Inga Jankauskaitė: norint išgyventi, būtina sustoti

„Pasiilgau ne vien muzikos“, – nuoširdžiai sako aktorė, dainų atlikėja Inga Jankauskaitė. Ji po netrumpos pertraukos grįžta į sceną. Joje apie gyvenimą kalba romansais. Tai, žada, darys ir lapkričio 22-osios vakarą Kauno filharmonijoje.

– Ar galima teigti, kad Inga Jankauskaitė, kurios jau daugiau kaip dveji metai nematome nei televizijoje, nei teatre, nei koncertų salėse ir kurios labai pasiilgome, pasiilgo muzikos?

– Pasiilgau, žinoma, tik ne vien muzikos, o ir ryšio su žiūrovais, gyvų akių salėje ir galimybės kalbėti joms.

– Ar koncertas Kaune bus kitoks, skirsis nuo ankstesnių jūsų koncertų? Koks jis bus?

– Su gitaristu Aurelijumi Globiu kartu dirbti pradėjome prieš septynerius metus ir, be abejo, nuo to laiko daug kas pasikeitė. Ne tik repertuaras, bet ir mes patys. Ši programa – gyvas organizmas, vyksta principu tik čia ir dabar, todėl natūralu, kad kaskart viskas skamba kitaip. Bet, kaip žinia, be darbo nieko nebūna, todėl šiam koncertų ciklui „Su meile apie meilę“ rengiamės labai atsakingai. Pažadame naujienų.

– Gimę vaikai daug ką pakeičia. Sako, kad kartais pakeičia muzikos, dainavimo stilių, netgi dainininkių balsus. Ar jaučiate kokį pasikeitimą?

– Gimus vaikams apskritai pasikeičia beveik viskas. Jausmų daug, ir nuovargio esama, nes, šiaip ar taip, auginti dvynius – ne atostogos. Vis dėlto tai tokia moters gyvenimo patirtis, kuri, man regis, ypač praverčia bandant suvokti ir išjausti romansą. Jaučiu, kad dabar esu daug tikslesnė ir konkretesnė.

– Apie ką labiausiai dabar nori dainuoti Ingos siela?

– Gyvename taip, kad greičio reikalaujantis veiksmas dažnai smarkiai pranoksta žmogaus galimybes. Taigi, norint išgyventi, tiesiog būtina rasti būdų sustoti. Man toks būdas yra romansai. Būdas pabūti su pačia savimi, priminti sau, kas esu ir kokia noriu būti. Didelė laimė, jei ir žiūrovas pasinaudoja tuo pačiu receptu. Tuomet galima sakyti: koncertas pavyko.

– Kas jums muzika yra šiandien ir kas buvo prieš trejus–penkerius metus?

– Muzika – geriausi vaistai nuo sunkių, slegiančių minčių, depresijos, beviltiškumo ir kitų baisių dalykų. Tai – įkvėpimo gyventi šaltinis, visada juo buvo ir visada bus. Prižadu, kad tamsus lapkritis 22 dieną Kauno filharmonijoje bus daug šviesesnis.


Studijos, dainos, vaidmenys, apdovanojimai

I.Jankauskaitė – aktorė, laidų vedėja, Juozo Naujalio muzikos mokyklos fortepijono klasės ir Kauno V.Kudirkos vidurinės mokyklos absolventė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Teatro ir kino fakulteto vaidybos specialybės bakalaurė ir magistrė.

2010 m. balandį Tryškių bažnyčioje susituokė su notaru Mariumi Stračkaičiu, 2011 m. sausį susilaukė dvynių – mergaitės ir berniuko. Iš pirmos santuokos augina 10 metų sūnų Kostą.

2007 m. LNK muzikinėje laidoje „Žvaigždžių duetai“ su dainininku Česlovu Gabaliu užėmė 2-ąją vietą ir laimėjo sidabrinius mikrofonus, dalyvavo NML čempionų taurės kovose. LNK laidoje „Dviračio šou“ su Aldona Vilutyte kūrė „blondinių“ personažus. 2008 m. su Algirdu Ramanausku, 2009–2010 m. su Rolandu Vilkončiumi vedė LNK muzikinę laidą „Žvaigždžių duetai“.

Sukūrė „Bertos“ („King Kongo dukterys“), Marijos Stiuart („Marija Stiuart“), Lizos („Demonai. Nelabieji. Apsėstieji. Kipšai“), Rožės („Mažasis princas“), Džiuljetos („Meilė ir mirtis Veronoje“), Odrės („Vilnius–Dakaras“), Onutės („Sakura vėtroje“), Dulsinėjos („Žmogus iš La Mančos“) vaidmenis teatre, vaidino Pušelę kino filme „Vienui vieni“, Mėtą televizijos seriale „Nekviesta meilė“, Likos „ZERO 2“.

Už Marijos Stiuart vaidmenį Auksiniam scenos kryžiui nominuota kaip geriausia jaunoji sezono menininkė, „Cosmopolitan“ pripažinta „Metų aktorė 2006“, „Metų darbštuolė 2007“, „Nekviestos meilės“ aktorių apdovanojimuose – Mylimiausia aktorė ir Mylimiausia herojė, 2010 m. „Sidabrinės gervės“ nominacija „Metų geriausia antro plano aktorė“, 2010 m. Metų moters apdovanojimas „Metų TV moteris“. Išleido dvi kompaktines plokšteles su Č.Gabaliu ir A.Globiu.


Šiame straipsnyje: Inga Jankauskaitė

NAUJAUSI KOMENTARAI

grazu

grazu portretas
kas grazu,tai ne melas. Kas tiesa tai ne melas. Nuostabu.

na

na portretas
nemanau kad cia kazkas jos labai pasigedo, galejo dar pora metu nesirodyt

tiesiog

tiesiog portretas
o man tiesiog gera, kai zmones iesko saves, nestovi vietoje ir nieko nepraso is kitu. Eikim i prieki tiesiogine prasme, tada ir gyvenimas atrodys vertingesnis
VISI KOMENTARAI 13

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių