Daugiau jūros atspalvių ir tamsaus medžio
Bendrovės „Lino Baldai“ atstovė Rasa Andre pastebi spalvinius pokyčius. „Iš itin populiarių pilkų atspalvių dabar pereinama prie jūrinių. Balduose ir interjero detalėse daugiau naudojamos purvinai mėlyna ir žalia spalvos. O kalbant apie medinius baldus, daugėja tamsaus medžio: tai ąžuolas, degintas ąžuolas, riešutmedis. Taip pat po truputį keičiasi ir baldų gamyba – nuo medžio lukšto pereinama prie medžio masyvo, tai rodo, kad daugiau dėmesio skiriama kokybei bei gaminio ekologiškumui“, – pasakoja R. Andre.
„DIStyle“ ir „Scanline“ salonų vadovas Danas Azikejevas taip pat pastebėjo, jog lyginant su praėjusiais metais, šių metų parodoje buvo pristatyta daugiau baldų iš riešutmedžio – tai ir stalai, konsolės, suoliukai, kėdės. Toliau populiarėja marmuras, interjere naudojamos įvairios jo spalvos ir formos.
Moderni prabanga – santūrios formos ir kokybė
Pasak „NM Saloni“ atstovės Neringos Mitkienės, prabangių baldų segmentas skirstomas į klasikinę bei modernią prabangą. „Klasikiniuose balduose dominuoja auksas, šviesios spalvos, šilkas. Tokio stiliaus baldai mėgstami Rusijoje bei Artimuosiuose rytuose. Europos ir JAV rinkose labiau vertinama moderni prabanga. Tai ergonomiški, itin kokybiški, tačiau jokiu būdu ne pompastiški baldai. Šiame segmente populiarėja veliūras, naudojama daug žalvario, bronzos, oksiduoto metalo bei medžio. Savo forma ir stiliumi šie baldai labai subtilūs, tačiau iškart pastebimos brangios medžiagos bei nepriekaištinga kokybė“, – įspūdžiais iš parodos dalijasi N. Mitkienė.
D. Azikejevas papildo, jog šiandieninė prabanga interjere išskiriama akcentais. „Nebėra maksimalizmo ir pastangų, kad viskas interjere būtų brangu ir prabangu. Patys gamintojai savo stenduose pristatinėja vieną išskirtinį baldą, kurį supa paprastesni, žemiškesnių spalvų, to paties gamintojo ir stiliaus, tačiau pigesni produktai. Pavyzdžiui, svetainėje didelis dėmesys skiriamas sofai, o žurnalinis staliukas, kilimas, toršeras jau tampa antraeiliais. Virtuvėje pagrindinis akcentas – valgomojo stalas, o kėdės tik padeda kurti vientisą interjerą“, – parodoje pastebėjo „Scanline“ ir „DIStyle“ vadovas.
Daugėja praktiškų sprendimų
Valgomojo balduose ryškėjanti tendencija – stalai su besisukančiu vidurio mechanizmu. Jis įmontuojamas daugelyje apvalių stalų, kurių skersmuo viršija 140 cm. Tai labai praktiškas sprendimas, nes esant didelei kompanijai nebereikia padavinėti maisto ar užkandžių kitapus sėdintiems žmonėms, pakanka pasukti patį stalą.
Atsiranda daugiau gamintojų, siūlančių išsilankstančias lovas-spintas. Tai aktualu taupantiems vietą, tačiau kartu vertinantiems komfortą – nereikia miegoti ant išskleistos sofos, didelę patogią lovą prireikus galima nuleisti žemyn iš spintos ar kitų prie sienos sumontuotų baldų. Vaikiškos lovos taip pat mobilios – jos važinėja ant bėgelių, kai reikia galima pastumti, kad kambaryje atsirastų daugiau vietos.
Pasak „Lino Baldai“ atstovės, Europos rinkoje interjero dizaino tendencijos ryškiau keičiasi kas dvejus metus. „Šių metų „Salone Internazionale del Mobile“ labiau papildė 2016 m. vykusią parodą todėl ir bendros tendencijos pasikartojo, ryškesni pokyčiai laukia kitais metais“, – sako R. Andre.
Naujausi komentarai