Laukimas baigtas: Monika Liu „Eurovizijoje“ užėmė 14 vietą

Italijos Turino mieste vykusi šių metų „Eurovizija“ baigta. Lietuvos atstovė Monika Liu, kuri daugybei tautiečių ir užsienio žiūrovų kėlė susižavėjimą, šiame viename didžiausių pasaulio muzikinių konkursų užėmė 14 vietą, nors lažybininkų prognozės nieko gero nežadėjo.

Ji iš viso surinko 128 balus. Vertinimo komisijos Lietuvos dainininkei skyrė 35 balus, daugiausia – dešimt – jų atkeliavo iš Slovėnijos. Žiūrovai Monikai Liu atidavė 93 balus.

Lietuviškai dainuoti pasirinkusi atlikėja savo kūriniu „Sentimentai“ liko užtikrinta iki galo. Ji buvo laiminga patekusi į finalą, o vieta jame, kaip teigė, jai buvo nesvarbi.

Tai pirmas kartas, kai „Eurovizijos“ finale skambėjo daina lietuvių kalba. „Sentimentus“ ir nuostabiai atrodžiusią Moniką po puikaus pasirodymo lydėjo palaikantys šūksniai ir plojimai.

Scanpix nuotr.

Spaudos konferencijoje, vykusioje iškart po Lietuvai sėkmingo pirmojo pusfinalio, Monika Liu neslėpė emocijų. „Tai, kad „Eurovizijoje“ atlieku dainą lietuvių kalba, man reiškia labai daug, tai taip pat labai svarbu ir lietuviams. Daug kas man sakė, kad neturėčiau vykti į konkursą su lietuvių kalbos daina, žmonės buvo įsitikinę, kad jos niekas nesupras. Tačiau buvau šia daina užtikrinta. Labai didžiuojuosi savo gimtąja kalba, o tai turėtų daryti ir kiekvienas lietuvis. Aš esu čia, kad padaryčiau lietuvių kalbą populiarią“, – kalbėjo atlikėja.

Finale varžėsi 25 šalių atlikėjai ir dainos. Monika pasirodė 14-likta. Pačios Monikos favoritai šiais metais – Ukrainos grupė „Kalush Orchestra“.

Konkurse iš viso varžėsi 40 šalių. Penkiolika iš jų į finalą nepateko: Albanija, Latvija, Slovėnija, Bulgarija, Kroatija, Danija, Austrija, Izraelis, Sakartvelas, Malta, San Marinas, Kipras, Airija, Šiaurės Makedonija, Juodkalnija.

Teisę rengti „Euroviziją“ Italija pelnė po grupės „Maneskin“ pergalės su daina „Zitti e buoni“. Tai trečiasis konkursas Italijoje, paskutinį kartą šioje šalyje jis vyko prieš 30 metų.

2022-ųjų „Eurovizijos“ dainų konkursą laimėjo Ukrainos atstovų grupės „Kalush Orchestra“ daina „Stefania“. Įvairių šalių komisijos ir televizijos žiūrovai iš viso jai skyrė 631 balą.

Kitų metų „Eurovizijos“ dainų konkursas bus jau 67-asis. NAUJAUSI KOMENTARAI

Nija

Nija portretas
Žavingoji Monika su gražia daina išliks eurovizijos favoritė.

Antanas

Antanas portretas
Visa tik finalas tai jau didelis pasiekimas.

puiku

puiku portretas
liu su savo kūrybos daina ir pačios atlikta,,tai tokia vieta didelis tavo kūrybos ir balso įvertinimas
VISI KOMENTARAI 48
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių