Pereiti į pagrindinį turinį

Džiazo bendruomenė nusilenkė V.Tarasovui

2012-10-15 23:59
Džiazo bendruomenė nusilenkė V.Tarasovui
Džiazo bendruomenė nusilenkė V.Tarasovui / Martyno Vidzbelio (BFL) nuotr.

Tarptautinis džiazo festivalis "Vilnius Jazz 2012" Už nuopelnus Lietuvos džiazo kultūrai apdovanojo Vilniaus džiazo mokyklos kūrėją Vladimirą Tarasovą.

"A Cappella" ir festivalio "Vilnius Jazz" prizu apdovanotas pasaulinio garso muzikas, perkusininkas, kompozitorius ir audiovizualinių projektų kūrėjas V.Tarasovas pristatė specialiai jubiliejiniam festivaliui parengtą programą "Aleatoriniai žaidimai".

Programą, skirtą kultinio JAV kompozitoriaus avangardisto, aleatorinės muzikos kūrėjo Johno Cage’o 100-mečiui, atliko po dešimtmetį trukusios kūrybinės pauzės atgimęs iš ryškiausių Lietuvos džiazo muzikų V.Tarasovo suburtas "Lithuanian Art Orchestra".

Kaip teigia festivalio organizatoriai, V.Tarasovas drauge su GTČ trio (Viačeslavas Ganelinas, V.Tarasovas, Vladimiras Čekasinas) padėjo pagrindus Lietuvos džiazo mokyklai, muzikavo su pasaulio improvizacinės muzikos grandais, vienas pirmųjų pasaulyje pradėjo groti solines mušamųjų instrumentų programas. Priduriama, kad muzikantas Lietuvoje atsidūrė dėl įnoringo likimo ir meilės džiazui.

Archangelske gimęs muzikas, už domėjimąsi džiazu pašalintas iš Leningrado konservatorijos, 1968-aisiais pagelbėjo gimtajame mieste koncertavusiam orkestrui iš Lietuvos "Nemuno žiburiai", kuriam teko skubiai pakeisti būgnininką. Po kelių koncertų drauge su šiuo orkestru būgnininkas atvyko į Vilnių. Čia 1970-aisiais gimė V.Tarasovo ir V.Ganelino duetas, kuris akimirksniu sulaukė pripažinimo, dar po metų – legendinis GTČ trio, kuris praturtino ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio džiazo istoriją.

1987-aisiais džiazo sceną trio užleido mokiniams, kurie Lietuvos džiaze toliau įgyvendino jų kūrybinius principus, o patys ėmėsi savo kūrybines idėjas įkūnyti kituose kontekstuose.

V.Tarasovas atsiskleidė kaip menininkas konceptualistas, kai pasinėrė į plataus diapazono kūrybinį gyvenimą: komponavimą teatrui ir kinui, vizualiųjų menų bei tarpžanrinių projektų kūrybą. Jis rengia performansus ir instaliacijas, bendradarbiauja su įvairių meno šakų kūrėjais: literatais, dailininkais, šokio ir plastikos meistrais.

V.Tarasovo talentas suvedė jį su išskirtiniais scenos partneriais, tokiais kaip Andrew Cyrille’as, "The Rova Saxophone Quartet", Anthony Braxtonas, Johnas Fisheris, Valentina Ponomariova, Patrickas Scheyderis, Kazutoki Umezu, Lauren Newton, Saincho Namchilak, Billas Laswelas, Tomaszas Stanko, Sonny Murray ir daugybė kitų iškilių džiazo ir improvizacinės muzikos kūrėjų.

Muziko diskografija aprėpia daugiau nei 100 albumų, iš jų beveik dvi dešimtys – solinių.

V.Tarasovas tapo devintuoju festivalio "Vilnius Jazz" apdovanojimo laureatu. Už nuopelnus Lietuvos džiazo kultūrai jau pagerbti saksofonininkai Petras Vyšniauskas ir Liudas Mockūnas, trombonininkas Skirmantas Sasnauskas, gitaristas Juozas Milašius, klavišininkas ir kompozitorius Dainius Pulauskas, muzikologė Jūratė Kučinskaitė, taip pat šviesaus atminimo džiazo asmenybės: Kauno bigbendo vadovas, pianistas Romualdas Grabštas ir muzikologas Liudas Šaltenis.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų