Rašytoju svajojančio tapti berniuko ir jo mylimo rašytojo susitikimas tąkart įvyko Santarų klinikose, kur Rapolas praleidžia daug laiko kovodamas su klastinga liga. Būtent Rapolas pasiūlė naujos Domo ir Tomo knygos idėją – šįkart detektyvinė byla nuveda į tolimąją Japoniją. Knyga jau Rapolo rankose, tad Tomas kiek nerimaudamas laukia skaitytojo, kuris tikrai negaili ir pastabų mylimam rašytojui, įvertinimo.
– Tomai, nauja Domo ir Tomo detektyvinės serijos knyga ypatinga tikrai ne tik dėl knygos herojų kelionės į Japoniją, bet ir dėl tavo draugystės su Rapolu.
– Šios istorijos idėja atsirado mano draugo Rapolo dėka. Praėjusiais metais Rimanto Kaukėno paramos fondą pasiekė berniuko laiškas iš Santaros klinikų. Rapolas rašė, kad esu didžiausias jo herojus, jis perskaitė visas mano knygas ir užaugęs svajoja būti rašytoju. Negalėjau nesusipažinti su tokiu uoliu savo skaitytoju.
Mums šnekučiuojantis, Rapolas ir papasakojo idėją naujai Domo ir Tomo knygai – Japonijoje pradingusį samurajaus kardą. Man ši idėja pasirodė labai įdomi, tad pažadėjau Rapolui, kad ji būtinai pavirs knyga, ir štai turime dviejų rašytojų kūrybos rezultatą.
– Ar bendraautoris Rapolas jau matė „Domo bylą Japonijoje“? Gal jau sulaukei ir jo reakcijų?
– Rapolas yra ne tik kiečiausias pasaulyje berniukas, turint galvoje, kiek jam teko patirti ir kiek jėgų jis turi, bet ir pats išrankiausias skaitytojas. Patikėkite, kiek esu gavęs iš jo velnių už vieną ar kitą dalykėlį savo knygose! Ir pelnytai!
Naujausią knygą apie Japoniją Rapolui jau nuvežiau, tad nekantriai laukiu jo kritikos ir pastebėjimų, ką galėjau padaryti šiek tiek geriau. Tikiuosi, kad jo patarimai pravers rašant naują knygą.
– Gal turite ir kitų bendrų sumanymų būsimoms knygoms?
– Idėjų Rapolas tikrai turi. Sutarėme, kad kai tik sustiprės, vėl susitiksime aptarti būsimų knygų idėjų.
Situacija: rašytoju svajojančio tapti berniuko ir jo mylimo rašytojo susitikimas įvyko Santarų klinikose, kur Rapolas praleidžia daug laiko kovodamas su klastinga liga. / D. Kazlovo nuotr.
– Lietuvoje Japonija užima ypatingą vietą, kaip ir Lietuva Japonijoje. Nors mus skiria tūkstančiai kilometrų, kažkas labai stipriai ir sieja. Tau Japonija iki šios knygos buvo tolima? Galbūt esi slaptas manga, sušių ar Pikaču gerbėjas?
– Meskite į mane akmenį, kam nepatinka sušiai arba Pikaču! Japonija man visada atrodė tikra egzotika tiek dėl savo tradicijų, tiek dėl technologijų, tiek dėl ypatingo maisto. Tiesa, su Rapolu jau sutarėme kad kartu ten nukeliausime, tad po kelerių metų jau galėsime pasidalyti drauge ten patirtais įspūdžiais.
Rapolas yra ne tik kiečiausias pasaulyje berniukas, turint galvoje, kiek jam teko patirti ir kiek jėgų jis turi, bet ir pats išrankiausias skaitytojas.
– Jau išdavei, kad knygoje pradingsta samurajaus kardas. Ar daug žinai apie samurajus ir jų kardus? Tikriausiai Domo ir Liudo Mėmės laukia anksčiau nepatirti iššūkiai? Tikimės, nieko baisaus jiems nenutiks?
– Žinojau populiariuosius faktus apie japonų kultūrą, bet jų tikrai neužteko, tad nemažai domėjausi, ypač apie samurajus, jų kultūrą ir istoriją. Kokie nuotykiai laukia mano veikėjų, galiu atsakyti kaip tikras reklamos ekspertas: viską sužinosite perskaitę knygą.
– Domui teko vykti į Japoniją, ankstesnėje knygoje Upė tyrė bylą Prancūzijoje, o kur keliauti suplanavęs Tomas?
– Detektyvas Tomas žmogus paprastas – manau, kad jis keliaus tirti bylos į Kupiškį ar Kazlų Rūdą. Tačiau, kaip sakoma, mano knygos veikėjų keliai nežinomi, tad gali nutikti, kad jis atsidurs ir Latvijoje.
G. Kavaliauskaitės nuotr.
– Ką tik susitikai su skaitytojais Lidse, Didžiojoje Britanijoje. Ne pirmą kartą skrendi į tokius susitikimus, tad labai smagu ir neįtikėtina, kad užsienyje gyvenantys vaikai skaito lietuvių autoriaus knygas ir dar kviečia susitikti. Kas labiausiai įsiminė iš šios kelionės?
– Labai smagu, kai svajonių darbas dovanoja ir kelionių po pasaulį nuo Didžiosios Britanijos ar Norvegijos, kur lietuvių bendruomenės tikrai didelės, iki Turkijos ar Islandijos. Viešėdamas Lidse dar kartą supratau, kaip savo šaknis ir Lietuvą myli užsienyje gyvenantys mūsų tautiečiai – skaito lietuviškas knygas, buriasi per šventes ar savaitgaliais, o ką jau kalbėti apie smalsius ir puikius vaikus.
– Rudenį pasirodys 20-oji Domo ir Tomo knyga. Girdėjome, kad laukia nemenka šventė?
– Taip jau nutiko, kad 20-oji Domo ir Tomo serijos knyga sutaps su Liudos Mėmės, legendinio Miestamiesčio mokyklos direktoriaus, jubiliejumi, tad laukia dviguba šventė. Žinoma, kažkuris šių jubiliejų bus truputį pagadintas, bet pirštais nerodysime. Tik iš anksto atsiprašau Liudo, kad jubiliejinėje Domo ir Tomo istorijoje jo garbingo 50-mečio šventė nevyks pagal planą.
Naujausi komentarai