A. Maldeikienė: daug žmonių pradeda gyventi tik pajutę mirties alsavimą

 • Teksto dydis:

Neretai pasišaipoma iš vyresnio amžiaus žmonių, kurie iš anksto pasiruošia savo laidotuvėms – spintoje lemtingos valandos laukia įkapės, kai kas net karstą išsirenka. Apie laidotuvių ritualą kalbėti vengiama, bet gal visai be reikalo?

Nors kartą patyrę artimo netektį, žino, kokia kyla sumaištis ir kiek reikia sutvarkyti laidotuvių reikalų. Tai trukdo deramai išgyventi liūdniausias gyvenime emocijas ir atsisveikinti su brangiu žmogumi.

Apie pasiruošimą laidotuvėms TV3 laidoje „Visi mes žmonės“, rodomoje pirmadienį 19.30 val. per TV3, kalbės Aušra Maldeikienė, Šarūnas Jasiukevičius ir Rūta Cimarmanaitė.

Europarlamentarė A. Maldeikienė savo vaikams jau yra surašiusi didžiąją dalį nurodymų – saugiai padėtas net socialinės paskyros slaptažodis, kad, laikui atėjus, būtų galima tinkamai ją uždaryti. Paruoštas testamentas, pageidavimai, kaip ir kur moteris norėtų būti palaidota, netgi surašyti muzikos kūriniai ir pažymėta vieta Šventajame rašte, sudarytas sąrašas žmonių, kuriuos pakviesti.

Būdama maža ji augo su vienuolėmis, laidojo savo artimuosius, lankydavo žmones senelių namuose – net mirštančiuosius. Visa tai ne atbaidė nuo mirties, o kaip tik tapo aiškiu paveikslu ateities, kuri visus mus ištiks.

Negana to, ji sumanė iš anksto parašyti laiškus žmonėms, kuriuos labai myli ir kurie patys negailėjo gerumo.

„Sąraše – jau devyniasdešimt du žmonės ir vis dar ką nors prisimenu. Gražu taip ruoštis mirčiai, – sako A. Maldeikienė. – Esminė mano mintis ta, kad daug žmonių pradeda gyventi tik pajutę mirties alsavimą. Atsimerkime – ir kol jaunesni, veskime mažus vaikus į laidotuves, kalbėkime, aiškinkime jiems apie tai, o ne auginkime pusiau idiotais bandydami slėpti nuo jų natūralius normalius dalykus. Kitaip auginamas miegantis vaikas“.

Kitas laidos pašnekovas keliautojas, televizijos laidos vedėjas Šarūnas Jasiukevičius yra žinomas savo kelionėmis į Černobylio atominę elektrinę, kas daugeliui kelia šiurpą – juk ten po avarijos iki šiol itin didelis radiacijos fonas. Tačiau daugiau nei pusė šimto karto ten buvojęs vyras žino, kaip elgtis, nuolat tikrina savo sveikatą.

Tiesa, sykį širdis virptelėjo, kai gardžiai atsigėrė Pripetėje vietoje išvirto vyšnių kompoto – tiek vanduo, tiek vyšnios juk iš ten. Kai Šarūnas pagalvoja apie tai, kad kažkada teks palikti šį pasaulį, nenusimena.

„Geriausia, kai žmonės nesukelia problemų savo kaprizais dėl laidotuvių“, – sako jis.

„Per laidotuves svarbiausia galvoti apie velionį, pildyti jo pageidavimus, o ne baimintis, ką kiti pasakys“, – pataria laidojimo ceremonijų organizavimo konsultantė Rūta Cimarmanaitė.NAUJAUSI KOMENTARAI

nusisikti

nusisikti portretas
ant taves baidykle,galejai ir padvesti.

ups

ups portretas
va prie ko priveda geras gyvenimas, geras atlyginimas, galimybė gauti tinkamą gydymą....pajaunėjo, pagražėjo....o kas lieka paprastam pensininkuis su trim šimtais euriukų ir su papigiai prievarta liepiamais gerti vaistukais....

Anonimas

Anonimas portretas
Teko pastebėti ,kad išankstinis ruošimasis kelionei anapilin dažnai suteikia galimybę ilgesniam gyvenimui,o girtis ,kad jau pasveikau yra atvirkštinis reikalas.Kaip sakoma-dievo keliai nežinomi.Manau,kad neetiška savo bėdomis užkrauti kitus žmones,ir smulkmeniškai viską pasakoti,šiuo atveju visa Lietuvai.
VISI KOMENTARAI 17
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių