Radiatorių dizaino revoliucija: neįprastos formos, ryškios spalvos, daugiau funkcijų

Ji prasidėjo aštuntojo dešimtmečio pabaigoje, kai radiatorius, iki tol buvęs griozdišku pramoniniu įrenginiu, tapo interjero dizaino objektu. Tada sukurti pirmieji radiatoriai ne tik šildė, bet ir buvo estetiški – jų nebereikėjo slėpti už užuolaidų, dengti grotelėmis. Šiandien kai kurie šių prietaisų modeliai primena meno kūrinius, stulbina medžiagų, spalvų ir formų įvairove.

Kol kas nepakeičiamas

Nepaisant to, kad patalpų šildymas uždaromis vandens sistemomis su radiatoriais, išrastas dar XIX a. viduryje, laikomas atgyvenusiu ir atsiranda vis daugiau modernių išmanių šildymo sistemų, jis vis dar dominuoja daugelyje tiek senos, tiek naujos statybos būstų. Todėl ir be radiatorių apsieiti kol kas sunku.

Naujos kartos radiatoriai visai kitokie: labai lengvi, efektyviai naudoja šilumos energiją, nesunkiai pritaikomi prie patalpų konfigūracijos, techninių sąlygų. Anksčiau jie buvo tvirtinami tik prie sienų, o dabar galime pamatyti ir nuleistus nuo lubų, yra pakabinamų erdvėje, pastatomų patalpų viduryje.

Konstrukcijos irgi gali būti pačios įvairiausios – klasikinė iš sekcijų, plokščia ir vientisa, ažūrinė, iš vamzdelių, kaip cilindras ar spyruoklė. Formų pasirinkimas – beveik neribotas: muzikinių instrumentų, primenantis kopėčias, lego kaladėles, smėlio laikrodį, spiralę, širdelę, žmonių figūrėles, raides ir skaičius, pakabus.

Daugelį metų radiatoriai buvo gaminami tik iš metalo, ketaus, aliuminio ar plieno, o šiandien rasime ir itin modernių minimalistinių stiklinių. Ypač įspūdingai atrodys radiatorius iš varinių vamzdelių. Skirtinga metalų apdaila taip pat suteikia netikėto žavesio, įdomią tekstūrą, pavyzdžiui, kalta geležis, pašiauštas plienas ir pan.

Atlieka kelias funkcijas

Moderni naujiena – radiatoriai, kartu atliekantys ir baldo funkciją. Vonioje radiatoriuje lentynoje patogu susidėti rankšluosčius, tualetinį popierių, kempines, kitus šilumos nebijančius reikmenis. Darbo kabinete jose galima laikyti knygas, dokumentus, kanceliarinius reikmenis, suvenyrus, stiklo, molio, medinius daiktus.

Radiatoriai-kabyklos tinka sukabinti chalatams, jei jie bus įrengti miegamajame ar vonioje, jei koridoriuje – viršutiniams lauko drabužiams, skėčiams, rankinėms. Tokios kabyklos pranašumu ypač džiaugsitės, jei namo grįšite kiaurai permirkę. Virtuvėje jie pravers rankšluostėliams, prijuostei užmesti.

Šiuolaikiniai radiatoriai gali atlikti ir architektūrinio elemento funkciją, pavyzdžiui, ažūrinis gali atstoti pertvarą, cilindro formos – koloną. Jeigu įsigysite veidrodinį, ir vėl nušausite du zuikius, toks tiks vonioje ar koridoriuje. Dekoruotas piešiniais prietaisas taps ryškiu akcentu, kuris gali pakeisti paveikslą ar fotografiją.

Kai norisi, kad radiatorius būtų nematomas, tiks sienų spalvos plokščias ar griežtų formų ažūrinis, o galbūt kampinis, išnaudosiantis niekam kitam nepritaikomą erdvę. Nereikės nei nišų, jie ir taip nekris į akis. Arba lakšto formos, kuris gali būti tvirtinamas net prie lubų, susiliejęs su plokštuma atrodys kaip apdailos detalė.

Senos ir naujos mados

Renkantis šį prietaisą būtinai atsižvelkite į interjero dizainą. Klasikinio stiliaus ketaus ar reljefiniais ornamentais dekoruoti Viktorijos laikų radiatoriai derės klasikiniame interjere, tiks industriniame lofte, juos galima pritaikyti eklektiškame būste. Modernaus dizaino ryškiaspalvis šildymo prietaisas sužibės minimalistinėje, skandinaviško stiliaus aplinkoje.

Šiandien nebėra būtinybės radiatorius statyti po langais ar tarp jų, anksčiau taip buvo daroma dėl prastos langų šiluminės varžos, kad ne taip jaustųsi pro juos sklindantis šaltis. Tai atveria daug daugiau galimybių rasti tinkamą vietą radiatoriui netradicinės formos, ankštuose kambariuose paversti jį akcentu.

Daugėja gamintojų, kurie siūlo labai plačią spalvų paletę ar net nudažo radiatorius kliento pageidaujamu atspalviu, idealiai derančiu jo namų interjere ar net keliomis skirtingomis spalvomis, dekoruoja norimu ornamentu, raštu. Margas radiatorius – netradicinis, tačiau intriguojantis sprendimas.

2020 m. populiarus senovinis dizainas. Madingi ypač dideli, masyvūs klasikiniai radiatoriai – taip siekiama juos dar labiau pabrėžti. Prietaisai gaminami su vamzdžiais, čiaupais ir kitomis detalėmis, kaip prieš šimtą metų. Paprastą metalą keičia varis, bronza, žalvaris. Kita ryški tendencija – industrinio tipo radiatoriai: populiarūs aukšti vertikalūs modeliai, su veidrodiniu paviršiumi, keistų formų.


Šiame straipsnyje: radiatoriaiinterjerasnamai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių