- Klaipeda.diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Turbūt kiekvienas namuose turime stalčių, kuriame slepiasi įvairūs daiktai ir kuriame nieko negalima rasti. Arba kėdę, ant kurios nugula vietos nerandantys drabužiai ir bado akis. Panašių situacijų galima išvengti gerai organizuojant namus ir kiekvienam daiktui paskiriant vietą.
Svarbi aiški sistema
Asmeninio ir verslo įvaizdžio stilistė Milda Glebutė sako, kad spinta ar drabužinė yra ta namų erdvė, kurią tinkamai tvarkant galima sutaupyti daugiausia.
„Namuose reikėtų vadovautis principu – lengva, logiška ir prieinama. Taip niekas nebus užmiršta, o namuose esančių daiktų apžvalga – aiški. Jei žinosime, kokių daiktų ir drabužių turime, kas mums tinka ir ko trūksta, nepriimsime spontaniškų sprendimų ir tai padės išvengti nereikalingų išlaidų. Sunkiausias etapas, atliekant spintos revizijas, suvokti, kad būtent neorganizuota drabužinė neleido tinkamai matyti viso turinio“, – pastebi M. Glebutė.
Tvarkinga spinta gali padėti sutaupyti dėl kelių priežasčių. Pirmiausia, kai spintoje nėra aiškios sistemos, nematome, ką turime, ir skubame pirkti. Tik žinodami savo drabužių spintos turinį, galime išvengti nereikalingų išlaidų.
Spinta: tvarkingai laikomi drabužiai nepraranda savo formos, neapdulka, todėl ilgiau tarnauja./ „Ikea“ archyvo nuotr.
Antra, tinkamai organizuodami spintą ir laikydami drabužius tvarkingai sudėtus ar sukabintus ant pakabų, galime užtikrinti ilgesnį drabužių naudojimą: jie nepraranda savo formos, nedulka. Stilistė pataria kiekvienam drabužiui parinkti tinkamus pakabus, nes vieni tinka paltams, kiti – palaidinėms ar kelnėms. Tam, kad lengvai pasiektumėte lankstomus drabužius, verta įsirengti siauresnes lentynas – jose nereikės daiktų dėti keliomis eilėmis ir viskas bus matyti iš karto.
„Geriausia, kai spintoje yra dvi kabyklos: viena – ilgiems drabužiams (paltams, suknelėms, chalatams) ir kita – trumpesniems, kurie taip pat turi būti kabinami, bet jiems nereikia daug erdvės. Vienai kategorijai priklausančių daiktų laikymas vienoje vietoje gali padėti geriau suprasti, kiek daiktų turime, ir sumažinti riziką įsigyti daugiau“, – pataria stilistė.
Daugiau tvarkos – mažiau streso
Anot M. Glebutės, be finansinės naudos, svarbu ir tai, kad tvarkingas daiktų laikymas padeda išvengti streso, nerimo.
„Tinkamai organizuotoje spintoje aiškiai matome, ką turime, ir rytais galime sutaupyti bent 10 min. priimdami sprendimus, ką apsirengti. Be to, tada puikiai žinome, ką reikia pataisyti, išskalbti ar išvalyti. Ne veltui siūlau klientams susikurti sistemą – apsirenk per 2 minutes. Tinkamai laikant daiktus, tai – įmanoma. Svarbu paminėti, kad spintos organizavimas mažina vartojimą ir padeda mūsų planetai“, – prideda stilistė.
Stalčiai: tai vieta, kur didžiausias pavojus viską sujaukti. Puikus pagalbininkas palaikyti tvarką – dėžutės./ „Ikea“ archyvo nuotr.
Jos nuomone, norint susitvarkyti namus, geriausia pradėti nuo spintos, virtuvės ir vonios. Tai yra vietos, kuriose daugiausia leidžiame laiko rytais, todėl, atidžiai sutvarkius šias namų zonas, galėsime be streso ir greitai susiruošti, užsitikrinti gerą nuotaiką.
„Tvarkant spintą, virtuvės stalčius ar darbo vietą reikia pradėti nuo jau turimų daiktų peržiūros. Atsisakykite to, ko nenaudojate, kas nekokybiška, nebetinka jums. Visa tai galima atiduoti, parduoti arba bent jau sudėti atskirai, sandėliuoti“, – pataria M. Glebutė.
Praverčia nuolatinė revizija
Nepamainomos pagalbininkės tinkamai saugant daiktus yra dėžės ir dėžutės. „Jos praverčia, kai, keičiantis sezonams, reikia surūšiuoti daiktus“, – sako interjero dizaino specialistė Eimantė Nemanė.
Pasak jos, renkantis dėžes, verta pasvarstyti apie skaidrų plastiką, kuris ne tik apsaugos daiktus nuo dulkių ir drėgmės, bet ir leis aiškiai matyti jų turinį. Kitas variantas – nepermatomos dėžutės su etiketėmis, kuriose daiktai pasislėps ir sumažins netvarkos jausmą, tačiau bus aišku, kur ir kas sudėta.
Dar viena kategorija – dėžutės, padedančios suskirstyti daiktus turimuose stalčiuose ar lentynose, – viskas bus tvarkingai sugrupuota ir lengvai pasiekiama.
Apatinėse ir viršutinėse, sunkiau pasiekiamose, lentynose reikėtų laikyti daiktus, kurių prireikia rečiau, pavyzdžiui, dėžėse supakuotą patalynę ir kitų sezonų drabužius. Lengviausiai pasiekiamose vietose turi nugulti kasdien naudojami ir reikalingi daiktai.
Dėžės: keičiantis sezonams, nenešiojamus drabužius ir nenaudojamus daiktus reikėtų tvarkingai padėti į atokesnę vietą./ „Ikea“ archyvo nuotr.
Interjero dizainerės teigimu, tvarką spintoje padės palaikyti daugiafunkciai pakabai ar pakabinamos daiktų laikymo dėtuvės ir sezoninis spintos pertvarkymas.
„Turimą garderobą padės stebėti iš anksto suplanuota spintos peržiūra. Keičiantis sezonams, rekomenduojama peržiūrėti turimus drabužius ir nutarti, ką iš jų galima atiduoti, parduoti ar tinkamai sandėliuoti“, – primena E.Nemanė.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Kaip išsirinkti tinkamiausias kavos pupeles?3
Kava – gėrimas, be kurio daugelis neištvertų nė dienos. Labai dažnai karštos bei gardžios kavos puodelis padeda atsibusti, suteikia energijos, palepina popietės metu, tampa malonių susitikimų su draugais, kolegomis ar šeimos ...
-
Interjero dizaineriai: praktiškumas svarbiau už vizualinį vaizdą
Namai – tai vieta, kur galima atsipalaiduoti ir mėgautis komfortu. Todėl jų apdaila yra vienas svarbiausių interjero dizaino aspektų, atliekančių esminį vaidmenį kuriant svajonių būstą. Jaukūs namai ne tik suteikia estetinę vertę gyvenamaj...
-
Menas papuošti namus baldais: kaip sukurti tobulą interjero akcentą?
Baldai vaidina svarbų vaidmenį kuriant bendrą namų išvaizdą ir atmosferą. Tačiau svarbu ne tik patys baldai, bet ir tai, kaip jie gali būti papildyti ir papuošti aksesuarais. Apskritai sugebėti suteikti baldams puošybos funkciją ...
-
Ką reikia žinoti apie daiginimą: pataria, kaip pasirinkti sėklas ir išauginti tvirtus daigus1
Prasidėjus pavasariui, jau laikas pagalvoti apie vasaros derlių ir pradėti daiginti sėklas. Žinoma, galima ruošti ne tik daigus, bet ir papuošti palanges prieskoninėmis žolelėmis ar svogūnų laiškais. Jie suteiks namams žalumos i...
-
Nykštukiniai triušiai – augintiniai, bet ne žaislai2
Ilgai Vilniuje gyvenusi ir, kaip tada planavo, tik trumpam į Molėtų rajoną su šeima išsikrausčiusi Rimantė Mekienė į sostinę nebenori grįžti dėl daugelio priežasčių. Viena jų – gausi triušiukų kompanija. Viskas prasi...
-
7 sienų dekoro idėjos erdvei atnaujinti
Ieškote idėjų, kaip atnaujinti erdvę? Nors tuščios sienos gali vizualiai subalansuoti kambarį, dažnai jos yra tik neišnaudotos galimybės. Tai puiki drobė, kurioje galima papasakoti savo gyvenimo istorijas. Svečiams suteiksite užu...
-
Trys patarimai norintiems prabangiai atrodančios virtuvės1
Virtuvėje praleidžiame daug laiko: joje gaminame maistą, valgome ir tiesiog būname su šeima ar draugais. Prabangi virtuvės aplinka paįvairina namus, o kasdienybė ir pramogos joje tampa žymiai malonesnės. Nors gali atrodyti, kad palaikyti praban...
-
Misija – sutaupyti ir nešvaistyti
Skirtingais skaičiavimais, per metus Lietuvoje iššvaistoma apie 400 tūkst. t maisto. Vienam gyventojui per šį laiką tenka apie 141 kg iššvaistyto maisto, o daugiausia jo išmetama tiesiog namuose. Pasak „Vilni...
-
Ar protingai naudojame buitinę techniką?
Buitinė technika palengvina namų ruošos darbus, tačiau nemažai žmonių nuogąstauja, kad dažnai ją naudojant nemenkai padidės elektros sąskaita. Kad taip nenutiktų, verta žinoti keletą naudingų taisyklių, kurios padės ne tik tvariau gyven...
-
Laužome mitus apie sofas lovas
Galbūt kažką tai ir nustebins, tačiau nuomonė apie sofas lovas ne visuomet būna teigiama. ...