Pereiti į pagrindinį turinį

Įpročius keičia ir pirkėjai, ir pardavėjai

2008-10-20 09:00
Įpročius keičia ir pirkėjai, ir pardavėjai
Įpročius keičia ir pirkėjai, ir pardavėjai / Tomo Raginos nuotr.

Nekilnojamojo turto rinkos stagnacija kauniečiams davė dvigubą naudą. Perkant naujos statybos būstą galima ne tik nuderėti kainą, bet ir įsigyti jį jau visiškai įrengtą. Metų pradžioje tokie sandoriai buvo beveik neįmanomi. Dabar statytojai vis labiau mėgina įtikti, nes pamatė, kad gauti žmonėms paskolą, kurios užtektų dar ir remontui, tapo nebeįmanoma.

Mėgina spėti norus

Dažytos pastelinių spalvų sienos, medieną imituojanti laminuota grindų danga, užsienietiškos keraminės plytelės, natūralia fanera dengtos vidaus durys – tai galima pamatyti daugelyje Kaune parduodamų visiškai įrengtų butų. Tokiuose būstuose jau sugalvota, kur bus virtuvės zona, kur reikės kabinti šviestuvus.

Kol butai dar neįrengti, pirkėjas gali pasirinkti vieną iš kelių siūlomų spalvų variantų, išsirinkti santechniką. Vėliau reikės tenkintis architekto sumanyta interjero vizija. Tačiau tokiu atveju vidaus apdailos darbai įeina į buto kainą. Jei pirkėjas nori savitos apdailos, teks mokėti papildomai.

Žuvinto gatvėje tris daugiabučius pastačiusios bendrovės "Invalda nekilnojamojo turto valdymas" Kauno atstovybės vadovas Algirdas Alekna pasakojo, kad butai su visiška apdaila įrengti vadovaujantis įmonės architektų ir dizainerių rekomendacijomis. Šie įvertino, kokie yra paklausiausi šiuolaikiniai interjerai.

Trijuose namuose iš viso buvo įrengti 77 butai, 17 dar neturi savo šeimininkų. Du iš jų parduodami su paklota grindų danga, dažytomis sienomis, išklotomis keraminėmis plytelėmis ir visa santechnika. Pasak A.Aleknos, tai aukštesnės klasės butai, todėl naudotos kokybiškesnės medžiagos. Langų rėmai – iš klijuotos medienos, vonios patalpoje grindys šildomos, įmontuota įmantresnė santechnika. Pavyzdžiui, klozetas įleistas į sieną.

Moka grynaisiais

Išsirinkus butą su daline apdaila, likusius remonto darbus galima užsisakyti. Žuvinto gatvėje esančiuose daugiabučiuose ši paslauga įvertinta 1000 litų už 1 kv. m.
"Įtikti pirkėjui labai sudėtinga. Vienam nepatinka spalva, kitam – plytelės. Geriausia butus įrenginėti tada, kai būsimas savininkas pasako, ko pageidauja. Butus su visiška apdaila dažniausiai perka emigrantai, nerandantys laiko įrengti būstą", – atviravo A.Alekna.

Dirbantieji užsienyje, pasak pašnekovo, moka grynaisiais pinigais, įrengtus butus tuoj pat išnuomoja ir vėl išvažiuoja. Neseniai vieni tokie pirkėjai paprašė įrengti antrą butą, kurį ketina įsigyti, kai kitą kartą atvyks į Lietuvą.

Žuvinto gatvės kvartale vienas butas buvo ne tik įrengtas, bet ir apstatytas baldais, ant sienų buvo pakabinta paveikslų. Atliekant šį eksperimentą buvo suderėta su baldais prekiaujančia įmone: jei baldai bus nupirkti, bus suteikta nuolaida. Jei buto su baldais niekas nepirks, baldai bus tiesiog išvežti. Butas su baldais gan greitai rado šeimininką.

Pasirinko natūralias grindis

Partizanų gatvėje, netoli prekybos centro "Savas", pastatytuose namuose butai nuo pat pradžių buvo siūlomi pirkti su visiška apdaila. Daugiabučius stačiusios įmonės "Atolas" gamybos direktorius Aidas Banevičius visišką apdailą motyvavo tuo, kad namą priduodant valstybinei komisijai, jis turi būti visiškai baigtas.

Šiuose namuose butai – aukštesnės klasės. Todėl čia grindys iš natūralaus ąžuolo ir uosio parketlenčių, langai – klijuotos medienos su dvigubu stiklo paketu. Vonios patalpoje grindys šildomos, gyvatukas kombinuotas – šaltuoju laikotarpiu prijungtas prie centrinės šildymo sistemos, vasarą šildomas elektra.

Kol butai buvo perkami dar statant namą, pirkėjas galėjo spręsti, kokios spalvos bus sienos ir grindys. Užsilikusių butų vidaus apdailos sprendimus pasiūlė namų projekto autorius Donatas Bacevičius. Jis pats yra įsigijęs vieną iš butų.

"Atolo" pastatytuose namuose vidaus apdaila taip pat įvertinta 1000 litų už 1 kv. m. Pirkėjams pageidaujant, statytojai už papildomą mokestį pasirūpina, kaip sustatyti baldus. To dažniausiai prireikia užsienyje dirbantiems žmonėms.

A.Banevičius teigė, kad griežtos bankų skolinimo sąlygos atsijoja ne vieną pirkėją, o butus pastaruoju metu ėmė pirkti indėlius iš bankų atsiėmę žmonės.

"Anksčiau butą apžiūrėjęs klientas sakydavo, kad jam viskas tinka, tik jis dar turi pasitarti su žmona. Tai reikšdavo atsisveikinimą. Dabar butu susidomėjęs žmogus pasako, kad eis tartis su banku. Dažniausiai nebegrįžta", – su šypsena pasakojo "Atolo" atstovas.

Partizanų gatvės naujuose namuose dažniausi pirkėjai yra vidutinio amžiaus žmonės, jauniausiems – maždaug 30 metų. 52 butų name neparduota apie 15 butų, 9 butų name laisvi du didelio ploto butai per du aukštus.

Neturi pinigų remontui

Kodėl anksčiau nauji butai būdavo parduodami vien su daline apdaila, o šiuo metu įsigali visiška apdaila? Gal statybininkams stinga darbo?

Bendrovės "Centromera" pardavimo vadovas Saulius Gustas paneigė šią versiją, pateikdamas kitą. Pasak jo, prieš kelerius metus žmonės rezervuodavo butą už vieną kainą, o po kurio laiko, kai bankui reikėdavo pristatyti buto įvertinimo ataskaitą, jo vertė būdavo padidėjusi bent keliomis dešimtimis tūkstančių litų. Tokiu būdu žmogus gaudavo kreditą ne tik butui įsigyti, bet ir įsirengti.

Dabar butų vertė nebeauga. Butui su daline apdaila įrengti reikia papildomų santaupų. Jų neturintiems pirkėjams vienintelė išeitis – pirkti būstą su visiška apdaila, tik taip įmanoma gauti didesnę banko paskolą.

Raudondvario plente statytuose mažaaukščiuose daugiabučiuose pavadinimu "Gojus" belikęs vienas butas su visiška vidaus apdaila. Visi butai, parduoti su visiška apdaila, buvo įrengiami pagal pirkėjų pageidavimus. Įrengti 1 kv. m kainavo 600 litų.

Vis dar neparduotas butas taip pat buvo įrengtas pagal pirkėjo norą, tačiau šis dėl finansinių sunkumų pirkinio atsisakė.

"Gojuje" – ekonominės klasės butai. Pirkėjai galėjo rinktis iš kelių variantų, kaip bus dažomos sienos, kokia klojama laminuota grindų danga, keraminės plytelės. Visuose butuose langai plastikiniai.

"Buvo pageidaujančių natūralios medienos grindų, bet atsisakėme patys jas dėti. Ką tik pastatytas namas drėgnas. Pasitaikė atvejų, kai drėgmė grindis iškėlė. Pravartu kelerius metus palaikyti dirbtinės dangos grindis, vėliau jas galima pakeisti natūraliomis", – aiškino S.Gustas.

Jo tikinimu, visiškai įrengto būsto pageidavo ir tie pirkėjai, kurie jau yra patyrę daug rūpesčių, kai statybos darbais teko rūpintis patiems.

Naujos statybos visiškai įrengtų butų kainos:

Namų komplekse Žuvinto gatvėje – nuo 6300 iki 7000 litų už 1 kv. m.
Namų komplekse Partizanų gatvėje – nuo 5000 iki 5500 litų už 1 kv. m.
Namų komplekse "Gojus" – nuo 5300 iki 5400 litų už 1 kv. m.
Namų komplekse "Smėliai" – nuo 5500 iki 6300 litų už 1 kv. m.
Daugiabutyje "Centro namas" – nuo 8600 iki 12 800 litų už 1 kv. m.
Kvartale "Aleksoto vilos" – nuo 4600 iki 6000 litų už 1 kv. m.
Kvartale "Girios alėja" – nuo 5100 iki 5700 litų už 1 kv. m.
Restauruojamame name Druskininkų gatvėje – nuo 6500 iki 9500 litų už 1 kv. m.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų