Turnerio premiją pelnė instaliacijų menininkas M. Boyce'as Pereiti į pagrindinį turinį

Turnerio premiją pelnė instaliacijų menininkas M. Boyce'as

2011-12-06 13:01
Turnerio premiją pelnė instaliacijų menininkas M. Boyce'as
Turnerio premiją pelnė instaliacijų menininkas M. Boyce'as / Scanpix nuotr.

Škotų menininkas Martinas Boyce'as (Martinas Boisas), tarp kurio darbų - modernistine dvasia pertvarkytas bibliotekos užsakymų stalas ir dirbtiniai medžiai, pirmadienį pelnė Didžiojoje Britanijoje kasmet teikiamą Turnerio (Ternerio) premiją per ceremoniją, kuri vyko Geitshedo mieste šiaurės rytų Anglijoje.

Atsiimdamas 25 tūkst. svarų (100,5 tūkst. litų) premiją Baltijos šiuolaikinio meno centre (Baltic Centre for Contemporary Art), 44 metų M.Boyce'as išreiškė pagarbą savo tėvams ir pabrėžė mokytojų svarbą tuo metu, kai vyriausybė stengiasi mažinti biudžeto išlaidas.

Turnerio premija laikoma prestižiniu apdovanojimu meno pasaulyje, tačiau dėl sprendimas jį skirti M.Boyce'ui, kuriančiam nuotaikingas didelio masto prie konkrečios vietos pritaikytas instaliacijas, didenių prieštaravimų nesukėlė.

Hamiltono mieste gimęs menininkas teigia, kad įkvėpimo semiasi iš XX amžiaus pradžios modernizmo milžinų. Jo darbuose atsispindi baldų dizaino stiliai ir miesto vaizdai, iš kurių suformuojamos naujos modernios erdvės.

M.Boyce'ui apdovanojimą įteikė fotografas Mario Testino (Mario Testinas), o laureatas pasinaudojo proga pabrėžti, kokia svarbi yra mokytojo profesija.

„Nenorėjau nieko kita, tik lankyti meno mokyklą, - aiškino jis. - Kai ten patekau, manęs laukė grupė nuostabiausių žmonių.“

Šiam konkursui pateiktą M.Boyce'o kūrinį sudarė rudens nuotaiką atspindinti instaliacija, sudaryta iš trijų dirbtinių medžių, dirbtinių lapų iš vaškuoto gofruoto popieriaus, išbarstytų ant galerijos grindų, ir pasvirusios šiukšliadėžės.

M.Boyce'as aiškino, kad jo darbuose atskleidžiami „kraštovaizdžiai“.

„Tai pasakoja apie judėjimą erdvėje ir erdves tarp skulptūrų, taip pat per pačias skulptūras“, - pridūrė jis.

Turnerio premija buvo įsteigta 1984 metais, siekiant skatinti viešą diskusiją apie šiuolaikinio britų meno naujienas. Į šį apdovanojimą gali pretenduoti Didžiosios Britanijos menininkai iki 50 metų amžiaus.

Pernai Turnerio premija atiteko garso menininkei Susan Philipsz (Siuzan Filips), taip pat kilusiai iš Škotijos.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra