendravimą trumposiomis formomis: tekstinėmis žinutėmis, žodžių santrumpomis virtualioje erdvėje. Taip pat kviečiama prisiminti Azijos literatūros pavyzdžius – haiku, chengyu.

„Šiandien itin trumpos prozos kūriniai pritraukia daugybę žmonių dėl to, kad mūsų laikas yra greičiau novelių ir trumpų istorijų, o ne Tolstojaus apsakymų amžius,” – dar kovo mėnesį Pekine vykusiame „Bookworm” literatūros festivalyje teigė kinų šiuolaikinės literatūros autorius Yan Lianke, pernai nominuotas tarptautinei „Man Booker” literatūros premijai.

Kinijoje itin trumpos prozos – flash fiction – žanras populiarėja labai sparčiai. Y. Linke net juokauja, kad trumpa proza yra puikus pasirinkimas tiems, kurie naktį turi dirbti, o jaučiasi pavargę – „...tai tarsi geras puodelis kavos“.

„Tokio pobūdžio kūriniai yra artimi ne vien Azijos, bet ir Amerikos bei Europos šalių gyventojams“, – pabrėžia Tarptautinių kultūros programų centro Literatūros sklaidos skyriaus vadovė Rūta Statulevičiūtė-Kaučikienė, – „Amerikiečių „flash fiction“ atstovas rašytojas Grantas Faulkneris išskiria tai, kad šis žanras leidžia literatūrai tapti kasdienio gyvenimo dalimi. O šio išskirtinio projekto dėka kinų skaitytojai turės progą susipažinti su visų 28-ių Europos Sąjungos šalių trumpąja proza, kuriama savo šalies kasdienybę reflektuojančių jaunosios kartos rašytojų“.

Daugiau informacijos rasite čia.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų