Jau tradiciniu tapęs tarptautinis dailininkų pleneras šiais metais skiriamas pasaulinio garso tapytojui ekspresionistui Chaimui Soutine.
Pleneras „Soutine dienos 2011” rengiamas jau keturioliktą kartą, siekiant prisiminti ir pagerbti litvakų kilmės tapytoją Chaimą Soutine (1893–1943). Jis iš pradžių dailės mokėsi Vilniuje, kur tuomet buvo garsi piešimo mokykla. Būtent čia, vėliau Prancūzijoje išgarsėjęs menininkas, ir apsisprendė tapti dailininku. Dabar Soutine pavardė sutinkama kiekvienoje meno enciklopedijoje šalia P. Picasso, M. Shagallo, A. Modigliani.
Kaip rašė menotyrininkas prof. Antanas Andrijauskas, talentingiausias iš gausybės į Paryžių atvykusių litvakų dailininkų buvo Ch. Soutine. Jo talentą labai vertino Pablo Picasso, Georges Rouault ir daugelis kitų didžiųjų modernistinio meno korifėjų.
Tai buvo tapytojas iš prigimties, turėjęs unikalų formos, kompozicijos, spalvos, faktūros jausmą. Mažai kas pasaulinės tapybos istorijoje galėjo prilygti jam emocinga potėpio įtaiga, sudėtingų formų perteikimo meistriškumu.
Kūrybinis tapybos simpoziumas, skirtas Chaimo Soutine atminimui, vyksta rugpjūčio 10 – 15 d. Molėtuose kūrybinėje stovykloje. Dailininkai bendraus ir kurs, diskutuodami apie didžiojo ekspresionisto kūrybą, pranešime spaudai žada projekto „Soutine dienos“ vadovas, tapytojas Aleksandras Vozbinas.
Pasak plenero iniciatoriaus tapytojo Aleksandro Vozbino, Chaimas Soutine – europietiško universalumo įsikūnijimas, tapęs kultūrinio bendrumo simboliu. Didysis tapytojas tvirtai įspaudė Vilniaus, dar vadinamu Šiaurės Jeruzale, vardą pasaulio metraščiuose.
Šiais metais plenere dalyvauja dailininkai iš Lietuvos, Lenkijos ir Baltarusijos: Svajūnas Armonas, Antanas Beinaravičius, Aistė Černiūtė, Lina Dieninė, Piotras Dondajewskis, Rūta Eidukaitytė, Aleksandras Ksendzovas ir Aleksandras Vozbinas.
Kviestiniai dailininkai priklauso įvairioms meno mokykloms, skiriasi jų tapybinis braižas, tačiau meno kalba – universali. Galimybė bendrauti, keistis idėjomis, kurti drauge suteikia dailininkams naujų kūrybinių postūmių, dar kartą paliudija, kad kultūra yra nedaloma.
Tarptautinio plenero „Soutine dienos 2011“ kūrinių parodos atidarymas – rugpjūčio 15 d. 14 val. Molėtų dailės galerijoje (Inturkės g. 4, Molėtai).
Naujausi komentarai