Birželio 13-oji kiekvieno melomano kalendoriuje bus apibraukta raudonai. Tai diena, kai Trakų pilyje vyks festivalis „Tuborg Grenn Sound Castle“ ir karaliaus elektroninės ir šokių muzikos genijus Moby.
Kultinis amerikiečių DJ, dainininkas ir kompozitorius Moby atvyksta į Lietuvą. Jis su savo muzikantų grupe ir gerbėjams pristatys ypatingą muzikos, šviesos ir vizualinių efektų šou, kuriame skambės ne tik kompozicijos is naujausio Moby albumo “Wait for Me”, bet ir vizitine kortele tapę žymiausi menininko kūriniai - “Go”, “Porcelain”, “Why Does My Heart Feel So Bad?”, “Natural Blues”, “Lift Me Up” ir daugelis kitų.
"Tarėmės su partneriais Rusijos, Baltarusijoje, Ukrainoje. Pavyko nedidelis turas, kaina dėl to tapo reali (...) Šiaip pasikviesti jį yra nerealu", - BNS sakė "Medusa Concert" vadovas Remigijus Knabikas.
Į festivalį galės susirinkti 3,5 tūkst. žiūrovų.
Bilietus ketinama pradėti pardavinėti nuo vasario 22-osios. Tą dieną bilieto kaina sieks 120 litų, ji bus skirta Moby gerbėjų klubo nariams. Tą pačią dieną į atskirą balkoną bilietų kaina sieks 200 litų.
Oficialiai bilietai bus pradėti pardavinėti vasario 23-iąją.
Pasak R.Knabiko, ypatingų pageidavimų iš muzikanto kol kas nesulaukta, išskyrus tai, jog Moby norėtų, kad būtų įrengta sporto salė. Tikimasi, kad situaciją pavyks išspręsti pasiūlius treniruoklių.
"Kuo didesnė žvaigždė, tuo mažesni reikalavimai", - konstatavo R.Knabikas.
Moby (tikras vardas Richard Melville Hall) gimė 1965 m. rugsėjo 11 d. Niujorke, Harlemo rajone. Kai berniukui sukako dveji, jo tėvas tragiškai žuvo autokatastrofoje, tad vaiką augino motina, kuri pirmoji patikėjo sūnaus talentu ir nuolat skatino jo kūrybinius sugebėjimus. Jau būdamas devynerių Moby pradėjo studijuoti muzikos teoriją, o taip pat mokėsi groti klasikine ir bosine gitara, skambinti fortepijonu ir mušti būgnais. Sceninis Richardo pseudonimas “Moby” atsirado dėl giminystės ryšių su amerikiečių rašytoju Hermanu Melville’iu, 1851 m. sukūrusiu romaną “Moby-Dick” (“Mobis Dikas”). Šis kūrinys įtrauktas į Amerikos literatūros lobyną, o jo autorius Hermanas Melville’is yra Moby pro-pro-pro-prosenelis.
Paauglystėje Moby grojo gitara įvairiose muzikos grupėse, pradedant pankų kolektyvu “The Vatican Commandos” ir baigiant alternatyvaus roko komanda “Ultra Vivid Scene”, tačiau 1989 metais pankų stilių iškeitė į elektroniką. Pirmas atlikėjo albumas “Moby” pasirodė 1992 metais, jį sudarė 12 techno stiliaus kūrinių (vėliau šis albumas buvo perleistas kitu pavadinimu “The Story So Far”).
Pirmoji sėkmė. 1991 m. singlas “Go” su semplais iš populiaraus televizijos serialo “Twin Peaks” pateko į Didžiosios Britanijos “Top 10” ir buvo parduotas daugiau kaip milijonu tiražu. Po pirmos žymios sėkmės Moby remiksavo dainas garsioms grupėms ir dainininkams, tokiems kaip Michaelas Jacksonas, “Pet Shop Boys”, Brian Ino, “Depeche Mode”, “Erasure”, “Orbital” ir kitiems.
Pasaulinį pripažinimą Moby pelnė 1999 m., išleidęs albumą “Play”. Anot muzikos kritikų, tai pakankamai lėtas ir melancholiškas darbas, tačiau iki tobulybės iškristalizuota melodika nepaliko abejingais ne vieną milijoną klausytojų.
Būtent tokios chill-out ir ambient muzikos elektroninės sintezės, regis, laukė kiekvienas gerą muziką vertinantis žmogus. Albumas sulaukė didžiulės komercinės sėkmės, buvo parduotas daugiau kaip 10 milijonų tiražu, 26-iose šalyse jis tapo platininiu, 3 metus iš eilės buvo nominuotas “Grammy” apdovanojimui, sulaukė vertingų muzikos televizijos kanalų “MTV” ir “VH1” prizų. Viso išleidęs daugiau kaip 50 singlų, 9 studijinius albumus (paskutinis “Wait for Me” pasirodė 2009 m.), 15 rinktinių bei remiksų albumų bei per savo gyvenimą jau surengęs daugiau kaip 3 tūkst. koncertų, Moby laikomas vienu svarbiausių ir įtakingiausių muzikantu, iš esmės pakeitusiu elektroninės muzikos istoriją.
Šiuo metu Moby gyvena Niujorke, Manhattane. Nuo 1980-jų yra prisiekęs veganas (visiškai nevartojantis jokių gyvūninės kilmės produktų, nedėvintis rūbų iš odos, kailių, pūkų ir šilko), gina gyvūnų teises ir aktyviai bendradarbiauja su organizacijomis PETA bei “Move On”. Vienu metu buvo arbatos krautuvės “TeaNY” ir mažo restorano Niujorke bendrasavininkas, kuriame laisvalaikiu kartais pats aptarnaudavo klientus. Taip pat Niujorke yra subūręs artistų grupę “Little Idiot Collective”.
Naujausi komentarai