Pereiti į pagrindinį turinį

Lietuvos aktoriai savo skaudžiomis vaikystės patirtimis dalinosi su našlaičiais

2015-06-01 15:00
DMN inf.
TV3 nuotr.

Atvažiavę prie sostinės gyvenamųjų namų kvartale įsikūrusių SOS Jaunimo namų, žinomi šalies aktoriai kiek sutrikę stoviniavo – ant namo nebuvo nė ženklo, kad čia suaugusių gyvenimui ruošiasi Vilniaus SOS vaikų kaimo jaunuoliai. Juos pasitiko ir užeiti pakvietė jaunimo namų vadovas Gražvydas Pavalkis. Svečiams buvo leista viduje nenusiauti batų, nors didžiuliame name juos nusiima visi gyventojai, kaip ir pridera namuose.

Į jaukų pokalbį su trimis čia gyvenančiomis merginomis – Ernesta, Modesta ir Santa – susitikti atvyko šįvakar 19.30 val. TV3 eteryje pasirodysiančio serialo „Moterų laimė“ aktoriai – Oneida Kunsunga ir Dainius Jankauskas bei jų kolegė Eglė Jackaitė, kurią televizijos žiūrovai ateityje taip pat išvys TV3 eteryje. Klausimų vieni kitiems jie turėjo daug – dvi valandos pralėkė akimirksniu.

Apie savo gyvenimo patirtis merginos pasakojo atvirai. Ernesta, tuoj sulauksianti aštuoniolikos, kalbėjo apie savo mamą, turinčią didelių bėdų su alkoholiu ir dėl jo netekusią visų savo vaikų, tarp jų ir Ernestos. „Bandžiau palaikyti ryšį, padėti, tačiau ji pasirinko butelį“ – sakė mergina. Skaudžiausia jai, kad tėvai nenori bendrauti su jaunesniais broliais. Ji prisimena, kai kartą mama vienoje televizijos laidoje pasakė: „Jeigu atimsit šitus tris, pasigimdysiu kitus“. „Taip ir buvo. Atleisti tokius dalykus sunku ir kol kas to padaryti negaliu“, – prisipažino Ernesta.

Ją padrąsindama apie savo vaikystę papasakojo ir E. Jackaitė: „Augau be mamos, ji mus su broliu paliko kai man buvo dveji. Ilgesys liko ir visada liks, tačiau sunkumai žmogų užgrūdina. Juk ne iš gero ji mus paliko, buvo nelaiminga. Pati tą supratau, kai susilaukiau savų vaikų – juos palikti būtų didžiausia bausmė“. Taip pat aktorė pridūrė, kad baisiausia ir labiausiai užgaunanti reakcija, kurios gali sulaukti iš aplinkinių – gailestis.

Modesta į SOS vaikų kaimo mamos rankas pateko vos dviejų mėnesių. Ji sako nematanti jokio reikalo knaisiotis po praeitį ir galvoti apie biologinę savo mamą, nes turi tikrą – tą, kuri ją užaugino ir suteikė meilę bei namus. Dvidešimtmetė Modesta yra Lietuvos Edukologijos Universiteto studentė, šuolių į vandenį čempionė.

Mažame Lietuvos kaime užaugusi aktorė O. Kunsunga taip pat pasidalino savo paauglystės prisiminimais. Judviejų su jaunesniąja seserimi mama dirbti į Ameriką išvyko, kai Oneidai buvo vos 14 metų: „Turėjau auginti sesę, skalbti, gaminti valgį, būti viskuo viename – mama sesei ir moksleive. Jeigu viską darai per meilę, tampa daug lengviau.“

Jai antrino ir aktorius D. Jankauskas: „Svarbiausia yra mylėti save – niekas nemylės tavęs labiau, negu tu pats“. Pats Dainius augo be tėčio ir sako, kad gyventi palengvėja, kai atleidi ir nebepyksti – nors tai padaryti dažnai būna labai sunku. Visi trys aktoriai sutiko, kad viskas yra gerai, jeigu išlieki pozityvus. „Kuo esi stipresnis, tuo daugiau gali pakelti...“ – sakė E. Jackaitė.

Santa, į SOS vaikų kaimą patekusi dviejų metų, susitikime nedaugžodžiavo. Dabar jai 23-eji, ji dirba ir prie savęs glaudžia šešerių metų dukrą Oliviją. „Jeigu kartu, vadinasi – gerai...“ – nusišypsojo Santa. Ji sakė niekada neslepianti nuo aplinkinių fakto, kad yra užaugusi be savo biologinių tėvų: „O tai kaip, jeigu našlaitė, tai reiškia – bloga, apsivogusi? Nesąmonė! Mes esame lygiai tokie patys ir apie tai reikia kalbėti“.

Apie šią opią problemą kalba ir SOS jaunimo namų vadovas G. Pavalkis: „Jaunuoliai nepasitiki savimi, patiria daug streso susitikdami su išoriniu pasauliu, darbindamiesi. Jie save nuvertina ir bijo siekti didelių tikslų įsivaizduodami, kad nesugebės jų įveikti, arba bus prispausti neigiamo visuomenės požiūrio.“

Tuo SOS jaunimo namų sistema yra unikali – čia jaunuoliai gyvena savarankiškai: ateina gyventi nuo 16-os metų tam, kad stiprintų savo gyvenimiškus įgūdžius ir pasiruoštų savarankiškam gyvenimui. Patys perka maistą, valdo savo gautus pinigus, darbuotojų padedami augina atsakomybės jausmą. Už gautus pinigus maistui, higienos reikmėms, drabužiams jie turi atsiskaityti čekiais. Atliekamų pinigų jaunuoliai turi nedaug, tačiau visos trys kalbintos merginos juokiasi – jeigu žinai kur, gali ne tik apsirengti, bet ir pasipuošti! Kad pinigų turėtų daugiau, vasaros metu jaunuoliai dirba ir tokiu būdu supranta ir išmoksta, kad nieko gyvenime nebūna be darbo ir pastangų. Jaunimo namuose visi ruošiasi realiam, savarankiškam gyvenimui. „Mūsų tikslas yra išmokyti juos atsakingai gyventi, o ne stengtis gyventi tik iš pašalpų“, – pasakojo G. Pavalkis.

Aktorius susitikti su SOS jaunimo namų gyventojais paskatino TV3 televizijos vykdoma draugiškumo iniciatyva „Gera kartu!“. Ir iš tiesų – visiems buvo gera: pabendravę, kartu nusifotografavę, atsisveikinę ir išsiglebėsčiavę vieni kitiems pažadėjo būtinai pasimatyti dar kartą. „Perduokite kitiems gyventojams linkėjimus ir pasakykite, kad mes visai nebaisūs!“ – šypsojosi E. Jackaitė.

TV3 televizijos žiūrovai šiandien, 19.30 val. išvys serialo „Moterų laimė“ antrojo sezono premjerą. Pirmojoje serijoje aštuoniolikmetė Milda, našlaitė iš mažo miestelio, pabėgusi nuo priekabiavusio vaikų namų direktorės pavaduotojo, naujo gyvenimo ieškoti atvyksta į Vilnių. Tačiau miestas pasirodo daug šaltesnis negu ji tikėjosi – Milda patenka į painias, su nelegaliu verslu susijusias situacijas, bando kovoti už save, o galiausiai įsimyli jauną, žavų verslininką. Tik ar jiems lemta būti kartu? Svarbiausia – nepasiduoti spaudimui ir negailestingoms gyvenimo taisyklėms.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų