Interjero akcentas: vienas, bet ne vienišas

Rudenį, kai dienos ima trumpėti, orai vėsti, namuose praleidžiame vis daugiau laiko. Kyla noras ką nors juose pakeisti ar patobulinti, kad būtų jaukiau, smagiau. Tokiu atveju, kai norisi atsinaujinti, tačiau neplanuojate didelio remonto, gali padėti interjero akcentas.

Namų charakteris

Ar gali namų veidą pakeisti vienas daiktas? Jeigu norite atnaujinti jau esamą interjerą, vieno daikto greičiausiai nepakaks, o jei kuriate naują ir renkatės gerai apgalvoję – įmanoma. Viena sąlyga – jis turi būti išskirtinis: originalaus dizaino, ryškios spalvos, įdomios tekstūros ar kuo nors kitu ypatingas. Tačiau interjero akcentui gali prireikti ir vadinamosios palaikymo komandos – kelių smulkesnių detalių, kurios sustiprina įspūdį.

Tai daiktas, į kurį pirmiausiai krypsta žvilgsnis įžengus į būstą, pagrindinę jo erdvę, kitą patalpą. Dažnai jis tampa viso interjero stiliaus gidu. Dizainerių teigimu, bent vienas toks ryškus elementas būtinas, jei norime, kad mūsų namai turėtų išskirtinį charakterį. Tai gali būti baldas, meno kūrinys, spalva, kilimas, augalas, veidrodis ar šviestuvas, tačiau toks, kuris kažkuo patraukia dėmesį, yra unikalus.

Šventė akims

Audronė Ambrazienė, interjero dizainerė

Jei kalbame apie vieną daiktą, kuris padėtų sukurti tam tikrą nuotaiką, pirmiausia į galvą ateina paveikslas. Tačiau jis turi būti didesnių gabaritų, ryškių ar kontrastingų spalvų, įdomios tekstūros ir pan. Kitas galimas pasirinkimas – krėslas, išsiskiriantis forma, spalva, dydžiu. O galbūt galite sau leisti įsigyti naują sofą? Jei ji bus aptraukta raštuotu margu gobelenu, tikrai taps kambario akcentu. Jei patalpa tamsesnė, minkštieji baldai turėtų būti šviesūs. Kontrasto principas – viena iš taisyklių, kurios galima laikytis renkantis interjero akcentą. Jis apima ne tik spalvas, bet ir stilių, dizainą. Tarkime, moderniame būste akcentu gali tapti antikvarinis stalas išraiškingomis kojomis, komoda, dekoruota medžio raižiniais, veidrodis su ypatingais rėmais, prabangus rankų darbo kilimas.

Nauji originalaus dizaino baldai ar kitos interjero detalės – lentynos, kėdės, minkštieji baldai, staliukai, šviestuvai, kilimai – taip pat gali atlikti pagrindinį vaidmenį. Ypač svarbus vaidmuo tenka šviestuvams. Jeigu bendras, foninis apšvietimas yra paslėptas, šviesa sklinda, bet jos šaltinių nematyti, siūlyčiau pakabinti ir akcentinį dekoratyvų šviestuvą – kaip šventę akims.

Jei kambaryje visi paviršiai monochrominių spalvų, lygių tekstūrų, papildykite interjerą išraiškingų raštų kilimu ir jis nebebus toks nuobodus. Ramių tonų aplinką pagyvins abstraktus, spalvingas paveikslas ar kitas meno kūrinys.

Įdomus didelis augalas vazone – dar viena galimybė. Šiuo metu ypač madingos stambialapės palmės – jos ne tik labai dekoratyvios, bet ir suteikia jaukumo, kuria šviežumo įspūdį.

Akcentus galima rinktis ir derinant tarpusavyje stilistiškai. Tai priklauso nuo pačios interjero idėjos, minties. Kuriant interjerą nuo nulio tai padaryti paprasčiau, tada gali užtekti ir kelių gerai apgalvotų akcentų. Tačiau jei jį norime tik atšviežinti, pagyvinti, pakeisti jo nuotaiką, tuomet kartais vieno naujo krėslo nepakaks. Reikės dar ir paveikslų, ir pagalvėlių, ir kilimo, ir gėlės.

Nekurkite kontrasto

Vismantė Tubelytė, interjero dizainerė

Interjeras susideda iš labai daug detalių, formų, medžiagų, spalvų, ir iš tiesų pakeitę vieną ar kelis baldus, kitus elementus mes galime sustiprinti interjero charakterį arba jį prigesinti. Pirmiausia siūlyčiau neskubėti, įvertinti esamą interjerą: kokios nuotaikos norėsis – ramios ar žaismingos, reikia gerai pagalvoti ir apie stilistiką.

Kartais, norint pakeisti interjerą, neužtenka pakeisti tik vieną jo dalyvį, pavyzdžiui, nusipirkus naują kavos staliuką, greičiausiai nebent tik kelioms dienoms pagerinsime savo emocinę būseną. Bet, pakeitus virš valgomojo stalo pakabintą šviestuvą ar sofą, miegamojo lovą, viso kambario nuotaika keičiasi, kadangi šie elementai dažniausiai vaidina svarbų vaidmenį ne tik funkciškai, bet ir stilistiškai.

Jeigu didelių pirkinių neplanuojate, reikėtų pagalvoti apie daugumos smulkiųjų interjero dekoro elementų – pagalvėlės, vazos, užuolaidų, kilimo – pakeitimą. Pakeitus tik vieną ar kelis iš jų, interjere laukiamo rezultato tikrai nepasieksime. Juos reikėtų vertinti kaip visumą ir derinti tarpusavyje.

Kai pati interjero visuma nėra labai aktyvi (dominuoja ramios spalvos, mažai detalių), kitaip tariant, yra fonas, galima drąsiai eksperimentuoti su originalaus dizaino sofomis, krėslais, dideliais paveikslais, intensyviomis spalvomis. Kitu atveju, kai fonas ir taip triukšmingas, naujas detales geriau derinti prie jau esančio interjero, nekuriant kontrasto. Neužmirškite – jų reikės bent po vieną kiekvienai patalpai.

Praktiniai patarimai

Pasirinkite tik vieną ryškią akcentinę spalvą, jeigu jų bus kelios, ir abi intensyvios, konkuruos tarpusavyje ir kels chaoso įspūdį.

Laikykitės mastelio. Jeigu interjero akcentas didelis, prie jo derinamos detalės neuri būti pernelyg mažos, toks neatitikimas sutrikdys bendrą pusiausvyrą.

Galite vadovautis trijų taisykle: akcentinė spalva ar kita detalė turėtų pasikartoti vienoje erdvėje ne daugiau kaip tris kartus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Vile

Vile portretas
Pirmoje nuotraukoje baldai sustatyti neteisingai. Sofa prie lango, reiskia televizoriu reikia ziureti perkreipus kakla - pasukus galva. Idomu,kiek ilgai taip imanoma. Su savo tokiais interjerais tik juokina ir piktina.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių