Mėgstate augalus, tačiau jiems trūksta vietos? Kauniečiai siūlo originalią išeitį

 • Teksto dydis:

Moksliniais tyrimais įrodyta – kambariniai augalai, kuriais dekoruojame savo namus, balkonus, terasas ar darbinę aplinką ne tik pagerina estetinį vaizdą ir suteikia jaukumo, bet ir palankiai veikia žmogų bei pačios erdvės energetiką.

Deja, kartais tam labai stinga vietos. KTU studentė Vaida Buzaitė ir alumnas Artūras Baleckis rado originalų šios problemos sprendimo būdą.

Kauno technologijos universiteto Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto (KTU MIDF) tvariosios inžinerijos studentės V. Buzaitės ir šio fakulteto alumno A. Baleckio sprendimas – praktiškas, neįprastas, tvarus ir funkcionalus lauko ar vidaus dekoravimo gaminys, leidžiantis paprastai auginti įvairius pasirinktus augalus.

„Darbo aplinkoje norėjome žalumos ir gamtos pojūčio. Taip gimė idėja sukurti tokį produktą, nes rinkoje siūlomi variantai pasirodė brangūs, todėl panašų gaminį pasigaminti sugalvojome patys“, – pasakoja bendrovėje „Gija“ kartu besidarbuojantys kūrėjai.

Pasak jų, tekstilinė sienelė aktuali tiek žmonėms, ieškantiems įdomių dizaino sprendimų, norintiems savo erdvėse žalumos, gamtos akcento, tiek praktiškų interjero sprendimų.

Darbo aplinkoje norėjome žalumos ir gamtos pojūčio. Taip gimė idėja sukurti tokį produktą, nes rinkoje siūlomi variantai pasirodė brangūs.

„Pirmiausia mūsų sukurtos žaliosios tekstilinės sienelės funkcija yra dekoruoti, tačiau tokia sienelė itin praktiška mažose patalpose ar tiesiog norint sutaupyti vietos“, – sako tekstilės inžinerijos studijas baigęs A. Baleckis.

Draugiškas aplinkai gaminys

Žalioji vertikali tekstilinė sienelė – tekstilės gaminys, skirtas mažiems, vertikalioje padėtyje augantiems įvairių tipų augalams.

Anot kūrėjų, sienelę galima panaudoti įvairiose vietose: kambariuose, balkonuose, terasose ar sode, darbo kabinetuose ar kitose biuro erdvėse. Produkto pagrindas yra megzta tekstilinė medžiaga su skirtingo dydžio kišenėmis. Visa tekstilinė dalis pagaminta vieno gamybinio proceso metu.

„Kišenės ir reikiamas dydis išmezgamas iš karto – taip tampame draugiškesni aplinkai dėl minimizuojamų gamybos atliekų“, – sako A. Baleckis.

Inovatyvus kompiuteriu valdomas mezgimo būdas taip pat ženkliai pagreitina gamybos procesą.

„Be to, tiek tekstilinė dalis, tiek pati konstrukcija gali būti perdirbama: sienelės medžiaga 100 proc. poliesteris (PES), korpusas iš aliuminio, tvirtinimo detalės plieninės“, – paaiškina vyras.

Pritaikoma pagal kiekvieno poreikius

Pasak kūrėjų, sienelės gaminimas nėra standartizuotas, todėl yra gana plačios tiek dydžio, tiek kišenių kompozicijų galimybės: „Vartotojai turi galimybę pasirinkti savo dizainą ir spalvas“.

Augalai sienelėje susodinami į kišenėles. Apačioje yra lovelis, skirtas vandens pertekliui surinkti. Taip pat į jį pilamas vanduo, kuris mezginiu transportuojasi apie 25 cm į viršų.

Tuo tarpu aukščiau esantys augalai turėtų būti purškiami vandeniu rankiniu būdu. Tačiau, pasak V. Buzaitės, unikali mezginio struktūra gerai paskirsto vandenį-drėgmę po visą gaminio plotą.

„Yra minčių pabandyti integruoti kapiliarinę laistymo sistemą su laikmačiu, tada liktų pasirūpinti tik rezervuaru, kad jame nuolat būtų vandens“, – mintimis dalijasi A. Baleckis.

Tekstilinėje sienelėje vartotojai patys gali sukurti išskirtines augalų kompozicijas. „Tokiu būdu sienelė tampa akį traukianti interjero ar eksterjero detalė, neužimant daug vietos“, – pastebi V. Buzaitė.

Žaliosios tekstilinės sienelės kūrėjai tikina, jau turintys planų, kad šis produktas pasiektų rinką ir vartotojai galėtų jį įsigyti.

Už šį projektą KTU MIDF atstovai V. Buzaitė ir A. Baleckis kasmetinėje inovacijų parodoje „Technorama 2019“ laimėjo bendruomenės „Ar žinai“ įsteigtą 100 eurų vertės prizą.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • V. Skaisgirė atvėrė namų duris: tai – tikra ramybės ir jaukumo oazė
  V. Skaisgirė atvėrė namų duris: tai – tikra ramybės ir jaukumo oazė

  Prodiuserės, laidų vedėjos Vaidos Skaisgirės namai – tikra ramybės ir jaukumo oazė, jau šešerius metus džiuginanti ją ir jos šeimą įspūdingais miesto vaizdais bei ošiančiais medžiais. ...

  3
 • 2020-aisiais namų interjeras bus derinamas prie virtuvės
  2020-aisiais namų interjeras bus derinamas prie virtuvės

  Kalbėdami apie naujausias interjero tendencijas dizaineriai sutaria: virtuvė tampa svarbiausia būsto vieta, kurioje sukasi visas gyvenimas. Šioje patalpoje tvyro lengvumas, ji neapkrauta, vyrauja elegantiškas minimalizmas. ...

  2
 • Prie lango – romantiškas poilsio kampelis
  Prie lango – romantiškas poilsio kampelis

  Suolelis prie lango buvo itin populiari klasikinio interjero detalė Viktorijos laikais. Šiomis dienomis jis nesunkiai randa vietą ir moderniuose būstuose. Tai puiki vieta trumpam dienos poilsiui – kai norisi akimirkai prisėsti ir atsipūsti sk...

 • Hortenzijos – populiariosios želdynų karalienės
  Hortenzijos – populiariosios želdynų karalienės

  Kai prigęsta ryškiaspalviai vasaros gėlynai, savo išdidžias galvas iškelia hortenzijos. Ne veltui daugelis jas vadina želdynų karalienėmis. "Trapių nėrinių debesėlius primenančios hortenzijų žiedų kekės stebina dydžiu,...

 • J. ir Č. Gudžiai: molis ne tik mus suvedė, bet ir stipriai sulipdė
  J. ir Č. Gudžiai: molis ne tik mus suvedė, bet ir stipriai sulipdė

  "Keramikai – geri, širdingi žmonės. Piktais paniurėliais negalime būti – profesija neleidžia. Būtų itin daug nuostolių", – praverdamas namų duris šmaikštauja Česlovas Gudžius. Kartu su žmona Jūrate ...

  2
 • Interjero aksesuarai: nėra negražių daiktų, yra tik nederantys
  Interjero aksesuarai: nėra negražių daiktų, yra tik nederantys

  Šių metų interjero dekoro elementai turėtų šildyti net ir vasarai pasibaigus. Pavasarį įsibėgėjusi tropikų tema nesitraukia: ananasai, papūgos, kaktusai, flamingai. Bet ar būtinai? Ar kita tema ir ją atspindintys daiktai nebus gra...

 • Kaip greitai ir nebrangiai atnaujinti vaiko kambarį?
  Kaip greitai ir nebrangiai atnaujinti vaiko kambarį?

  Artėjant mokslo metų pradžiai, tėvai skuba atnaujinti ne tik vaikų mokyklinių prekių krepšelį, bet ir mokymosi erdvę – vaiko kambarį. Pokyčiams daug išlaidų nereikia: kartais užtenka vos perdažyti sienas, patiesti naują kilim...

 • Trobelė miške: romantiškas prieglobstis dviem
  Trobelė miške: romantiškas prieglobstis dviem

  Žmogui reikia visai nedaug, kad jaustųsi patogiai ir jaukiai. Tokia mintis atklysta žvelgiant į architektės Emos Butrimavičiūtės suprojektuotą mažytį vasarnamį. Gražiame gamtos kampelyje iškilęs statinys – vos 14 kv. m ploto, maždau...

  3
 • Patarimai, kad derlius ilgiau džiugintų
  Patarimai, kad derlius ilgiau džiugintų

  Jei sulaukėte gausaus daržo derliaus, tai – ne tik džiaugsmas. Net ir apdovanojus gimines, draugus ir kaimynus, tenka pasukti galvą, ką toliau su visu tuo gėriu daryti. Gal pravers keli išbandyti patarimai. ...

 • Kokie ženklai rodo, kad atėjo laikas įsigyti naują šaldytuvą
  Kokie ženklai rodo, kad atėjo laikas įsigyti naują šaldytuvą

  Paprastai buitinę techniką keičiame nauja tada, kai ji nepataisomai sugenda. Vienas ilgiausiai naudojamų buities prietaisų yra šaldytuvas. Jis retai kada pats duoda aiškų signalą apie artėjantį laiką jį remontuoti arba apskritai pakeis...

Daugiau straipsnių