Ne kitapus ekrano „Euroviziją“ stebėjęs, o pačiame jos epicentre buvęs klaipėdietis Jurijus Veklenka prisipažįsta dvi savaites gyvenęs nerealiais įspūdžiais. Tokios patirties dar tik pirmuosius žingsnius muzikoje žengiančiam atlikėjui galėtų pavydėti ir gerokai labiau patyrę jo kolegos.
Išvyko vietoje brolio
Klaipėdos universitete studijas kremtantis vaikinas šypteli, jog jei ne tam tikros aplinkybės, vargu ar artimieji, bičiuliai būtų išvydę jį Malmės scenoje, kur su kitais trimis pritariamaisiais vokalistais Jurijus Andriui Pojaviui padėjo atlikti Lietuvos „eurovizinę“ dainą „Something“.
„Iš tiesų pasiūlymo dainuoti su Andriumi sulaukė mano brolis Vitalijus, kuris gyvena Vilniuje. Jis dainuoja tiek kaip pritariamasis vokalistas, tiek grupėje. Bet darbo reikalais brolis turėjo išvažiuoti į užsienį, todėl pasiūlė dalyvauti man. Tad vis tiek į “Euroviziją„ nuvažiavo vienas iš Veklenkų“, – šmaikštavo pašnekovas.
Nors vaikinas yra save išbandęs įvairiuose Lietuvos muzikiniuose televizijos šou, konkursuose, su „Eurovizijos“ auditorija, prestižu jie nesulyginami. Tačiau Jurijus patikino, jog širdis iš jaudulio nespurdėjo.
„Baimės, jaudulio absoliučiai nejaučiau, matyt, todėl, kad ne mes buvome dėmesio centre. Tiesiog stovi ir dainuoji kaip paprasčiausioje studijoje ar kokiame nors koncerte“, – prisipažino vokalistas.
Sapnuodavo naktimis
Klaipėdietis teigė ramiai vertinąs konkurse pelnytą 22-ąją vietą.
„Žinau, kad Andrius padarė, ką galėjo. Jis labai tikėjo šiuo kūriniu, todėl, žinoma, smarkiai nuliūdo, kai sužinojo rezultatus. Bet svarbiausia, kad papuolėme į finalą. Kitos šalys jo net nepasiekė. O laimėti, be abejo, smagu“, – filosofavo vaikinas.
Atlikėjas patikino, jog iš artimųjų, pažįstamų kritiškų replikų išgirsti neteko – priešingai, pasirodymas sulaukė įvertinimų už tai, kad buvo šiltas, paprastas, be akinamų cirko elementų, fejerverkų ar kylančių platformų.
Tiesa, Jurijus neneigė, jog jam, pirmąkart išgirdus A.Pojavio kūrinį, šis pasirodęs silpnokas.
„Iš pat pradžių nebuvo jis labai prastas, bet ir nebuvo tobulas. Tačiau su vienu kitu pataisymu, su pritariamaisiais vokalistais kūrinys įgavo visai kitą skambesį, mes juo pradėjome tikėti. Be abejo, buvome tiek daug kartų repetavę tą dainą, kad net sapnuodavau savo partiją“, – šypsojosi pašnekovas.
Miestas gyveno švente
Drauge su visais kitais atlikėjais konkurentų pasirodymus specialioje konkurso erdvėje stebėjęs Jurijus prisipažino, jog sirgo ne už „Eurovizijos“ nugalėtoją.
„Aš net visos jos dainos negirdėjau, išskyrus paskutinį priedainį. Nuoširdi, miela mergaitė, šauni daina, – santūriai įvertino klaipėdietis. – Asmeniškai man didžiausią įspūdį paliko islandas, už kurį aš balsavau, bet jis nepateko į penketuką.“
Jurijus prisipažino, jog konkurse jį nustebino repeticijų gausa, tad artimoms bičiulystėms su kitų šalių atstovais laiko nebelikdavo. Tačiau atlikėjams vis tiek pavykdavo ištaikyti laisvų minučių, kad pasivaikščiotų po miestą.
„Malmėje praleidome dvi savaites, miestas pasirodė gražus, mielas, bet lietuvio kišenei brangokas. Į pabaigą jau net buvo liūdna išvažiuoti. Nežinau, ar dėl to, kad čia vyko “Eurovizijos„ konkursas, gatvėse buvo galima išvysti gausybę ir labai aukšto lygio atlikėjų. Pagrindinė aikštė būdavo sausakimša nuo žmonių, jautėsi, kad mieste vyksta šventė, juo labiau kad gyvenome centre, netoli “Eurovizijos„ kaimelio“, – įspūdžiais dalijosi pašnekovas.
Nors pati arena, kurioje vyko „Eurovizijos“ konkursas, anot Jurijaus, nepribloškė dydžiu, tačiau plika akimi buvo galima matyti, jog į renginį investuotos milžiniškos lėšos.
Pakeitė požiūrį
Ar „Eurovizijos“ scena atlikėjo neužkrėtė noru išbandyti jėgas šiame konkurse jau kaip solistui? Jurijus prisipažino jau kartą dalyvavęs nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje, tačiau mano, kad tuosyk pasirinko netinkamą dainą.
„Tada atrankoje dalyvavau, kad tiesiog dalyvaučiau. Dabar prižadėjau sau, kad jei kitą kartą dalyvausiu, tai tik su daina, kuria aš pats tikėsiu, kuri bus labai stipri. Nes iki šiol į šį konkursą žiūrėjau labai skeptiškai. Man tai atrodė paprasčiausias cirkas. Bet kai pamačiau, koks aukštas šio renginio lygis, kalbant apie tai, kaip jis organizuojamas, kaip žiūrima į atlikėjus, nesvarbu, ar jie būtų solistai, ar pritariamieji vokalistai, mano požiūris pasikeitė. “Eurovizijoje„ patyriau, kas yra garso, technikos ir darbo kokybė. Viskas labai rimta, solidu, jokių trikdžių – nėra nei laiko, nei vietos klaidoms, viskas suskaičiuota minučių tikslumu. Sunku dabar bus Lietuvoje“, – juokėsi pašnekovas.
Vaikinas patikino, jog savo ateitį norėtų susieti su muzika, tačiau šiuo metu pagrindinė jo ambicija – baigti studijas. „Dirbti darbą, kuris sykiu yra tavo hobis, vienas malonumas. O mokslas – atsarginis variantas“, – šypsojosi Jurijus.
Naujausi komentarai