I. Jankauskaitė pristato naują dainą ukrainiečių kalba: klipe – unikalūs kadrai iš karo

 • Teksto dydis:

Atlikėja ir dainų kūrėja Inga Jankauskaitė pristato itin jautrų kūrinį – „Dega ąžuolai“, kuriame apdainuojamas karas Ukrainoje. Šiandien pristatomas kūrinys turės dvi versijas – lietuvių ir ukrainiečių kalbomis, o unikalų vaizdo klipą dainai sukūrė režisierius Dominykas Kubilius, kuris pats daugelį vaizdų užfiksavo pirmosiomis karo dienomis Ukrainoje.

Pasak I. Jankauskaitės, naujojo kūrinio motyvas galvoje skambėjo jau seniai, tačiau konkrečios idėjos vis nekildavo. Prasidėjęs karas žinomą kūrėją ypač sukrėtė ir privertė tai išgyventi, iš ko ir kilo šiandien pristatomo kūrinio „Dega ąžuolai“ idėja.

„Dainos pradžios motyvas galvoje skambėjo jau seniai, bet nesikabino nei tema nei vizija. O paskui prasidėjo karas ir užplūdo visi su tuo susiję jausmai ir išgyvenimai. Važiavau pas prodiuserį Paulių Jasiūną į studiją ir mudu sudėjom visa tai į dainą“, – pasakoja dainininkė.

Dainininkė teigia, kad mintis sukurti ir išleisti šį kūrinį – neleisti žmonėms susitaikyti su karo baisumais ir pačiu faktu, priminti ir paskatinti kiekvieną iš mūsų padėti Ukrainai ir palaikyti šalį bei jos žmones.

„Gyvenimas pasikeitė, pasaulis pasikeitė. Bet, žmogaus psichologija tokia, jog prisitaikome net prie pačių baisiausių naujienų. Pirminis entuziazmas ir noras padėti slūgsta, imame lyg priprasti prie karo. Bet priprasti negalima! Karas, vienokia ar kitokia forma yra ir bus ilgas. Mes negalime sau leisti priprasti. Mes negalime pavargti padėti. Visi pagalbos būdai tinkami: tiesiog toliau atkakliai dirbti savo darbą, aukoti, savanoriauti, palaikyti... Manasis būdas yra ir toks –savo daina priminti apie pagalbos būtinybę. Įprasminti tai, kaip visi jaučiamės“, – teigia Inga.

Pirminis entuziazmas ir noras padėti slūgsta, imame lyg priprasti prie karo. Bet priprasti negalima!

Šiandien atlikėja pristato dvi kūrinio versijas – viena parašyta lietuvių kalba, kita – versta į ukrainiečių kalbą. Kviečiame išgirsti naująjį kūrinį „Dega ąžuolai“ arba „Палають дуби“ (ukr. k. Dega ąžuolai). Išversti tekstą ir tinkamai jį įdainuoti padėjo I. Jankauskaitės kolegė, ukrainietė aktorė Jevgenia Gladij.

„Labai norėjau, kad daina „Dega ąžuolai“ skambėtų ir ukrainietiškai, būtų suprantami ir pabėgėliams mūsų šalyje ar įkvėptų kovojančius. Čia man padėti sutiko kolegė aktorė, ukrainietė Jevgenia Gladij, ji labai muzikaliai išvertė tekstą ir po to padėjo man susidoroti su tarimo niuansais“, – pasakoja kūrėja.

Itin jautrų kūrinį papildo ir karo realybės vaizdai, iš kurių daugelį įamžino pats kūrinio vizualinės dalies režisierius – Dominykas Kubilius. Žinoma vyras karo fronte buvo pirmosiomis Rusijos įsiveržimo į taikią šalį dienomis.

„Ačiū Dominykui Kubiliui, kuris neseniai sukūrė dokumentinį filmą apie organizacijos „Blue Yellow“ įkūrėją Joną Ohmaną ir jo veiklą Ukrainoje. Filmo medžiaga ir daina virto bendru kūriniu“, – dėkoja atlikėja I. Jankauskaitė.

Pasak vizualizacijos režisieriaus D. Kubiliaus, sukrečiantys vaizdai – yra pagrindinis mūsų ginklas, siekiant, kad pasaulis pamatytų tai, ką išgyvena Ukraina.

„Kadrai yra nufilmuoti filmui „Kartu iki pergalės“, kadangi filmas jau yra sukurtas ir parodytas, norisi, kad jie ir toliau sklistų, kad parodytų tiesą, kurią išgyvena Ukraina. Mes turime rodyti ir rodyti, kad žmonės nepamirštų. Išgirdus Ingos Jankauskaitės kūrinį, abu supratome, kad ši vaizdo medžiaga yra tai, ką turime parodyti žmonėms., kad jaustume tai ir žinotume situaciją. Pagrindiniai kadrai yra karo pradžios. Tas siaubas, kurį išgyvena Ukraina, o mūsų jėga yra vaizdo medžiagoje, tai yra pagrindinis ginklas kovoje“, – pasakoja režisierius.


Šiame straipsnyje: Dega ąžuolaiInga Jankauskaitėkaras Ukrainojenauja daina

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių