Viena didžiausių Lietuvoje kultūros sektoriaus asociacijų, veikianti jau dešimtmetį, šiuo metu vienija virš 70 svarbiausių sektoriaus dalyvių, tarp kurių – kultūrinės organizacijos, aukštosios mokyklos ir kolegijos, sektorinės kultūros ir kūrybinių industrijų asociacijos, kūrybinio verslo įmonės, menų inkubatoriai, kūrybinės bendruomenės, klasteriai bei pavieniai kūrėjai ir industrijos profesionalai.
Slaptu balsavimu išrinkta vienuolikos narių valdyba, kurioje šiais metais ir penki nauji veidai. Tai aukštojo mokslo institucijų atstovai, Kauno technologijos universiteto Dizaino centro vadovė Rūta Valušytė ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Meno vadybos skyriaus vedėjas bei tarptautinių profesionalių atlikimo meno konkursų, tarptautinių kultūros projektų organizatorius Vygintas Gasparavičius. Tarp naujų valdybos narių socialinių mokslų daktarė, kultūros ekonomikos tyrėja, dėstytoja, Meno ir mokslo laboratorijos įkūrėja ir vadovė, nepriklausomų jaunųjų menininkų projektų prodiuserė Rusnė Kregždaitė, teisininkė, Lietuvos gretutinių teisių asociacijos direktorė Agnė Begetė ir Kristupo festivalio meno vadovė Jurgita Murauskienė.
Antrą kadenciją valdyboje darbuosis architektūrologė, Architektūros kokybės vystymo asociacijos pirmininkė Aida Štelbienė, Trakų Vokės dvaro valdytoja Ieva Šiušaitė bei dizaino vadybininkė, „March Design Studio“ bendraįkūrėja ir vadovė Eglė Opeikienė. Į valdybą sugrįžo kino režisierė, Audiovizualinių menų industrijų inkubatoriaus direktorė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto docentė Inesa Kurklietytė. Valdyboje jau ketvirtą kadenciją menotyrininkė, kultūros projektų vadybininkė, socialinių meno projektų ekspertė Roma Survilienė, toliau tęsianti darbą asociacijos direktorės pareigose.
Trečią kadenciją valdyboje pradėjusi Živilė Diavara – menų fabriko „Loftas“ bendraįkūrėja, kūrybinių industrijų konferencijos „What‘s Next“ organizatorė bei viena iš Lietuvos muzikos verslo asociacijos steigėjų, išrinkta asociacijos valdybos pirmininke.
Pasak naujosios valdybos pirmininkės Ž. Diavaros kultūra ir kūrybiškumas Lietuvoje dar nėra užėmę deramos vietos, trūksta supratimo, kokią ekonominę naudą ir socialinę vertę kuria kultūrinės ir kūrybinės industrijos - “Jau dešimtus metus profesionaliai dirbu kultūros sektoriuje, trečius metus aktyviai dalyvauju asociacijos veikloje, matau atotrūkį tarp valdininkų ir pačio lauko, susiskaldymą ir jame. Norėdami keisti šį požiūrį, siekiame suvienyti kultūros lauko lyderius bei pritraukti kuo daugiau naujų narių, dirbančių kultūros ir kūrybinių industrijų sektoriuose. Mūsų naujos valdybos siekis yra sutelkti pajėgas, kad įrodyti, kokią socialinę ir ekonominę vertę sukuriame, ir kaip investicijos į šį sektorių grįžta keleriopai. Asociacijos valdyba dirba savanoriškais pagrindais, todėl kviečiame jungtis ir prisidėti visus, kas kuo gali - ar tai būtų idėjos, ar žinios, ar laikas, ar finansai.”
Siekiant suburti ekspertus iš skirtingų kūrybinių ir kultūrinių industrijų sektorių ir užtikrinti kokybišką asociacijos strategijos formavimą bei valdymą, Nacionalinės kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacijos valdyba renkama kas dvejus metus. Valdyba ne tik nubrėžia asociacijos veiklos gaires, bet ir atstovauja asociacijos narių interesus valstybės ir savivaldos institucijų darbo grupėse, tarybose.
Naujausi komentarai