Kokią įtaką interjero dizainui daro skirtingos kultūros?

 • Teksto dydis:

Šiais laikais globalizacijai imant viršų, vieni iš kitų perimame gyvenimo būdo, tame tarpe ir kultūros, ypatybes. Norime ragauti vieni kitų maistą, išgirsti tradicinę muziką ir net išmokti kalbėti kaip jie! Sunku įtalpinti į vieną sakinį, kiek daug gyvenimo aspektų gali papildyti skirtingos kultūros. Vienas iš jų – interjero dizainas.

Matyti, kaip gyvena kiti, leidžia kelionės ir internetas. Susipažinkime su skirtingų, pasaulyje ryškiausių kultūrų namų stiliais, kurie vis daugiau atkreipia visuomenės dėmesį. Jei tik įsirenginėjate namus ar planuojate juos pertvarkyti, patikusį stilių jums padės realizuoti platus namų apyvokos asortimentas, kurį lengvai galite įsigyti internetu.

Japonų namai

Pastaraisiais metais joga ir meditacija sparčiai populiarėja. Kartu išaugo susidomėjimas Japonijos kultūra, tame tarpe ir interjero dizainu. Japonų namuose tvyro tvarka bei ramybė. Stengiamasi išvengti nereikalingų daiktų – dėmesys skiriamas į daikto funkcionalumą. Toks minimalistinis požiūris primena skandinavišką stilių.

Jaukumą kuria interjere naudojamos medžio, ryžių, šiaudų, bambuko ir popieriaus detalės. Tai tradicinės, natūraliai Japonijos gamtoje randamos medžiagos.

Kambariai taip pat yra daugiafunkciniai – įrengiamos sulankstomos lovos, slankiojančios duris ir žemi staliukai su pagalvėmis aplink prisėsti. Dominuoja neutralių spalvų paletė: pilka, ruda, juoda ir balta.

Amerikiečių namai

Kalbant apie įtaką, amerikietiškas namų stilius iš angliško perėmė simetriją ir geometrinius raštus, kurie vėliau peraugo į neutralią, universalią, bet jaukesnę aplinką. Namuose kuriama atvira erdvė, atsisakant kambarius ribojančių sienų. Šeimos nariai gali matyti ir bendrauti vieni su kitais žiūrėdami televizorių ir gamindami vakarienę.

Dominuoja žemiškų spalvų paletė, į kurią įeina smėlio, terakotos, mėlynos, žalios, rudos ir kreminiai atspalviai. Kartais naudojami tapetai ar piešiniai ant sienų, norint sukurti aštresnį įvaizdį. Mediena yra populiariausias pasirinkimas apdailai, grindims ir luboms.

Skandinavų namai

Vienas populiariausių ir sektinu išrinktas stilius – skandinaviškas. Skandinavų interjero dizainas vertinamas dėl savo estetikos ir tiesių linijų. Būtent jo paprastumas, minimalizmas ir funkcionalumas pritraukė greitą gyvenimo būdą gyvenančius žmonės. Šis stilius kiek primena japonišką.

Dominuoja švelnūs tonai, dažniausiai baltos ir rudos spalvos deriniai. Skandinaviškas interjeras nereikalauja daug pastangų jį įrengti ir prižiūrėti, bet vis tiek atrodo įspūdingai. Panašu, kad tendencija rinktis skandinavišką interjero dizainą greitai nepasitrauks.

Prancūzų namai

Prancūziškas interjeras panašus į jų madą – be didelių pastangų visada atrodo prašmatniai. Lentynos nusėtos antikvarinėmis dekoracijomis, o langus dengia akį rėžiančios užuolaidos. Prancūzai vertina tikrumą, todėl nesistengia namus paversti prabangaus viešbučio kambariu. Jie mėgsta tarpusavyje derinti vintažinius ir modernistinius baldus.

Dažniausiai naudojami balti atspalviai ar bent prislopintų spalvų paletė. Tačiau, norėdami sukurti perėjimą tarp kambarių, nevengia tai pabrėžti ryškesnėmis spalvomis ir raštais.

Toskaniečių namai

Toskana – žymus Šiaurės Italijos regionas. Skaisčia saule ir įspūdinga gamta garsėjanti Toskana į vietinių gyventojų namus įnešė šiltų, žemiškų spalvų paletę: smėlio, mėlynos, rudos ir raudonos atspalvius. Jei sienos dažomos tamsiomis šios paletės spalvomis, tai pasirenkami geltoni, oranžiniai ar šviesiai raudoni baldai.

Apdailai naudojami metalo ir marmuro deriniai, paliekant medines grindis. Saule neatsidžiaugiantys toskaniečiai mėgsta langus palikti atvirus, jog maksimaliai išnaudotų šviesą. Užuolaidos naudojamos tiek, kiek reikalinga privatumui.

Viduržemio jūros regiono gyventojų namai

Viduržemio jūros regionas yra didžiulis, apimantis daugybę šalių ir kultūrų – nuo Ispanijos miestų pakrantės iki namų Graikijoje. Tačiau visus juos sieja bendras interjero dizainas, kuriame vyrauja šilta ir romantiška atmosfera.

Viduržemio jūros regiono stilius apima atviras sijas, arkinius koridorius ir tekstūruotas sienas. Regiono istoriją galima įžvelgti įmantriose ornamentuotose plytelėse, kuriomis klojamos grindys, sienos ir net laiptai. Medvilnės tekstilė taip pat yra labai svarbi interjero dalis. Iš jos kuriamos dekoracijos ir aksesuarai, pavyzdžiui, makrame stiliaus užuolaidos namams suteikia laisvės pojūtį. Tokie namai atspindi ramų, niekur neskubančių vietinių gyvenimo būdą.

Indų namai

Indiškas stilius išsiskiria ryškių spalvų deriniais ir raštuotais baldais. Jei norėtumėte sukurti tokio stiliaus interjerą, rekomenduojama rinktis raudoną, oranžinę, mėlyną ir geltoną, kurios  iš tiesų turi nepaprastą reikšmę šalies kultūroje. Šiomis ryškiaspalvėmis dažomos tiek sienos, tiek baldai.

Stalai, kėdės ir spintelės dažnai gaminami iš tamsaus kietmedžio, pavyzdžiui, juodmedžio ar tikmedžio. Priklausomai nuo to, iš kur yra atkeliavę baldai, jie gali būti padengti dramblio kaulu ir išraižyti gėlių ar induistų raštais.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių