Kristijono Donelaičio draugijos pirmininkas Gintaras Skamaročius sako apie tokius planus žinojęs dar praėjusį lapkritį bei teigė, jog svarbu, kad nebūtų padaryta dar daugiau žalos.
„Mes turime išsakyti poziciją, kurią turėtų girdėti kultūros žmonės tiek Lietuvoje, kad mes nuo to nenusišaliname, kad girdėtų ir Karaliaučiaus krašte, kad mes nuo to nenusišaliname, ir Maskvoje. Ir tame tarpe Briuselyje ir visuose kituose koridoriuose mes turime pasakyti, kad tai yra mūsų kultūra“, – LRT televizijai sakė G. Skamaročius.
Jo teigimu, kol kas prisiliesta tik prie K. Donelaičio vardo, jo kapas neliečiamas.
Kultūros viceministrė Ingrida Veliutė raštu LRT televizijai teigė, kad ministerija dėl susiklosčiusios situacijos susisiekė su Lietuvos generaliniu konsulatu Kaliningrade, tačiau pastarasis jokios oficialios informacijos nėra gavęs.
„Kristijonas Donelaitis Lietuvai ir jos kultūrinei tapatybei yra išskirtinai svarbus, todėl situaciją Kultūros ministerija aiškinsis, kai tik atsiras galimybės“, – teigė viceministrė.
Buvęs kultūros ministras Simonas Kairys teigė, kad klausimas dėl pervadinto K. Donelaičio muziejaus „įžengė į diplomatinės politikos teritoriją“.
„Užsienio reikalų ministerija irgi galėtų pasukti galvą, kokiomis priemonėmis geriau koordinuoti mūsų įvairiausių atstovų darbą įvairiose tarptautinėse organizacijose ir apie tuos klausimus kalbėti“, – LRT televizijai teigė S. Kairys.
K. Donelaičio memorialinis muziejus Tolminkiemyje įkurtas 1979 metais.
(be temos)