Rusijoje išleista rašytojo ir žurnalisto Nikolajaus Dolgopolovo knyga apie Kimą Philby (Kimą Filbį); ji pasirodė minint garsiojo sovietų šnipo Didžiojoje Britanijoje 100-ąsias gimimo metines.
„Specialiai šiai knygai žvalgyba išslaptino kai kurią medžiagą. Tai Kimo Philby užrašai apie darbą anglų žvalgyboje, jo pranešimai į Maskvą, konfidencialūs pranešimai, nerimastingas laiškas sovietų žvalgybos rezidentui Beirute, slaptų dokumentų, perduotų Centrui, sąrašas“, - agentūrai „Interfax“ sakė Rusijos užsienio žvalgybos spaudos biuro vadovas Sergejus Ivanovas knygos išleidimo proga.
Pasak agentūros pašnekovo, knyga atskleidžia mažai žinomus šnipo gyvenimo puslapius, kai šis 1963 metais iš Beiruto pabėgo į Maskvą. Knygoje panaudoti jo našlės Rufinos Puchovos Philby, jo mokinių ir kolegų atsiminimai.
Kimas Philby (Haroldas Adrianas Russellas Philby), gimė 1912 metų sausio 1 dieną Indijoje, britų valdininko šeimoje.
Vakarų vertinimu, K.Philby yra vienas geriausiai žinomų sovietų šnipų. Netgi svarstyta galimybė jį skirti karinės žvalgybos ( Secret intelligence service) vadovu.
Naujausi komentarai