Švedijoje nuteisti trys asmenys dėl nepastebėtos meno kūrinių vagystės Pereiti į pagrindinį turinį

Švedijoje nuteisti trys asmenys dėl nepastebėtos meno kūrinių vagystės

2010-12-29 20:36
Švedijoje nuteisti trys asmenys dėl nepastebėtos meno kūrinių vagystės
Švedijoje nuteisti trys asmenys dėl nepastebėtos meno kūrinių vagystės / DMN archyvo nuotr.

Švedijos teismas nuteisė tris asmenis dėl Edvardo Muncho vertingo paveikslo vagystės iš muziejaus, kuris net nepastebėjo meno kūrinio dingimo.

Malmės apygardos teismas pranešė, kad trys neįvardinti teisiamieji buvo pripažinti kaltais dėl garsaus norvegų ekspresionisto E.Muncho ir dar dviejų švedų menininkų darbų vagystės. Bendra pavogtų darbų vertė siekia 1,5 mln. JAV dolerių.

Pavogtus meno kūrinus policija rado tirdama kitus nusikaltimus.

Malmės meno muziejus šiemet susigrąžino paveikslus, tarp jų ir Muncho darbą "Du draugai", bei padėjo juos į saugyklą. Kada ir kaip buvo įvykdyta vagystė, neaišku.

Bylą nagrinėjęs teismas trečiadienį vienam nusikaltimo dalyvių skyrė šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmę, o kitus du nubaudė pinigine bauda. Visiems nuteistiesiems nurodyta sumokėti teismo išlaidas, siekiančias 33 tūkst. kronų (13 tūkst. litų).

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų