Dvi dienas trukusiame renginyje net 200 jaunųjų atlikėjų iš visos Lietuvos bei lietuvių bendruomenės Jungtinėje Karalystėje varžėsi pasakojimo, pavienio bei grupinio dainavimo, muzikavimo įvairiais lietuvių liaudies instrumentais kategorijose. Vaikai ir jaunimas nuo 3 iki19 metų sekė pasakas ir sakmes, atliko skirtingų žanrų dainas, grojo skudučiais, kanklėmis, ragais, smuikais, dūdmaišiu, bandonijomis, armonikomis ir kitais tradiciniais instrumentais, perteikdami gimtojo krašto savitumą, meilę tradicijoms, jaunatvišką nuoširdumą ir individualumą.
A. Gabrytės nuotr.
Vertinimo komisijai teko išties nelengva užduotis iš gausaus būrio talentingų jaunųjų atlikėjų išrinkti laureatus ir diplomantus. Šiemet už išskirtinį meistriškumą, tradicijos pojūtį bei savitą raišką geriausiais paskelbti 33 laureatai ir 51 diplomantas.
Laureate tapusi kaunietė Luknė Varžinskaitė. A. Gabrytės nuotr.
Geriausiais liaudies dainų atlikėjais tapo 12 dainininkų (pavienių ir grupių), šauniausiais pasakoriais – 6 dalyviai, instrumentinės muzikos meistrais pripažinti 15 muzikantų, grojusių pavieniui ir grupėmis.
Lauretas iš Kauno Gytis Varanauskas. A. Gabrytės nuotr.
„Tramtatulis“ – daugiau nei konkursas. Tai gyvas ryšys su mūsų paveldėta kultūra. Džiaugiamės, kad turime puikių mokytojų, ugdančių jaunimą, skatinančių gerbti savo krašto tradicijas ir jas kryptingai perimti“, – sakė konkurso koordinatorė, Lietuvos nacionalinio kultūros centro Etninės kultūros skyriaus vedėja Jūratė Šemetaitė.
A. Gabrytės nuotr.
Konkurso „Tramtatulis“ laureatų koncertas vyks Lietuvos etnografijos muziejuje Rumšiškėse birželio 15 d.
Nuo 2005 m. Lietuvos nacionalinio kultūros centro ir partnerių savivaldybėse organizuojamas konkursas kasmet suburia vaikus bei jaunimą iš didžiųjų miestų ir atokiausių vietovių, padeda atrasti savitą ryšį su lietuvių liaudies kūryba, ugdo jai pagarbą. Šiųmetis konkursas buvo skirtas ypatingai progai – Lietuvių liaudies dainų metams ir 200-osioms Liudviko Rėzos pirmojo lietuvių dainų rinkinio metinėms paminėti. Ta proga konkurso metu skambėjo ir bendros skirtingų regionų dainos, kurias drauge su visais susirinkusiais Kauno arkivyskupijos Konferencijų salėje dainavo renginio vedėjai, buvę „Tramtatulio“ laureatai Saulenė Pečiulytė ir Vilius Sungaila.
M. Anančenkovos nuotr.
Nacionalinį ratą surengė Lietuvos nacionalinis kultūros centras, Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyrius, Kauno tautinės kultūros centras. Konkursą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba.
Naujausi komentarai