Dėl spekuliacijų kaukėmis – sumaištis: į akiratį pateko ir atlikėjas D. Baumila

 • Teksto dydis:

Visuomenėje daugėja atvejų, kai pasipelnyti siekiantys žmonės naudojasi padėtimi ir siūlo įsigyti apsaugos priemonių. Tiesa, kainos – gerokai pakilusios. Dėl įtartino elgesio į visuomenės akiratį pakliuvo ne tik medikė savanorė, bet ir atlikėjas Donatas Baumila.

D. Baumila feisbuke buvo patalpinęs skelbimą, kuriame siūlė įsigyti kaukių. „Draugai, kam reikia vienkartinių kaukių, dar yra šioks toks likutis (apie 50 000 vnt.). Pakuotėse po 50 vnt. Pakuotės kaina 47,5 € + PVM. Rašykit PM“, – skelbime rašė Donatas.

Tiesa, iš feisbuko skelbimas pašalintas iškart po to, kai viešojoje erdvėje pasipylė kritika dėl įtarimų keliančio D. Baumilos elgesio.

Feisbuko nuotr.

Primename, kad penktadienį pranešta, jog „Laisvės TV“ iniciatyva „Laikykitės, medikai“ rinkti lėšas ir pirkti medikams būtinas apsaugos nuo koronaviruso priemones sulaukė ir ne itin geranoriškų savanorių.

Anot Andriaus Tapino, viena medikė, užuot perdavusi respiratorius ligoninei, ėmė juos pardavinėti.

„Šitas įrašas labai nemalonus ir man nemalonu tai rašyti, bet, matyt, neišvengiama. Suprasdami mūsų skirstomų priemonių medikams kainą juodojoje rinkoje ir iš to kylančias pagundas mes įkūrėme Kontrolės tarnybą tikėdamiesi, kad jos žmonės neturės, ką veikti ir užsiims tuo, jog spaus administraciją perduoti priemones iš sandėliuko medikams“, – šiandien feisbuke rašė A. Tapinas, atsidusęs, kad „deja, ilgai netruko“.

Jis nurodė, kad šią savaitę medikei Gabijai Valauskaitei buvo perduoti 100 respiratorių, kuriuos ji turėjo perduoti Respublikinei Vilniaus psichiatrijos ligoninei.

A. Tapino feisbuko nuotr.

Iš pradžių „Laikykitės, medikai“ atstovams nepavyko susisiekti su medike, tačiau vėliau pačiam A. Tapinui pavyko su ja šnektelėti.

„Ką tik kalbėjau telefonu su panele Gabija, ji reikalavo, kad įrašas būtų išimtas. Paklausta, ar susirašinėjimai tikri ir ar siuntė mūsų kaukių nuotraukas, patvirtino, kad taip, bet sakė, kad nė vienos kaukės nepardavė. Tai tik perduodu bendrai žiniai. Šiuo metu svarstoma kreiptis ir į teisėsaugos institucijas“, – komentavo A. Tapinas.

Vilniaus universiteto rezidentų taryba feisbuke pateikė savo poziciją:  „Labai nemalonu dalintis tuo, kas nutiko, tačiau pritariame, kad tokie poelgiai turi būti viešinami ir negali būti toleruojami. Reaguodami į viešojoje erdvėje pasirodžiusią informaciją apie gydytoją rezidentę, pardavinėjusią iš „Laisvės TV“ gautą paramą, Vilniaus universiteto rezidentų taryba nedelsiant kreipsis į VU Akademinės etikos komisiją siekiant, kad būtų priimtas atitinkamas sprendimas už rezidentės elgesį, nederantį su Vilniaus universiteto akademinės etikos kodekse įtvirtintais sąžiningumo reikalavimais.“

Respublikinės Vilniaus psichiatrijos ligoninės vadovas Arūnas Germanavičius socialiniame tinkle patvirtino, kad ligoninė gavusi tik 80 respiratorių iš žadėtų 100. „Minimo asmens siuntoje pasigesta 20-ties respiratorių. Šiuo metu aiškinamės situaciją“, – teigė vadovas.

FNTT tyrimai

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Kauno apygardos valdybos pareigūnai pričiupo tris nuo koronaviruso saugančių medicininių priemonių perpardavinėtojus, prekiavusius dezinfekciniu skysčiu ir medicininėmis kaukėmis, paskelbė tarnyba.

Visiems surašyti administracinio nusižengimo protokolai dėl neteisėto vertimosi komercine veikla, skirtos minimalios – 195 eurų – baudos. Patikrinimai atlikti susitikus su pardavėjais, savo paslaugas siūliusiais skelbimų portaluose. Jie neturėjo individualios veiklos pažymų ar verslo liudijimų. Vienas asmuo, bandęs realizuoti 100 vnt. medicininių kaukių už bendrą 95 eurų sumą, pareigūnams aiškino, kad turi leidimą vykdyti individualią veiklą. Tačiau patikrinus kaunietį duomenų bazėse, nustatyta, kad individualios veiklos pažyma jam išduota vykdyti visai kitą veiklą.

Klaipėdos apygardos valdyba atliko devynis patikrinimus pagal gautą ir surinktą informaciją. Devyni piliečiai nubausti už komercinės veiklos pažeidimus: prekybą, neturint tam verslo liudijimų, neinformavus Valstybinės mokesčių inspekcijos arba neišdavus pirkėjui pinigų paėmimą patvirtinančių dokumentų.

Patikrinimo metu nustatyta, kad asmenys dažniausiai prekiavo dezinfekciniu skysčiu, kurio kainos rinkoje dabar smarkiai padidėjusios. Tokiems asmenims buvo surašyti administracinio nusižengimo protokolai dėl neteisėto vertimosi komercine veikla. Daugelis asmenų pričiupti pirmą kartą, todėl jiems skirtos pusės dydžio minimalios baudos – 195 eurai. Vienos Klaipėdos bendrovės direktorius bus nubaustas už prekybą dezinfekciniu skysčiu be kasos aparato ir neišduodant jokio pinigų paėmimą patvirtinančio dokumento.

Vienas klaipėdietis patikrinimo metu sulaikytas pardavinėjantis greituosius COVID-19 testus. Skaičiuojama, kad už 750 eurų jis pardavė iš viso 25 tokius testus. Patikrinimo metu jis aiškino, kad testus įsigijo iš draugo. Klaipėdietis viename skelbimų portale buvo nurodęs, kad vieną testą parduoda už 50 Eur, tačiau susisiekus su juo sutiko pirkėjais apsimetusiems FNTT pareigūnams padaryti „nuolaidą“ – sumažinti kainą iki 30 eurų už vienetą. Testai konfiskuoti, dėl neteisėto vertimosi komercine veikla klaipėdiečiui taip pat surašytas protokolas ir bus paskirta bauda. Tarnyba turi duomenų, kad juodojoje rinkoje tam tikrais atvejais prekiaujama ir nėštumo testais, kurie būna reklamuojami kaip testai nuo koronaviruso.

FNTT šiuos patikrinimus tęsia toliau. Už neteisėtą vertimąsi komercine ar kitokia veikla, kuriai reikalinga licencija, gresia bauda nuo 390 iki 1 100 eurų, o toks administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtraukia baudą iki 2 400 eurų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Gal

Gal portretas
Reikia viešinti ne tik prekeivius,bet taip pat tuos,iš kurių gavo tas prekes. Kad nebūtų taip,jog iš tų pačių garsiai rėkiančių.

Jonas

Jonas portretas
Geda ant visos lietuvos

Nepatyrusi medikė

Nepatyrusi medikė portretas
Viena norėjau prasukti savo reikaliuką, bet nepavyko - pagavo... Nepasitariau su vyresniais kolegomis ir dėl to labai gailiuosi, kad nepasinaudojau baumilų - tarpininkų paslauga. Šiandien būčiau švari.
VISI KOMENTARAI 44
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių