„Dabar pasaulyje – daug tuščios muzikos. Muzika – tai ne fejerverkai. Grąžinkime pasauliui muziką“, – iškart po pergalės konkurse kalbėjo S. Sobralis.
Antroji vieta atiteko Bulgarijai, trečioji – Moldovai. Ketvirtąją vietą pelnė Belgija, o penktasis liko Švedijos atstovas.
Šis konkurso finalas – pirmasis nuo 2014 metų, kuriame nepasirodė nei viena iš trijų Baltijos šalių.
Mūsų šalies balsus šiemet Europai pristatė LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ vedėja Eglė Daugėlaitė.
Konkurso komentatoriai – Darius Užkuraitis ir Gerūta Griniūtė.
Didžiajame finale dalyvavo šios pirmajame pusfinalyje pasirodžiusios šalys:
1. Moldovai atstovaujantys „Sunstroke Project“ su daina „Hey, Mamma“.
Moldovos vėliavą į Kijevą šiemet atvežė grupė „Sunstroke Project“. Tai – jau antras kartas, kai grupė atstovauja savo šaliai tarptautiniame dainų konkurse. „Sunstroke Project“ nariai – vokalistas Sergeius Yalovitskys, smuikininkas ir kompozitorius Antonas Ragozas ir saksofonininkas Sergey Stepanovas. Po pasirodymo konkurse 2010-aisiais, saksofono meistras S. Stepanovas išpopuliarėjo „Youtube“ platformoje. Moldova „Eurovizijos“ dainų konkurse dalyvauti pradėjo tik 2005-aisiais, tais metais konkursas taip pat vyko Ukrainoje
2. Azerbaidžanui atstovaujanti Dihaj su daina „Skeletons“.
Dihaj – tai sceninis Azerbaidžano dainininkės ir instrumentalistės Diana Hajiyeva vardas, sukurtas pagal pirmąsias jos vardo ir pavardės raides. Baigusi Baku muzikos akademiją 2010 m., ji persikraustė mokytis į Londoną.
Dainą „Skeletons“ parašė garsus Azerbaidžano kompozitoriai ir prodiuseriai – Isa Melikovas ir Sandra Bjurman. Abu jie anksčiau dirbo su Eldaru Gasimovu ir Nikki Jamal, kai šie laimėjo „Euroviziją“ 2011 m. su daina „Running Scared“. I. Melikovas dainų parašė ir Dimai Bilanui bei Aysel.
3. Graikijai atstovaujanti Demy su daina „This Is Love“.
Šiemet Graikijai atstovauja Dimitra Papadea, žinoma sceniniu vardu Demy, gimė 1991 m. Atėnuose. 25-erių atlikėja Europai prisistatė su daina „This Is Love“. Kūrybinėje graikės komandoje dalyvauja ir Dimitris Kontopoulos bei Fokas Evaggelinos, praėjusiais metais prisidėję prie Rusijos atstovo Sergejaus Lazarevo pasirodymo bei dainos „You Are The Only One“, konkurse pelniusios trečią vietą.
4. Švedijai atstovaujantis Robinas Bengtssonas su daina „I Can`t Go On“.
Net šešis kartus "Eurovizijos" karūna pasipuošusios šalies koziris – 26-erių Robinas Bengtssonas su daina "I Can’t Go On". Jis išgarsėjo 2008 m. sudalyvavęs projekte "Swedish Idol" ir nors tuomet užėmė trečią vietą, tačiau netrukus pasirašė sutartį su įrašų studija. O "Eurovizijos" atrankoje jis įveikė joje dalyvavusią 2012 m. "Eurovizijos" nugalėtoją Loreen.
5. Portugalijai atstovaujantis Salvadoras Sobralis su daina „Amar Pelos Dois“.
Portugalijai šiemet atstovauja Salvadoras Sobralis. Atlikėjas Europos muzikos mylėtojų širdis siekia pavergti su portugališka daina „Amar Pelos Dois“ (liet. Meilės užtenka dviem), sukurta jo sesers Luisos Sobral. L. Sobral yra viena žinomiausių naujosios kartos portugalų kompozitorių ir dainininkių. Brolis ir sesuo atviri – svarbiausia jiems yra emocijos perteikimas, o ne pergalė.
6. Lenkijai atstovaujanti Kasia Mos su daina „Flashlight“.
Kasia Mos, įveikusi devynis Lenkijos nacionalinės atrankos finalo dalyvius, tapo 20-ąja Lenkijos atstove „Eurovizijoje“. 29-erių dainininkę muzika supa visą gyvenimą – ji gimė muzikantų šeimoje ir vidurinėje mokykloje mokėsi groti violončele.
K. Mos savo laimę nacionalinėje atrankoje bandė ir pernai, tačiau šiemet komisijos narių ir televizijos žiūrovų simpatijos lėmė jos pergalę.
7. Armėnijai atstovaujanti Artsvik su daina „Fly With Me“.
Jau vienuoliktąjį kartą „Eurovizijoje“ dalyvaujančiai Armėnijai šiemet atstovauja atlikėja Artsvik.
1984-aisiais Armėnijoje gimusi atlikėja būdama vos penkerių su tėvais persikėlė į Maskvą. 2012-aisiais ji tapo „Jazz Parking Project“ nare, tais pačiais metais dalyvavo televizijos šou „The Voice of Russia“. Netrukus ji ėmė įrašinėti dainas, dalyvauti tarptautiniuose festivaliuose visame pasaulyje.
2016-aisiais Artsvik grįžo į Armėniją ir jau šiemet išpildė savo svajonę – atstovauja savo šaliai „Eurovizijoje“.
8. Australijai atstovaujantis Isajah su daina „Don’t Come Easy“.
Prieš trejus metus simboliškai prie „Eurovizijos“ dainų konkurso prisijungusi Australija konkurse pasirodo ir šiemet. Šalies vėliavą nacionalinio Australijos transliuotojo sprendimu į Kijevą atvežė Isaiah'as Firebrace‘as su daina „Don’t Come Easy“.
Dainininkas jau patyrė tarptautinį pripažinimą su pirmuoju savo hitu „It’s Gotta Be You“, kuris tapo platininiu Švedijoje ir laikėsi daugiau nei penkiolikos šalių, tokių kaip Australija, Danija, Norvegija, Švedija, Kanada ir JAV, muzikiniuose topuose.
„Eurovizijoje“ jis atliko jausmingą baladę, skatinančią kovoti už savo svajones net tada, kai tai nelengva.
9. Kiprui atstovaujantis Hovig su daina „Gravity“.
Hovig Demirjian – armėnų kilmės dainininkas ir dainų autorius, gimęs Kipre 1989-aisiais. Būdamas 16-os jis pradėjo dainuoti įvairiuose šalies klubuose ir patraukė Kipro artistų bendruomenės dėmesį. Marketingą iš pradžių studijavęs Hovig netruko šiuos mokslus iškeisti į džiazo studijas. 2009-aisiais atlikėjas dalyvavo Graikijos „X faktoriuje“. Savo šaliai „Eurovizijoje“ vaikinas siekė atstovauti 2010-aisiais ir 2015-iaisiais, tačiau finale sėkmė nuo jo nusisukdavo. Šiais metais atlikėją atstovauti Kiprui išrinko šalies transliuotojas. Jis Kijeve atliko dainą „Gravity“.
10. Belgijai atstovaujanti Blanche su daina „City Lights“
Ellie Delvaux, žinoma kaip Blanche, Belgijai 2017-ųjų „Eurovizijoje“ atstovauja su daina „City Lights“. Kūrinį atlikėja parašė pati kartu su kitu dainininku ir kūrėju Pierre‘u Dumoulinu.
Blanche‘ai yra 17-likos metų ir išgarsėjo ji dalyvavusi „Belgijos balse“. Nacionalinis Belgijos transliuotojas siųsti į „Euroviziją“ šią atlikėją nutarė be atrankos.
Pirmojo pusfinalio dalyvius vertino jame dalyvaujančios aštuoniolika šalių bei trys šalys, iškart pasirodysiančios finale – Italija, Ispanija ir Jungtinė Karalystė.
Iš antrajame pusfinalyje pasirodžiusių šalių finale dalyvavo šios:
11. Bulgarijai atstovaujantis Kristianas Kostovas su daina „Beautiful Mess“.
Bulgarijos vėliavą į Kijevą atskraidino jauniausias šių metų konkurso dalyvis Kristianas Kostovas, gimęs Maskvoje. Dainuoti solo kovą septynioliktąjį gimtadienį atšventęs K. Kostovas pradėjo sulaukęs 11-os. Pirmoji didelė sėkmė K. Kostovo karjeroje – pasirodymas konkurse „Rusijos vaikų balsas“ 2014 metais, tuomet berniuką mokė „Eurovizijos“ nugalėtojas Dima Bilanas. 2015 metais atlikėjas laimėjo antrąją vietą Bulgarijos konkurse „X-faktorius“. Europos žiūrovams jis atliko dainą „Beautiful Mess“.
12. Baltarusijai atstovaujantys „Naviband“ su daina „Story of My Life“.
„Naviband“ drauge koncertuoti pradėjo 2013 metais, o 2014 metais jie pelnė Nacionalinį muzikos apdovanojimą už singlą „Abdymi Mine“. Daina buvo nominuota kaip geriausia Baltarusijos metų daina. Grupė yra įrašiusi tris albumus, daug koncertuoja Centrinėje ir Rytų Europoje. Šįkart europiečiams jie pasirodė su daina „Story of My Life“.
13. Kroatijai atstovaujantis Jacquesas Houdekas su daina „My Friend“.
Jacquesas Houdekas – vienas geriausių jaunosios kartos Kroatijos atlikėjų. Per pastaruosius 16 metų jo originalūs, įvairiausius muzikos žanrus apimantys pasirodymai žavi įvairaus amžiaus auditoriją. J. Houdekas yra išleidęs 13 albumų, kurie tapo sidabriniais (5 kartus), auksiniais, platininiais ir deimantiniais. Atlikėjas yra vienas iš šou „Kroatijos balsas“ mokytojų.
14. Vengrijai atstovaujantis Joci Papai su daina „Origo“.
Atlikėjas Joci Papai išpopuliarėjo 2005 metais, kai išleido pirmąjį albumą, kuris laikėsi aukščiausiuose muzikos topuose. „Myliu Vengriją ir unikalią vengrų muziką. Esu pirmas romų tautybės atstovas, kuris atstovaus Vengrijai „Eurovizijos“ dainų konkurse. Esu be galo laimingas, kad mane palaiko tiek žmonių“, – sako J. Papai.
Nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje net 30 atlikėjų įveikęs J. Papai tarptautinei žiūrovų auditorijai Kijeve konkursinį kūrinį „Origo“ atliks vengriškai.
Vengrija „Eurovizijos“ dainų konkurse pirmą kartą dalyvavo 1994 m. ir užėmė ketvirtą vietą. Tai buvo kol kas geriausias vengrų pasirodymas konkurse.
15. Danijai atstovaujanti Anja su daina „Where I Am“.
Danija į 2017 m. „Euroviziją“ išsiuntė atlikėją Anją Nissen. Šių metų „Eurovizija“ – ypatinga Danijai, nes 2017 m. šalis mini 60-ies metų dalyvavimo Europos dainų konkurse sukaktį. Šiemet nacionalinei „Eurovizijos“ atrankai Danijoje pateiktas didžiausias paraiškų skaičius – net 1115, tad 21-erių A. Nissen tikrai turi kuo džiaugtis, pelnytai įveikusi daugybę savo šaliai norėjusių atstovauti dainininkų.
16. Izraeliui atstovaujantis IMRI su daina „I Feel Alive“.
25-erių atlikėjas iš Izraelio IMRI ant „Eurovizijos“ konkurso scenos ketvirtadienį stojo jau trečią kartą. 2015 ir 2016 metais jis konkurse yra pasirodęs su Izraelio atstovais, tačiau tąsyk – kaip pritariantysis vokalistas. IMRI dainuoja ispanų, anglų ir hebrajų kalba, jis pasirodo daugybėje koncertų visame pasaulyje. Kijeve jis atliko dainą „I Feel Alive“.
17. Rumunijai atstovaujantys Ilinca ft. Alexas Florea su daina „Yodel It!“.
Ilinca gimė muzikantų šeimoje ir muzikuoti pradėjo septynerių metų. Ilincos scenos partneris A. Florea dainuoja nuo 16-likos metų. Šiuo metu jis mokosi vaizduojamųjų menų fakultete, itin gilinasi į teatro specialybę.
Rumunija „Eurovizijoje“ debiutavo 1994 m. Dainų konkurse rumunams geriausiai sekėsi 2005 m. ir 2010 m. – abu kartus jie pelnė trečią vietą. 2016 m. Rumunija buvo pašalinta iš „Eurovizijos“ dainų konkurso dėl susikaupusių skolų Europos transliuotojų sąjungai.
18. Norvegijai atstovaujantis JOWST su daina „Grab The Moment“.
Šių metų nacionalinėje atrankoje sulaukta rekordinio dainų skaičiaus – atstovauti Norvegijai pretendavo 1035 kūriniai, o sėkmė nusišypsojo 26-erių dainų kūrėjui Joakimui Withui Steenui, pasivadinusiam JOWST. JOWST daug dirba kaip garso režisierius ir prodiuseris. Kurdamas dainą „Grab The Moment“ uždaroje „Facebook“ grupėje jis kvietė draugus išsakyti savo atsiliepimus apie šį kūrinį. Dainos vokalinę partiją JOWST šįkart patikėjo žinomam Norvegijos dainininkui Aleksanderiui Walmannui.
„Euroviziją“ Norvegija yra laimėjusi tris kartus: 1985, 1995 ir 2009 – tąkart pergalę šaliai atnešė Alexanderis Rybakas su daina „Fairytale“.
19. Nyderlandams atstovaujanti grupė „OG3NE“ su daina „Lights and Shadows“.
Grupėje „OG3NE“ dainuoja trys seserys. Grupės pavadinime užšifruota merginų mamos kraujo grupė ir seseris sujungiantis genas. 2014 metais „OG3NE“ buvo pirmoji grupė ne tik gimtojoje šalyje, bet ir visame pasaulyje laimėjusi muzikinį šou „Balsas“. Daina „Lights and Shadows“ merginoms ypatinga – ją parašė jų tėvas Rickas Volis, šį kūrinį seserys skyrė mamai ir visiems, kurių šeimas yra skaudžiai palietusios ligos.
20. Austrijai atstovaujantis Nathanas Trentas su daina „Running On Air“.
Dainininkas ir dainų autorius Nathanas Trentas gimė 1992 metais Insbruko mieste. Vaikino mama – italė, tėvas – austras, N. Trentas šneka abiem kalbomis. Būdamas trejų, berniukas pradėjo mokytis groti smuiku ir pianinu. Vienuolikos ėmė kurti savo dainas, tai daro iki šiol. „Running On Air“ – taip pat N. Trento kūrinys. Prie šios dainos atsiradimo prisidėjo ir žinomas austrų kompozitorius Bernhardas Penziasas, turintis daugiau nei 30 metų patirtį kuriant populiarias dainas ir albumus Europoje ir JAV.
Antrojo pusfinalio pasirodymus vertino jame dalyvaujančios aštuoniolika šalių bei trys finalininkės – Vokietija, Prancūzija ir Ukraina.
Konkursą pirmą kartą istorijoje veda trys vyrai – Oleksandras Skičko, Volodymyras Ostapčiuk ir Timuras Mirošničenko.
Finale dalyvavo ir didžiajam penketukui priklausančios šalys – Ispanija, Jungtinė Karalystė, Italija, Prancūzija, Vokietija ir praėjusių metų nugalėtoja – Ukraina.
Lietuva finalo nepasiekė
Esame labai laimingi, kad buvome Kijeve, pamatėme žmones, supratome, kas yra bendra jėga, palaikymas, stiprybė.
Ketvirtadienio vakarą vykusiame „Eurovizijos“ antrajame pusfinalyje pasirodę Lietuvos atstovai „Fusedmarc“ į didžiausio Europos dainų konkurso finalo sceną nebekops. Alternatyviosios muzikos atlikėjams surinktų tarptautinės komisijos ir televizijos žiūrovų balsų nepakako pakliūti į laimingųjų dešimtuką.
„Padarėme tai, ką norėjome. Atėjome iki šio momento, ir tuo mūsų kelias nesibaigia. Esame laimingi dėl savo draugų, savo šalies, tų, kurie mus palaikė. Mes buvome jėga. Tai buvo labai šilta, didžiulė patirtis. Neįmanoma nupasakoti, kaip tai buvo smagu“, – taip iškart po to, kai paaiškėjo, kad savo kelionės „Eurovizijoje“ nebetęs, LRT.lt portalui kalbėjo grupės „Fusedmarc“ vokalistė Viktorija Ivanovskaja.
Lietuvai atstovavę V. Ivanovskaja ir Denisas Zujevas savo pasirodymu tikino esantys patenkinti.
„Esame labai laimingi, kad buvome Kijeve, pamatėme žmones, supratome, kas yra bendra jėga, palaikymas, stiprybė. Tai buvo jėga iki ašarų, laimė iki ašarų, mes laikėmės už rankų ir verkėme ne galvodami apie laimėjimą, apie kažkokias aukštas karteles, – mes buvome tokie, kokie esame ir norėjome viską padaryti kuo geriau. Neliūdėkite, neverta, nes mes – kaip vulkanas. Mūsų širdyse lieka muzika, lieka šventė“, – tikino V. Ivanovskaja. Jai pritarė ir D. Zujevas: „Pasaulis gavo žinutę, kurią mes norėjome persiųsti.“
Paklausti, ar dar kartą bandytų patekti į „Euroviziją“, jie teigė, jog jei atsirastų to verta daina, jie dalyvautų.
Grupės nariai tikina nesigailintys, kad dalyvavo „Eurovizijoje“. „Matyt, toks mūsų likimas, matyt, mūsų laukia kitas kelias. Mes esame „Fusedmarcai“ ir jais liksime, būsime stiprūs su meile viduje. Neliūdėkite, draugai. Mes žinome, kad galbūt judėjome ne iki šios akimirkos, tačiau nesigailėkite tokių rezultatų, tai – beprasmiška. Mes gavome daug laimės“ , – ryžtingai kalbėjo V. Ivanovskaja.
Naujausi komentarai