Knygų mugės dalyvis A. Čekuolis: knyga turi tapti artimesnė šiuolaikiniam skaitytojui

Pernai atšventusi dvidešimtmetį, Vilniaus knygų mugė šiemet verčia naują puslapį ir ją pasitinka su Jono Meko mintimi „Gyventi reikia be formulių, reikia būti atviram“, kviesdama ieškoti naujų saviraiškos formų, eksperimentuoti, kurti tai, kas aktualu, įdomu ir svarbu kiekvienam. Su mintimi, kad knyga turi transformuotis ir tapti artimesnė šiuolaikiniam žmogui sutinka ir ilgametis Vilniaus knygų mugės dalyvis, rašytojas ir žurnalistas Algimantas Čekuolis, šio renginio kiekvienais metais laukiantis kaip didžiausios šventės.

A . Čekuolis įsitikinęs, kad „knyga pasmerkta išnykti, jeigu ji bus tokia pati, kaip anksčiau buvo“. Rašytojas neabejoja, kad knyga turi tapti aktualesnė, suprantamesnė, artimesnė šiuolaikiniam žmogui.

„Knyga turi būti arčiau skaitytojo. Ne mokyti jį, ne auklėti jį, o duoti tą dalį gyvenimo, kurio galbūt žmogus nemato. Jeigu skaitydamas galės pamatyti daugiau ne išgalvoto, ne fantazijų, (o realaus – ELTA) pasaulio, tai jis ir pirks tas knygas“, – įžvalgomis dalijosi A. Čekuolis.

Suprasdamas šias tendencijas, rašytojas kitoje savo knygoje žada pasidalyti konkrečiomis savo įžvalgomis, kurias žmogus galėtų pritaikyti ir gyvenime.

„„Anselmo Kuntaplio nuotykiai“ – tai paskutinė mano grožinės literatūros knyga. (...) Aš jau rašau sekančią, kuri vadinsis „Įžvalgos“. Ji bus iš įvairių, bet konkrečių įžvalgų, kurios žmogui gali tikti gyvenime“, – patikino A. Čekuolis.

A. Čekuolis sutinka, kad knyga vis dar išlieka vertybė, tačiau, rašytojas pripažįsta, kad tradicinės knygos greičiausiai anksčiau ar vėliau yra pasmerktos išnykti, jei netaps aktualios šiuolaikiniam žmogui.

„Knyga išlieka vertybė ir taip greitai, kad per dešimt ar trisdešimt metų mirtų, negali būti. (...) Bet, žinoma, anksčiau ar vėliau knyga paseks laikraščių ir žurnalų keliu“, – sakė jis. Pasak rašytojo, technologijų amžiuje yra daug paprasčiau ir pigiau ieškoti informacijos internete, o tai ypač apsunkina knygos išlikimo galimybes.

Tačiau rašytojas tikina Knygų mugės laukiantis kaip labai svarbios, prasmingos šventės.

„Tokie renginiai yra svarbūs. (...) Tai labai gera šventė. Šventė, kuri man prilygsta Kalėdoms ir Naujiems metams, o galbūt ir daugiau, todėl, kad ji turi prasmę“, – kalbėjo A. Čekuolis, akcentuodamas, kad knygų mugės tikslas tikrai nėra parduoti knygą, nes iš rašytojo amato jau nepragyvensi.

Kaip ELTA jau skelbė, kiekviena mugės diena turės savo dedikaciją: ketvirtadienis – Bičiulių diena, penktadienis – Penktadienis be formulių, šeštadienis – Atvirų pasimatymų diena, sekmadienis, skirtas šeimai. Nuo 21 iki 23 val. Muzikos salėje vyks specialus renginys „Naktis mugėje“.

Jaunųjų skaitytojų salėje Lietuvos ir užsienio leidėjai pristatys ir parduos knygas, skirtas vaikams ir paaugliams. „15min forume“ bus rengiamas renginių ciklas „Šortai“. Tai debatų turnyras, literatūrinė dvikova, kurioje per 15 minučių du pokalbininkai – knygos autorius ir kritikas – stengsis kuo turiningiau atskleisti aptariamos knygos privalumus ir trūkumus.

LRT salė – Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos salė, iš kurios LRT transliuos mugės renginius. Būtent čia mugės lankytojai paprastai renkasi į nekasdienius pasimatymus su rašytojais.

Muzikos salė, organizuojama asociacijos AGATA, suburs daugumą Lietuvos muzikantų po vienu stogu.

Knygos kino salėje lankytojai turės galimybę pamatyti naujausias garsių romanų ekranizacijas, dokumentinius filmus apie rašytojus, poetus, menininkus.NAUJAUSI KOMENTARAI

čekistas \\\\\.../////

čekistas \\\\\...///// portretas
išropojo.Bjauru.

NoRs rAsinTi kLieDEsius

NoRs rAsinTi kLieDEsius portretas
Me maNO sTilius manAU kaD zUliko KliEdeSius Uz EpigRafA iMtI Gali tIk sILpnAProCiAi..kapeika

...,nors KNYGU MUGEJE ir neDALYVAUJU,bet...,

...,nors KNYGU MUGEJE ir neDALYVAUJU,bet..., portretas
skaitau,kad TAI pati GRAZIAUSIA ZIEMOS PAVASARIO SVENTE....TASKAS
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių