Laisvės kovotojo kelią 1945 m. žiemą pasirinkęs B. Krivickas priklausė nepriklausomoje Lietuvoje subrendusiai inteligentų kartai, kuri pasižymėjo ypatingu, nesumeluotu patriotizmu ir gebėjimu drąsiai pasitikti įvairiausius išbandymus, jis tvirtai tikėjo, kad lietuvių tauta išsikovos laisvę.
Nors ir nešiojosi ginklą, B. Krivickas daugiau dėmesio skyrė neginkluotam pasipriešinimui – tapo aktyviu pogrindinės spaudos leidėju, publicistinių straipsnių autoriumi, kūrė originalią poeziją. Ypatingomis sąlygomis rašyti eilėraščiai buvo dvasinė atrama, atspara ir pačiam poetui, ir jo klausytojams – bendražygiams. Kasdienės netektys, vienas po kito prarandami kovos draugai poetui buvo realios tikrovės patirtys, sugulusios į eiles: žuvusiems bendražygiams pagerbti, gyviesiems padrąsinti ir įkvėpti, priminti būtinybę ginti tiesą ir teisingumą.
Lietuvos ypatingasis archyvas parengė virtualią parodą, kurioje eksponuojami Lietuvos ypatingajame archyve, Biržų krašto muziejuje „Sėla“, Lietuvos istorijos institute, Lietuvos centriniame valstybės archyve saugomi dokumentai ir nuotraukos, atskleidžiantys B. Krivicko gyvenimo ir veiklos momentus nuo studijų metų iki žūties 1952 m. rudenį.
Su paroda galima susipažinti Lietuvos ypatingojo archyvo interneto svetainėje arba feisbuko paskyroje.
Naujausi komentarai