Jei auksinė žuvelė iš tiesų gali išpildyti norus, vienoje didžiausioje šalies ligoninėje gyvenanti auksaspalvė turi itin daug darbo. "Kad kuo greičiau pasveiktų artimi ir mylimi žmonės", – žuvelės prašo prie akvariumo intensyviosios kardiologijos skyriuje prisėdę ligonių lankytojai. Didžiulis akvariumas išsklaido jų nerimą ir padeda atsipalaiduoti čia dieną naktį plušantiems medikams.
Idėją parsivežė iš Argentinos
Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų intensyviosios kardiologijos skyriaus vedėjas Pranas Šerpytis idėją mėgautis akvariume gyvenančių žuvyčių draugija parsivežė iš tolimos kelionės. "Lankydamasis vienoje Argentinos klinikoje pagalvojau, kodėl akvariumų nėra mūsų gydymo įstaigose? Jos tokios šaltos... Svarsčiau, gal negalima?" – užuomazgomis įrengti gyvąjį kampelį darbe dalijosi Lietuvos širdies asociacijos prezidentas.
Šiandien jau – treji metai, kaip P.Šerpytis ir jo kolegos mėgaujasi akvariumo gyventojų teikiamomis teigiamomis emocijomis. "Nesu labai geras žuvelių žinovas, bet mūsų akvariume yra ne tik auksinių žuvelių, bet ir šamų, kardonešių", – vardijo kardiologas.
Anksčiau ligoninės akvariume gyveno apie trisdešimt žuvelių, dabar jų kiek mažiau, nes skyriuje daromas remontas. Jam pasibaigus, žuvyčių populiaciją žadama vėl padidinti.
Ligoninėje akvariumu rūpinasi visas skyriaus personalas, tik kartą per mėnesį samdomas žmogus, kad jį išvalytų.
Išvaduoja nuo įtampos
"Kardiologijos skyrius daugeliui kelia stresą. Nors šiuolaikinė medicina labai padeda, žmonės neišvengia didžiulės įtampos. Tad akvariumas blogas emocijas tarsi sugeria", – kalbėjo P.Šerpytis.
Aplink akvariumą nuolatos būriuojasi lankytojai, laukiantys žinių apie artimųjų sveikatą. Šalia jo dažnai prisėda bendraudami su pacientais gydytojai, slaugytojos stabteli pasižiūrėti, kaip žuvytės gaudo viena kitą, stumdosi ar kaip minta. "Ten verda tikras gyvenimas", – šypsojosi pašnekovas.
Kardiologijos skyriaus darbą P.Šerpytis prilygino akvariumo ekosistemai, kai bendrą gerovę nulemia kiekvienas narys. Intensyviosios terapijos skyriuje, kur neretai svarbi kiekviena sekundė, viskas turi būti sustyguota lyg darniame orkestre. Savo tikslias pareigas žino ir slaugytoja, ir kiekvienas gydytojas, ir skyriaus vedėjas.
"Akvariumas taip pat lyg orkestras. Tik pažeisk jo biosferą, vanduo iškart pažaliuos", – taikliu pavyzdžiu savo mintį iliustravo pašnekovas."Ir su darbuotojais panašiai. Jei nors vienas į kolektyvą atneša blogų emocijų, jomis užsikrečia ir kiti, todėl sakau, kad viską, kas neigiama, reikėtų palikti už durų."
Akvariumu džiaugiasi ir namie
Anot kardiologijos skyriaus vedėjo P.Šerpyčio, akvariumas jų įstaigoje stovi būtent toje vietoje, kur susikaupia daugiausia nerimo. Jis suteikia skyriui jaukumo ir daugeliui yra lyg atgaiva.
Medikas įsitikinęs, kad kiekvienam mūsų reikia augintinio, kuriuo galėtume rūpintis, kurį mylėtume. Pats P.Šerpytis ne tik darbe, bet ir namie džiaugiasi akvariumo gyventojais.
"Mano vaikai su akvariumu užaugo. Bet nesu toks vienintelis, dauguma kolegų namuose jais džiaugiasi. Žuvelės nereikalauja daug priežiūros, o dovanoja jaukumą ir grožį ", – šypsojosi pašnekovas.
Naujausi komentarai