Mirė Italijos mados novatorius N. Cerruti

Sulaukęs 91 metų mirė novatoriškas italų mados dizaineris Nino Cerruti, į vyrišką madą įvedęs „nerūpestingą prašmatnumą“, savo klestėjimo laikais rengęs Holivudo žvaigždes.

Jis mirė Verčelio ligoninėje Šiaurės vakarų Pjemonto regione, kur buvo paguldytas klubo operacijai, savo tinklalapyje pranešė Italijos dienraštis „Corriere della Sera“. „Italijos verslininkų milžinas mus paliko“, – sakė ekonomikos plėtros viceministras Gilberto Pichetto.

N. Cerruti, aštuntąjį dešimtmetį sukūręs pirmąjį dekonstruotą švarką, buvo vienas pirmaujančių vyrų gatavų drabužių mados kūrėjų XX amžiuje, kūręs išvaizdą, kuri vienu metu buvo ir stilinga, ir nerūpestinga. „Noriu, kad elegantiški vyrai būtų laisvesni, elegantiškesni savo laisvėje“, – kartą pasakė jis.

Aukštas ir lieknas N. Cerruti visada norėjo pirmas išbandyti savo kūrinius, kurių daugelį laikė tekstilės fabrike, jo senelio įkurtame šiauriniame Bjelos mieste 1881 metais. „Visada rengiu tą patį žmogų – save“, – kartą pasakė jis.

1930 metais Bjeloje gimęs N. Cerruti svajojo tapti žurnalistu. Tačiau tėvui mirus, kai jam buvo 20 metų, buvo priverstas mesti filosofijos studijas ir perimti šeimos tekstilės fabriką. Septintąjį dešimtmetį jis susipažino su Giorgio Armani ir pasamdė jį kurti vyrų madą. Duetas paliko didžiulį pėdsaką mados pasaulyje, kol 1975 m. G. Armani įsteigė savo mados namus.

Drabužiai egzistuoja tik nuo tos akimirkos, kai juos kas nors apsivelka.

N. Cerruti atidarė savo pirmąją parduotuvę Paryžiuje 1967 m., taip prasidėjo jo prabangos prekės ženklo kelias į pasaulinę šlovę. „Drabužiai egzistuoja tik nuo tos akimirkos, kai juos kas nors apsivelka. Norėčiau, kad šie drabužiai toliau gyvuotų, prisigertų gyvenimo“, – sakė jis.

Aštuntajame dešimtmetyje jis sukūrė savo pirmąją moteriškų drabužių liniją – verslo šaką, kuri po dviejų dešimtmečių sudarys penktadalį jo pajamų. Tada perėjo prie kvepalų, laikrodžių, batų ir papuošalų. „Aprangos filosofu“ pramintas italas rengė amerikiečių aktorius Richardą Gere'ą ir Robertą Redfordą bei prancūzų žvaigždę Jeaną Paulį Belmondo. Jis taip pat vaidino Holivudo filmuose „Kanų žmogus“ (1996) ir „Šventasis žmogus“ (1998). Dešimtąjį dešimtmetį jo mados namai buvo paprašyti tapti oficialiu „Ferrari“ Formulės 1 komandos dizaineriu.

2001 m. jis pardavė savo prekės ženklą „Cerruti 1881“ Italijos investuotojams. Tada jį perėmė JAV investicinis fondas, o vėliau – Kinijos grupė „Trinity“. Po šio pardavimo jis grįžo į šeimos namus Bjeloje.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių