Viena žymiausių Lietuvos dainininkių Rūta Ščiogolevaitė sostinėje pristatė savo naują albumą. Jame sudėtos dainos, kurtos per visą dainininkės karjerą.
Jautėsi nejaukiai
Spaudos konferencijoje pasirodžiusi išskirtinio balso dainininkė teigė besijaučianti kiek nejaukiai. Tokios spaudos konferencijos – albumui pristatyti – mūsų šalyje neįprastos.
"Iš tikrųjų jaučiuosi labai nejaukiai, nes man pačiai nėra tekę girdėti ar matyti, kad atlikėjai Lietuvoje rengtų spaudos konferencijas pristatydami savo albumą", – šypsojosi dainininkė.
Kartais arogantiška, kartais per daug išsišokančia ir per gerai apie save manančia vadinama atlikėja labai mielai ir draugiškai dalijosi mintimis apie savo albumą ir džiaugėsi pagaliau galėjusi sudėti į jį kūrinius, kuriuos sukūrė per pastaruosius dešimt metų.
"Kažkur pristačiau albumą kaip puslapius iš savo dienoraščio. Viena vertus, tai yra visiška tiesa, nes visos dainos, kurias esu parašiusi, yra vienaip ar kitaip padiktuotos, įkvėptos mano asmeninių išgyvenimų. Kita vertus, net jei kai kuriuose tekstuose akivaizdžiai galima išgirsti tam tikrų mano gyvenimo momentų, paraginčiau labai vienareikšmiškai į tai nereaguoti, nes tos tikros istorijos vis tiek yra pagražintos", – trečiadienio pavakarę surengtoje spaudos konferencijoje sakė R.Ščiogolevaitė.
Daugiausia dainų – apie meilę
Naujasis dainininkės albumas "Rūta. Tai – gyvenimas / Just life" – penktasis – dienos šviesą išvydo po ketverių metų pertraukos. Jame popmuzika susipina su džiazo elementais. Į albumą sudėta dešimt dainų. Didžiąją dalį tekstų atlikėja parašė pati, kitus – su bendraautoriais.
"Albumą pristatau kaip visiškai mano rašytą. Viena daina yra sukurta mano tėčio. Tai buvo mano vaikystės periodas, todėl negalėjau jos neįdėti", – teigė muzikantė.
Pusė dainų albume – lietuviškos, kitos – angliškos. Daugiausia jų yra apie meilę. Paklausta, ar būtent jos gyvenimo vyrai buvo vienos ar kitos dainos įkvėpimo šaltinis, dainininkė to patvirtinti nebuvo linkusi. Ji tiesiog atsakė: "Jas įkvėpė ne knygos ar filmai, o mano asmeninis gyvenimas."
Tačiau ji patvirtino, kad yra dainų, kurias klausant būtų galima susimąstyti, kuriam iš savo buvusių vyrų ją parašė. "Tekstas, kuris, akivaizdu, kad skirtas kuriam nors iš nepavykusios meilės, turbūt yra vienas seniausių kūrinių. Daina "Your Song" skirta dabartiniam mano gyvenimo draugui Elvinui. Ji labai šviesi, dar neaptemdyta jokios karčios patirties. Albume taip pat yra ir lopšinė, rašyta mano vaikui", – šypsojosi dainininkė.
Skamba gyva muzika
R.Ščiogolevaitė pasidžiaugė galinti įrašyti ir atlikti kūrinius gyvai kartu su bendražygiais muzikantais, su kuriais koncertuoja jau daug metų. Gražių žodžių negailėjo Pauliui Zdanavičiui, kurio dėka, kaip pati sakė, albumas buvo išleistas. "Paulius padėjo užbaigti dainas, jas aranžuoti, daug prisidėjo kūrybinėmis mintimis", – sakė dainininkė.
Atlikėjos teigimu, naujajame albume nėra nei meninių, nei komercinių stereotipų, skamba gyva muzika, net dešimt skirtingų instrumentų garsų. Tuo jis, dainininkės teigimu, yra ypatingas.
"Atsiribojau nuo mados įtakos aranžuotėse ir pasirinkau gyvų instrumentų skambesį. Sunku apibūdinti mano muziką. Manau, kad ji skirta klausytojui, kuriam muzika yra ne kaip fonas ar priedas prie laisvalaikio. Jai reikia skirti laiko, kad išgirstum ir suprastum. Ji asmeniška, tarsi kviesčiau kiekvieną nuoširdaus pokalbio, kuriame galiu atsiverti, pasidalyti savo jausmais ir išgyvenimais", – kalbėjo R.Ščiogolevaitė.
"Nesu šou gerbėja"
Kalbėdama apie klausytoją ir muziką, dainininkė atskleidė, kodėl jos koncertuose nėra šou elementų. Atsakymas paprastas: kad kiti dalykai neatitrauktų dėmesio nuo muzikos. "Nesu šou gerbėja, svarbiau yra tai, ką girdime. Vengiu šou, nes nenoriu atitraukti dėmesio nuo muzikos. Tačiau tai nereiškia, kad esu prieš šou", – teigė dainininkė.
Albumas parduodamas nebus. Dainas iki gegužės pabaigos nemokamai galima atsisiųsti iš socialiniame tinkle "Facebook" esančio bendrovės "Omnitel" puslapio.
Kovo pradžioje dainininkė pradėjo turą po Lietuvą. Užvakar Vilniuje įvyko ne tik spaudos konferencija, bet ir koncertas, kuriame R.Ščiogolevaitė gerbėjams pristatė naujuosius kūrinius. Turas tęsis iki balandžio pabaigos. Per jį atlikėja aplankys ir kitus šalies miestus.
Naujausi komentarai