Interjero dizaino kryptis – link individualizmo

  • Teksto dydis:

Atnaujindami namus daugelis atsižvelgia ir į tuo metu vyraujančias interjero tendencijas. 2022 m. vyravusios ramios spalvų paletės, minkštieji viską apimantys baldai ir bendras ramybės jausmas šiais metais niekur nedings. Tačiau 2023-iaisiais interjere vyraus ir ryškus individualizmas.

Atranda japandžio stilių

Jau kurį laiką besidomintys interjero tendencijomis vis dažniau girdi žodį „japandis“ (angl. Japanese ir Scandi junginys) – tai minimalus skandinaviško ir japoniško interjero dizaino stilius.

Interjero dizainerė Jūratė Sventickienė sako, kad skandinaviška ir japoniška interjero kultūros tikrai turi panašumų. Tiek tolimos Japonijos, tiek mums artimesnės Skandinavijos interjero dizaino stiliuose dominuoja minimalizmas, švarios ir paprastos linijos, natūralios medžiagos.

„Kasdien vis labiau populiarėjančio ir lietuvių atrandamo japandžio stiliaus pagrindiniai akcentai yra minimalizmas, baldų ir interjero aksesuarų formų nuosaikumas, šilti ir liesti malonūs audiniai. Visa tai atsispindi minkštųjų baldų, pavyzdžiui, sofų, fotelių, minkštųjų kampų, stilistikoje ir audiniuose. Jei reikėtų apibūdinti, kaip atrodo šio stiliaus minkštasis baldas, tai būtų paprastų, aiškių formų, be jokių įmantrių detalių sofa, kuriai pasirenkamas natūralus, tačiau įdomesnės faktūros audinys“, – apie japandžio stilių pasakoja interjero dizainerė.

Japandis: jei reikėtų apibūdinti, kaip atrodo šio stiliaus minkštasis baldas, tai būtų paprastų formų, be jokių įmantrių detalių, natūralaus, tačiau įdomesnės faktūros audinio sofa. („Gintaro baldų“ nuotr.)

J. Sventickienė priduria, kad tiek skandinaviškame, tiek japoniškame interjere yra minimaliai aksesuarų, tad renkantis šį stilių rekomenduojama namus puošti tik keliais ir itin kruopščiai atrinktais aksesuarais.

Interjero dizainerė taip pat pastebi, kad šiemet tiek korpusinių baldų, tiek minkštųjų baldų apdailos medžiagos bus kuo panašesnės į natūralias. Populiarūs įvairių atspalvių medžio raštai, o baldų dizaine bus naudojamos natūralios medienos detalės ir specialiai apdirbta mediena, pavyzdžiui, skaldyta, deginta, taip išryškinant jos faktūrą.

7-ojo dešimtmečio akcentai

Šiais metais interjere taip pat dominuos 7-ajam dešimtmečiui artimas stilius, kuriam būdingi žemi korpusiniai baldai, medžio tekstūra, retro stiliaus dekoro detalės ir raštai. Pasak J. Sventickienės, šio stiliaus pranašumas yra tas, kad šiandien parduotuvėse tikrai nesunku rasti 7-ąjį dešimtmetį primenančių daiktų.

„Jeigu norite savo interjerui suteikti nors šiek tiek 7-ojo stiliaus dvasios, rekomenduoju rinktis korpusinius baldus ant kojelių. Taip sukursite lengvumą interjere ir kartu atsiras papildoma funkcija – po pakeltais baldais grindis išvalysite lengvai. Jeigu norite, kad šio stiliaus interjeras atrodytų šiuolaikiškai, siūlyčiau jį derinti su moderniais įrenginiais, pavyzdžiui, šviestuvais. Arba atvirkščiai – šiuolaikiniame interjere naudokite 7-ojo dešimtmečio stiliaus detales“, – patarimais dalijasi interjero dizainerė.

Pavyzdžiui, prie vis populiarėjančių modulinių minkštųjų baldų, kurie leis savo erdvei sukurti labiausiai tinkamą baldą, priderinkite 7-ojo dešimtmečio ant žemės stovintį šviestuvą ar kavos staliuką.

Atsargiau su metų spalva

Metų spalva „Viva Magenta“ – dekoro detalėms ir mažesniems baldams

2023 m. spalva „Pantone“ paskelbė aviečių raudonio atspalvį „Viva Magenta“. Tai energinga, gamtoje paplitusi, maištinga ir įžūli spalva, kuri drąsina nebijoti eksperimentuoti. Pasak J. Sventickienės, be šios ryškios spalvos 2023 m. interjeruose dominuos ir tamsiai mėlyna, žalia spalvos.

„Namuose trokštame jaukumo ir ramybės, todėl dažniausiai juose dominuoja ramios, žemės spalvos, todėl akcentus patartina rinktis ryškesnių spalvų, įdomesnių faktūrų ir tekstūrų. Metų spalva „Viva Magenta“ yra labai drąsi ir gana agresyvi spalva, todėl gyvenamojo būsto interjere ją reikėtų rinktis atsargiai. Tokios spalvos galėtų būti dekoratyvinės pagalvėlės, kilimas, staltiesė ar stalo padėkliukai, užuolaidos, vazos, žvakidės ir kiti smulkūs dekoratyviniai indai, rėmeliai, reprodukcijos, kiti dekoro elementai. 2023 m. spalva taip pat galėtų būti naudojama mažesnių baldų, tokių kaip fotelis, valgomojo kėdė, apdailai. Šią spalvą puikiai priderinsite prie žemiškų ir pilkų atspalvių“, – pataria dizainerė.

Stilius: jeigu norite savo interjerui suteikti praėjusio amžiaus 7-ojo dešimtmečio dvasios, verta rinktis korpusinius baldus ant kojelių. („Gintaro baldų“ nuotr.)

Lengviausias būdas atsinaujinti

Tiems, kurie 2023 m. nori atsinaujinti namų interjerą nekeisdami visko, J. Sventickienė sako, kad lengviausia pakeisti namų stilių yra pasirenkant įdomesnės spalvos ir audinio faktūros minkštąjį baldą.

„Rinkdamiesi sofos spalvą, pagalvokite, kokį efektą norite sukurti interjere. Pavyzdžiui, jei norite kontrasto, prie šviesesnių korpusinių baldų rinkitės tamsesnių spalvų užuolaidų ar kito baldo audinius. Nebijokite rinktis ir šviesių atspalvių minkštojo baldo“, – drąsina interjero dizainerė.

Ji primena, kad šiandien gamintojai siūlo audinių, draugiškų gyvūnams, impregnuotų, į kuriuos neįsigeria išlieti skysčiai, todėl juos itin lengva valyti ir prižiūrėti.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių