Kauno valstybinio dramos teatro repertuare – fenomenalus spektaklis: keturis mėnesius iš eilės akimirksniu išperkami bilietai į Rolando Kazlo režisuotą Antono Čechovo "Palatą".
Ramino negavusiuosius bilietų
Diena, kai pradėti parduoti bilietai į kovo mėnesio spektaklius, Kauno dramos teatre priminė sovietmetį, kai eilėse prie bilietų žmonės stovėdavo per naktį.
Likus valandai iki atidarant kasą, čia stoviniavo būrys bilietų į "Palatą" pageidaujančių kauniečių. Ją atidarius paaiškėjo, kad viskas išpirkta internetu. Kilus triukšmui, į "Palatą" negalinčių patekti žiūrovų raminti išėjo teatro vadovas Egidijus Stancikas. Nusivylusiems žiūrovams pasiūlyta iš anksto rezervuoti bilietus balandžio mėnesio spektakliams.
"Kol nepaskelbtas kito mėnesio repertuaras, bilietus iš anksto rezervuojame ne mažesnėms kaip 10 žmonių grupėms. Tą šiuo atveju ir padarėme. Be to, į du balandžio mėnesio "Palatos" spektaklius parduosime bilietus tik teatro kasoje", – negalinčiuosius patekti į "Palatą" ramino E.Stancikas.
Ažiotažo nesumenkina ir išaugusios bilietų kainos. Už galimybę pamatyti "Palatą" tenka pakloti daugiau nei per premjerą – jau nebe 40, bet 50 litų.
Nori pamatyti žvaigždę
Kodėl rimtas spektaklis su pagrindiniais aktoriais R.Kazlu ir Liubomiru Laucevičiumi, vaidinančiais psichiatrijos ligoninės pacientą ir gydytoją, toks populiarus?
"Į blogą spektaklį žmonės turbūt neitų. Padirbėjom su ugnele, žiūrovai, matyt, tai jaučia. Juolab toks autorius – A.Čechovas. Kažkas atėjo, pažiūrėjo, jei patiko – rekomenduoja kitam, taip ir eina žmonės. O salė juk nedidelė – daug žiūrovų vienu metu netelpa", – pastebėjo R.Kazlas apie 150 žiūrovų talpinančią Ilgąją salę.
"Palatą" žiūrėjo Auksinių scenos kryžių komisija – teatras spektaklį pateikė kaip pretenduojantį į kelias garbingiausių Lietuvos teatro apdovanojimų nominacijas. Puikūs aktorių darbai – viena priežasčių pamatyti spektaklį. Čia sukurtus R.Kazlo, L.Laucevičiaus, Arūno Stanionio darbus giria ir kolegos aktoriai.
"Kauniečiai veržiasi norėdami išvysti gyvą R.Kazlą, kurį iki šiol yra matę tik per televiziją", – galimą spektaklio populiarumo priežastį įvardijo teatro atstovė spaudai Jurga Knyvienė.
Jai antrino režisierius, teatro pedagogas Jonas Vaitkus: "Visi paklaikę dėl žinomų pavardžių scenoje. Šiuo atveju tai turbūt ir yra populiarumą lemiamas momentas. Daugeliui vidutiniškai mąstančių žmonių svarbiausia teatre pamatyti žvaigždę, o ne susimąstyti. Šiuo atveju ne taip svarbu, ką R.Kazlas vaidins, – svarbu, kad jis yra scenoje."
Režisierius prisipažino kol kas nematęs "Palatos", tačiau Vilniuje Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje studijuojantiems būsimiems aktoriams rekomenduoja pasižiūrėti spektaklius su R.Kazlu, anot pašnekovo, negalinčiu dirbti blogai.
Režisierius pastebėjo, kad kartais net ir ne patys geriausi spektakliai tampa anšlaginiai dėl egzistuojančio žiūrovų bandos jausmo – ką pamatė vienas, nori ir kiti. Kad spektaklis tapo madingas, pastebi ir teatro darbuotojai – besiveržiančius žiūrovus mažai guodžia pasakymas, kad spektaklį bus galima pamatyti ir gegužę, ir kitą sezoną. Kauniečiai nori pamatyti "Palatą" čia ir dabar.
Žiūrovai serga kikenimu
Žiūrint "Palatą", susidaro įspūdis, kad dalis žiūrovų viliasi spektaklį būsiant komedija – juokiasi vos išvydę R.Kazlą scenoje.
"Teatre komedijose nevaidinu ir nevaidinsiu. Ir be manęs komedijų užtenka. Lengvais kąsneliais į teatrą nevilioju. Man patinka gilesni dalykai, stiprūs autoriai, klasika – priešingai tam, kas siūloma dabartiniame pramogų ir meno pasaulyje. Todėl pramogų mėgėjų prašome į "Palatą" neiti – atlaisvinsite vietos norintiesiems prasmingai praleisti laiką. Spektaklis sunkus, ilgas, nuobodus – dvi valandos be pertraukos. Gerai pagalvokite", – pusiau juokaudamas sakė aktorius ir režisierius.
"Palata" anot jo – gana rimtas, rūstus kūrinys, kuriame kalbama apie gyvenimą, mirtį ir gyvenimo prasmės paieškas. Antra verta, R.Kazlas pastebėjo, kad A.Čechovo kūriniuose yra nemažai genialiai užčiuopto gyvenimiškojo tragikomizmo. Tai juntama ir kūriniuose, pagal kuriuos pastatyta "Palata" – apysakose "Palata Nr. 6" ir "Juodasis vienuolis".
"Žmonės šiais laikais taip pripratinti prie lengvumo, kad serga kikenimo liga. Yra toks posakis: žiūrovas visada pasirengęs juoktis. Ir kai tik scenoje pradedama kapstyti giliau, žiūrovai pradeda kosėti ir muistytis. Bet atkreipkite dėmesį, iš "Palatos" žiūrovai išeina visai kitokie nei susirenka", – tikino teatro menininkas.
Kovą "Palata" bus rodoma penkis kartus, į du spektaklius visus bilietus išpirko įmonės. Pasiteiravus, gal spektaklį būtų galima parodyti dažniau, R.Kazlas atsakė: "Galima ir 30 spektaklių per mėnesį suvaidinti, bet žmogus esi ne mašina. Vaidinu keturiuose skirtinguose teatruose – nesinori nuskriausti ir jų žiūrovų. O visą šią sumaištį, veržimąsi į "Palatą" ir triukšmą dėl bilietų vertinu kaip komplimentą aktoriams ir teatrui. Vaidinsime tol, kol bus žiūrovų ir kol patys nepateksime į palatą."
Anot jo, anšlaginiai spektakliai nedidelėje Ilgojoje salėje įrodo, kad Didžioji scena teatrui – būtina.
Naujausi komentarai