Pereiti į pagrindinį turinį

Z. Levickis: gyva muzika leidžia suaugusiems suvaikėti, o vaikams – tobulėti

2013-10-28 08:23
DMN inf.
Zbignevas Levickis
Zbignevas Levickis / Archyvo nuotr.

TV projekto „Auksinis balas“ teisėjas ir Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro (LVSO) smuikininkas Zbignevas Levickis įsitikinęs, jog šiandien, kai žmonių gyvenimas tampa vis labiau neatsiejamas nuo technologijų, o kiekvienas visuomenės narys tampa tik mažu, tam tikras funkcijas atliekančiu sraigteliu, ypač svarbi yra muzika. Jos klausytis reikėtų tiek dideliems, tiek ir mažiems.

„Muzika lavina žmonių pojūčius. Muzika lavina žmonių vaizduotę. Esame priklausomi nuo telefonų, kompiuterių, interneto, gauname masę informacijos, mes robotėjame, o muzika žmoguje skatina žmogiškumą, skatina jį mąstyti. Mąstyti apie būtį, meilę, vaikystę...“ – įsitikinęs Z. Levickis.

Smuikininkas netrukus leisis į koncertines gastroles per didžiausias Lietuvos arenas, kuriose skambės LVSO ir „Tele Bim-Bam“ drauge atliekamos geriausias pastarojo kolektyvo dainos ir muzikos garsais bandys pasibelsti į vaikų ir juos atlydėjusių suaugusiųjų širdis.

„Tokie dideli koncertai arenose, mano nuomone, yra labai naudingi ir vertingi vaikams, nes būtent per tokius projektus vaikai priartėja prie orkestro, pradeda suvokti ir jausti, kas yra orkestras, kas yra orkestrinė muzika. Jie mato gyvai gimstančią muziką. Klausyti įrašo ir gyvai grojančio orkestro – didžiulis skirtumas, tas pats kas žiūrėti filmą ir tą patį siužetą žiūrėti teatre gyvai vaidinant aktoriams. Yra visai kitas pojūtis. Koncertas, kai vaikai mato savo bendraamžius ir greta jų orkestrą, jiems padeda jo nebebijoti, o mes prie savęs priartiname vaikų auditoriją, tikėdamiesi, kad jau nebūdami vaikais jie taip pat domėsis orkestro muzika“, – sako Z. Levickis.

Pasak muzikanto, tai, kad vaikai gali dainuoti pagal gyvai atliekamą muziką, o ne pagal fonogramą, pakylėja vaikus ir patį koncertą į kitą, aukštesnį, lygį. Naudos iš koncerto su vaikais gauna ir suaugusieji – jie suvaikėja, pabunda malonus žaidimo ir improvizacijos jausmas.

„Pastebėjau, kad vaikai, kai į repeticijas ateina pirmą kartą, iš pradžių būna šiek tiek įsitempę. Juos gąsdina didelis būrys nepažįstamų suaugusių, jiems viskas atrodo labai rimta, tarsi užgriūva didesnė atsakomybė. Mes visada esame labai geranoriškai nusiteikę ir jau po kelių minučių, po pirmų natų, pirmų žodžių susidraugaujame su vaikais. Nematau didelio skirtumo tarp suaugusių solistų ir vaikų. Jeigu vaikai nuoširdžiai atlieka kūrinius, orkestras juos palaiko. Nuoširdumas yra ansamblio pagrindas. Kad pagrotume gražiai, turime vienas iš kito paimti melodiją ir ją tęsti.  Tad, jeigu vaikas charakteringas, orkestras iš karto pagauna jo nuotaiką ir prisitaiko“, – teigia smuiko virtuozas. 

Z. Levickiui „Tele Bim-Bam“ dainos asocijuojasi su daug gaivališkos energijos, nesuvaidintu džiaugsmu ir vaikystės žavumu, ypač kai pasirodo patys mažiausieji. „Jie labai nuoširdūs. Aš visuomet per tuos pasirodymus bent trumpam pabūnu vaikystėje. Nors sakoma, kad į vaikystę nepakliūsi, bet kai įsijauti į „Tele Bim-Bam“ dainų atlikimą, trumpam „atsijungi“ ir vėl pabūni vaiku“, – prisipažįsta Z. Levickis, kurio griežiamas smuikas yra vienas pagrindinių koncertiniame ture skambėsiančių instrumentų.

Jau lapkričio mėnesį daugiau nei 60 atlikėjų ir muzikantų leisis į kelionę per didžiausias Lietuvos arenas, kur nuotaikinguose koncertuose skambės geriausios „Tele Bim-Bam“ dainos. Mažieji ir didieji artistai atliks tokius kūrinius kaip „Mamos suknelė“, „Pupa“, „Voras“, „Baltoji varnelė“, „Naktelės žiedai“ ir kt. Visų kūrinių aranžuotės bus pritaikytos orkestrui, todėl įgaus dar daugiau spalvų, linksmumo ir didingumo.

„Tele Bim-Bam“ ir Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertai: lapkričio 18 d. – Kauno „Žalgirio“ arena; lapkričio 20 d. – Vilniaus „Siemens“ arena; lapkričio 22 d. – Klaipėdos „Švyturio“ arena; lapkričio 24 d. – Šiaulių arena; lapkričio 25 d. – Panevėžio „Cido“ arena. 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų