Kaip skelbia vienas iš akcijos organizatorių Lietuvos nacionalinis muziejus, gyventojai iš viso paaukojo apie 10 tūkst. eurų.
„Visa parama buvo renkama su tikslu nupirkti Ukrainos muziejams labai reikiamas restauravimo ir konservavimo priemones. Yra specialios priemonės, nes restauruojant eksponatus būtina naudoti tiktai tam tikras medžiagas“, – ketvirtadienį BNS sakė muziejaus vadovė Rūta Kačkutė.
Jos teigimu, už žmonių suaukotus pinigus buvo nupirkta per 120 vienetų skirtingų restauravimo medžiagų ir įrangos.
„Tai, ką mes nupirkom – visokie specialūs plovikliai, tvirtinimo polimerai, klijavimo priemonės, akvarelės ir tinktūros priemonės, specialus popierius japoniškas, kuris yra naudojamas popieriaus restauravime. Taip pat nupirkom įrangos, pavyzdžiui, mikroskopą su kamera, kad galima būtų įžiūrėti eksponatų subtilybes, kurias reikia restauruoti, padidinamieji akiniai, daugiau dar įvairiausios įrangos, ultragarsinių vonelių nupirkom, ultravioletinių spindulių lempas specialias“, – pasakojo muziejaus vadovė.
Šios priemonės vasario 20 dieną turėtų būti pristatytos į Ukrainos nacionalinį istorijos muziejų, kuris paramą pagal poreikį skirstys kitiems Ukrainos muziejams.
„Mes nuolat bendradarbiavom ir ta parama buvo nupirkta tikrai neatsitiktinė, bet pagal labai aiškų ukrainiečių pateiktą sąrašą. Tiktai tiek, kad jiems tai yra labai sudėtinga tokius dalykus įsigyti, aišku, ir lėšų nėra, ir įsigyti sudėtinga, tai mes visą tą darbą – ir lėšas surinkom, ir tą darbą įsigijimo atlikom, ir dabar nugabensim“, – teigė R. Kačkutė.
Iniciatyvą „Ukrainos kultūra neturi kuo gintis“ organizuoja Lietuvos nacionalinis muziejus, nacionalinis transliuotojas LRT ir organizacija „Stiprūs kartu“.
Naujausi komentarai