Pereiti į pagrindinį turinį

Bandomasis laikotarpis – ne kliūtis tėvystės atostogoms

2012-12-14 12:08
Bandomasis laikotarpis – ne kliūtis tėvystės atostogoms
Bandomasis laikotarpis – ne kliūtis tėvystės atostogoms / Shutterstock nuotr.

Ar gali naujagimio tėtis pasinaudoti tėvystės atostogomis, iki vaikui sueis vienas mėnuo, jei jis nėra išdirbęs trijų mėnesių bandomojo laikotarpio?, - skaitytoja Rūta D.

Atsako Kotryna Jakavičiūtė, Valstybinės darbo inspekcijos Komunikacijos skyriaus vedėjo pavaduotoja

Vyrams suteikiamos tėvystės atostogos laikotarpiui nuo vaiko gimimo dienos iki tol, kol vaikui sukaks vienas mėnuo. Už šį atostogų laiką mokama Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo nustatyta pašalpa (Darbo kodekso 179-1 straipsnis). Įstatymai nenumato apribojimų pasinaudoti teise į tėvystės atostogas tuo pagrindu, kad nėra pasibaigęs bandomasis laikotarpis pagal asmens sudarytą darbo sutartį. Šiuo laikotarpiu darbuotojui taikomi visi darbo įstatymai (Darbo kodekso 105 straipsnio 2 dalis).

Irena Kniukštaitė, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Klaipėdos pašalpų ir nedarbingumo kontrolės skyriaus vedėjo pavaduotoja

Vadovaujantis Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo nuostatomis, apdraustajam asmeniui tėvystės atostogų laikotarpiu nuo vaiko gimimo dienos iki jam sukanka vienas mėnuo mokama tėvystės pašalpa. Teisę gauti socialinio draudimo tėvystės pašalpą už tėvystės atostogų laikotarpį turi tėvas, kuris draudžiamas ligos ir motinystės socialiniu draudimu, iki pirmos tėvystės atostogų dienos turi ne trumpesnį kaip 12 mėnesių per paskutinius 24 mėnesius ligos ir motinystės socialinio draudimo stažą (toliau – stažas), dėl tėvystės atostogų nedirba ir praranda darbo pajamas (turint pajamų, mažesnių už paskirtą pašalpą, mokamas paskirtos pašalpos ir priskaičiuotų draudžiamųjų pajamų skirtumas). Stažo reikalavimas netaikomas apdraustiesiems asmenims, kuriems iki tėvystės atostogų pradžios dar nebuvo sukakę 26 metai ir iki šių atostogų pradžios neįgijo stažo dėl to, kad stažo skaičiavimo laikotarpiais mokėsi nustatyta tvarka įregistruotose bendrojo lavinimo ar profesinėse mokyklose pagal dieninę mokymo formą bei aukštosiose mokyklose pagal dieninę arba nuolatinę studijų formą, ir pertrauka nuo mokslo pabaigos, kol jie tapo apdraustaisiais asmenimis, neviršija 3 mėnesių (pagal mokslo baigimą įrodantį dokumentą), taip pat apdraustiesiems, kurie iki tėvystės atostogų pradžios neįgijo reikalaujamo stažo dėl to, kad nurodytuoju laikotarpiu buvo draudžiami kaip pareigūnai, ir pertrauka nuo jų statuso pasikeitimo iki kol jie tapo apdraustaisiais neviršija 3 mėnesių. Tėvystės pašalpa mokama 100 proc. pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio dydžio bei išmokama, pasibaigus tėvystės atostogoms.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų