Prancūzijos prezidento rinkimų kampanijos favoritas Francois Hollande'as ketvirtadienį paskelbė paskutinį kampanijos raginimą Tulūzos mieste, kuriame prieš kelias savaites vieno islamisto surengtų žudynių drama buvo privertusi trumpam sustabdyti šias įtemptas lenktynes.
Socialistų partijos kandidatas neabejodamas pareiškė, kad jo triumfas sekmadienį vyksiančiam balsavime prieš dešiniųjų pažiūrų prezidentą Nicolas Sarkozy „bus jaučiamas visoje Europoje kaip vilties akimirka“ žemynui, išgyvenančiam didžiausią ekonomikos krizę per daugelį pastarųjų dešimtmečių.
25 tūkst. žmonių, susirinkusių saulėtą dieną pietvakarinio miesto centrinėje aikštėje, šūksniais palaikė F.Hollande'ą, kuriam visos apklausos prognozuoja pergalę, kai šis pasmerkė N.Sarkozy ir sakė, jog Prancūziją vėl atėjo laikas valdyti kairiesiems.
Ispanijos, Portugalijos ir Senegalo socialistų partijų lyderiai kartu su Prancūzijos kairiųjų judėjimų vadovais ir kai kuriomis pramogų verslo, sporto bei verslo garsenybėmis taip pat dalyvavo renginyje, kuris atrodė labiau panašus į pergalės kalbą, o ne rinkimų kampanijos mitingą.
Vaikų priežiūros darbuotoja iš Tulūzos Genevieve Ferran sakė neabejojanti, kad F.Hollande'as greitai persikels į Eliziejaus rūmus, taip pat pritarė šio kandidato pareiškimams, kad N.Sarkozy buvo priešinantis veikėjas.
„Atėjau pasiklausyti prezidento, kuris atitinka mūsų viltis“, - ji sakė Kapitolijaus aikštėje, kurią supantys rausvi mūriniai pastatai yra itin būdingi Tulūzai.
Tuo tarpu N.Sarkozy savo paskutinį kampanijos mitingą surengė Viduržemio jūros uostamiestyje Tulone.
F.Hollande'as savo kalboje apžvelgė ilgą kampaniją, per kurią jis aplankė daugelį Prancūzijos regionų ir šalies užjūrio teritorijas Indijos vandenyne bei Karibuose.
Jis priminė savo sekėjams politiką, kurią planuoja vykdyti ateinančius penkerius metus, jeigu laimėtų rinkimus. Tarp šių planų - ketinimai įvesti 75 pajamų mokesčio tarifą uždirbantiems daugiau nei milijoną eurų per metus, sukurti 60 tūkst. naujų darbo vietų mokytojams ir dėstytojams, taip pat iš naujo derėtis dėl Europos fiskalinės drausmės pakto, siūlant įtraukti į jį ekonomikos augimo skatinimo strategiją.
Tačiau socialistas taip pat daug energijos išliejo kaltindamas N.Sarkozy dėl Prancūzijos visuomenės supriešinimo, mėginimo kurstyti baimę dėl ekonomikos chaoso, priešiškumą užsieniečiams ir baimę prarasti savo branginamą gyvenimo būdą.
Pasak F.Hollande'o, N.Sarkozy prilygino imigrantus musulmonams ir stengėsi įpiršti mintį, kad musulmonai nori gyventi getuose, atsiriboję nuo didžiosios Prancūzijos visuomenės dalies.
F.Hollandeas pareiškė, kad Tulūza yra tolerantiškas miestas, kurį „ištiko siaubingos žudynės žydų mokykloje“, kovą įvykdytos tarptautinio teroristų tinklo „al Qaeda“ nariu pasiskelbusio ekstremisto.
Prezidento rinkimų kampanija buvo kelioms dienoms sustabdytą, šalį sukrėtus pranešimams apie atakas, kurias įvykdė Mohamedas Merah, vėliau nušautas per policijos apsiaustį po išpuolių, per kuriuos buvo nužudyti septyni žmonės.
F.Hollande'as sakė būsiantis Prancūzijos žmones vienijančiu, o ne juos priešinančiu prezidentu.
„Nėra dviejų konfliktuojančių Prancūzijų. Yra tik viena, o valstybės vadovas turi suvienyti visą Prancūziją“, - jis sakė savo šalininkams kairiųjų tvirtovėje, kuris tradiciškai tampa Socialistų partijos kandidatų baigiamųjų rinkimų kampanijos renginių arena.
„Tegyvuoja respublika. Tegyvuoja Prancūzija“, - savo kalbą baigė kandidatas, pradėjus giedoti šalies himną „Marselietę“.
Naujausi komentarai