Ši knyga ne tokia kaip visos. Jai reikia smalsaus aštuonmečio ar vyresnio vaiko, jo plunksnakočio ir vaizduotės, kad taptų būtent jo kūriniu.
Knygos sumanytojas (ne autorius!) Hubertas Benas Kemounas sukūrė dekoracijas, veikėjus ir situacijas. Toliau viskas mažojo rašytojo rankose – tai jis atgaivins veikėjus ir sukurs jų intriguojančius charakterius.
Knygoje pateikiama apie 40 skirtingų žanrų tekstų pavyzdžių: pradedant straipsniu, dienoraščiu, receptais, totogramomis, pangramomis ir baigiant padėkos kalba atsiimant Nobelio literatūros premiją.
Anot knygos sumanytojo, nėra nieko blogiau už laisvą rašinio temą, nes tik gavusi užuominą arba "kilimo taką" vaizduotė gali įsibėgėti. Būtent todėl kiekviename puslapyje pateikiamos sakinių pradžios, situacijos, duodama patarimų ir pavyzdžių, kaip parašyti vieno ar kito žanro tekstus.
Kai H.B.Kemouno vaikai klausia, ar užtenka būti smalsiam, kad taptum rašytoju, jis atsako: "Ne tik. Dar reikia noro vadovauti. Juk savo gyvenime nieko nesprendžiu pats. O knygoje – galiu! Būtent aš sugalvoju, koks bus oras, kai veikėjas išeis iš namų (beje, juk aš jį ir sukūriau). Aš sprendžiu, ar mano herojus pereis gatvę, ar parką, galbūt prasilenks su savo būsima gyvenimo meile arba jį kliudys beprotišku greičiu lekiantis automobilis. Vadovauju aš! Ir man tai labai patinka... Juk ne be reikalo žodžiai "autorius" ir autoritetas" skamba labai panašiai."
Versdamas puslapį po puslapio vaikas ne tik mokosi rašyti, bet ir susipažįsta su Plunksnų aikštės gyventojais, įsitraukia į intriguojančių įvykių verpetą. Pamažu mažasis rašytojas tampa šios knygos autoriumi ir visiškai pelnytai gali viršelyje įrašyti savo vardą, pavardę ir knygos pavadinimą. Su knyga pateikiamas ir juodraštis – juk vaikas turi teisę klysti.
Naujausi komentarai