Plungės viešojoje bibliotekoje pristatoma fotografijų paroda „Plungės veidai“. Tai bibliotekos savanorių projektas, kuriuo siekiama parodyti, kad miestas – tai ne vien jo istorinis paveldas, bet, pirmiausia, žmonės, kurie jame gyvena.
Iš fotografijų žvelgiantys žmonės – eiliniai miesto gyventojai. Čia ir raktininkas, kapinių prižiūrėtoja, policininkas, gaisrininkas, prekybos centro kasininkė, dėvėtų drabužių parduotuvės savininkė, mokyklos budėtoja. Iš viso apie 40 įvairių profesijų Plungės gyventojų.
„Prie kiekvienos fotografijos yra išsakytos mintys. Gydytojas, kuris pradirbo 30 metų, sako: „niekada negalėjau patikėti, kad šiandien turėsiu tokią aparatūrą.“ Kiti žmonės džiaugiasi, kad Plungė gražėja, kad parkas gražėja. Kiti džiaugiasi, kad yra Oginskio festivalis, kuris garsina Plungę. Žodžiu, labai įvairūs žmonės ir kiekvienas su savo mintimis“, – aiškina Plungės viešosios bibliotekos direktorė Violeta Skierienė.
Projekto „Plungės veidai“ idėjos autorius – beveik metus Plungės bibliotekoje savanoriaujantis prancūzas Romainas Asensio. Jis sako, kad įkvėpimo sėmėsi iš panašaus projekto, kurį įgyvendino Kanadoje prieš ketverius metus. Pasak jo, gyvendamas Plungėje suprato, kad šis miestas – tai, pirmiausia, žmonės, kasdieniu darbu kuriantys jo istoriją. Todėl šia paroda norėjęs parodyti, kad įdomūs gali būti ir paprasti plungiškiai.
„Ši paroda – kaip dėlionė. Sudėję iš daugelio atskirų dalių, gauname visumą – Plungę“, – teigia savanoris iš Prancūzijos R. Asensio.
Jam talkino ir du savanoriai iš Plungės – Rosita Reinikytė ir Aroldas Zdramys. Jie sako, kad, įgyvendindami projektą, tarsi iš naujo pažino savo miestą.
„Šiandien nevertiname žmonių. Šis projektas mums padėjo išskirti tam tikrus žmones, o jiems pasijaust pirmą kartą gyvenime kaip tikriems herojams“, – tikina savanoris A. Zdramys.
Paroda „Plungės veidai“ keliaus po įvairias miesto institucijas, vėliau pasieks ir kitus miestus.
Naujausi komentarai