Lietuvos fotomenininkas pateko į pasaulio mobiliosios fotografijos Olimpą

 • Teksto dydis:

Lietuvos fotomenininkas, žinomas komunikacijos specialistas Ričardas Jarmalavičius pateko tarp mobiliosios fotografijos Oskaro nominantų – jo pavardė nuskambėjo ketvirtadienį Niujorke paskelbus pasaulinio konkurso „iPhone Photography Awards“ rezultatus.

Kompanijos „Apple“ vadovas Tim Cook, sveikindamas prestižinio konkurso laimėtojus, pabrėžė, kad jų nuotraukos suteikia galimybę pažvelgti į gyvenimą autorių akimis – per netikėtas akimirkas iš viso pasaulio.

Autoritetinga tarptautinė komisija nugalėtojus rinko iš šimtų tūkstančių nuotraukų, atkeliavusių iš daugiau kaip 140 pasaulio šalių.

Konkurso gyvenimo būdo kategorijoje tarp finalininkų pateko ir „Honorable Mention“ įvertinimą pelnė R. Jarmalavičiaus nuotrauka „Mūsų vasaros laikas“, padaryta Ebre deltoje Ispanijoje.

„Saulėje džiūstantys maudymosi drabužiai, dulkėse besivoliojantis šuo, įsimylėjėlių porelė – visa tai pasakoja apie gyvenimo skonio prisisotinusią besibaigiančią karštą vasaros dieną. Apie dieną, kuri baigiasi. Ir primena, kad viskas yra tik prisiminimai”, – pranešime žiniasklaidai sako R. Jarmalavičius.

Nuo 2007 m. vykstantys „iPhone Photography Awards“ apdovanojimai dėl visuotinai pripažinto statuso vadinami mobiliosios fotografijos Oskarais. Konkursui pateiktos nuotraukos gali būti darytos ir apdorotos tik su „iPhone“ ar „iPad“ įrenginiais ir juose esančiomis programėlėmis. Konkurso laimėtojai sulaukia išskirtinio pasaulio žiniasklaidos dėmesio, jų kūrinius skelbia „Newsweek“, „Washington Post“, „Wall Street Journal“, „Vanity Fair“, „Fortune“, „The Guardian“, „NPR“, „La Stampa“, „Buzzfeed“, „Time“, „El Pais“ ir kt.

Juodai baltos R. Jarmalavičiaus nuotraukos, daugiausiai darytos mobiliuoju telefonu „iPhone“, yra pelniusios ne vieną tarptautinį apdovanojimą, publikuotos „National Geographic“, „Vogue“, kitose pasaulio žiniasklaidos priemonėse, eksponuotos parodose Prancūzijoje, Vengrijoje, Slovakijoje, Lenkijoje ir Lietuvoje. Autorius net du kartus pelnė Metų fotografo titulą prestižiniame pasauliniame fotografijos konkurse „Hotshoe Black & White Photography Awards” – 2016 ir 2018 metais.

Fotografas pripažįsta, kad nuotraukose atsispindintį jo savitą žvilgsnį į gyvenimą suformavo vaikystė vaikų globos namuose, tarnyba sovietų armijoje, saugant kalinius Rusijos Šiaurėje, turtinga žurnalistinė patirtis, knygos ir spalvingas asmeninis gyvenimas.

R. Jarmalavičius yra baigęs žurnalistiką ir fotožurnalistiką Vilniaus universitete, daug metų dirbo žurnalistu ir redaktoriumi įvairiose žiniasklaidos priemonėse, dabar vadovauja savo įkurtai strateginės komunikacijos kompanijai „Publicum“, yra pasaulinės „Havas“ komunikacijos grupės partneris Baltijos šalyse. Daugiau R. Jarmalavičiaus nuotraukų rasite jo „Instagram“ paskyroje.


R. Jarmalavičiaus pasiekimai:

– 2019 iPhone Photography Awards, Honorable Mention, Lifestyle Category;

– 2018 Hotshoe Black & White Photography Awards, Photographer of the Year, Street Category;

– 2018 International Photography Awards, OneShot Street Photo, 3rd Place, Mobile Category;

– 2018 International Photography Awards, OneShot Street Photo, Honorable Mention, Mobile Category;

– 2018 International Photography Awards, OneShot Street Photo, Honorable Mention, Mobile Category;

– 2018 International Photography Awards, OneShot Street Photo, Honorable Mention, Lifestyle Category;

– 2017 International Photography Awards, Honorable Mention, Seasons Category;

– 2017 International Photography Awards, Honorable Mention, Wedding Category;

– 2017 International Photography Awards, Honorable Mention, Pets Category;

– 2017 ViewBug Stairways Photo Contest, Winner, Amateur Category;

– 2016 Hotshoe Black & White Photography Awards, Photographer of the Year, Travel Category;

– 2016 International Photography Awards, Honorable Mention, Family of Men;

– 2016 PX3 Prix de la Photographie Paris, Honorable Mention, Nature/Seasons Category;

– 2015 Mobile Photography Awards, Honorable Mention, People Category;

– 2007 Samsung Photography Competition Millimeters Matter, National Winner.NAUJAUSI KOMENTARAI

...,idomi BIOGRAFIJA ir...

...,idomi BIOGRAFIJA ir... portretas
nuostabi FOTO akcentuojanti ESAMOJO LAIKO AKIMIRKA... TASKAS
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių