Pereiti į pagrindinį turinį

A. Paškevičiūtė apie mokesčių pertvarką: ji pasitarnautų užčiaupiant zyzuolius

2017-03-28 09:02
DMN inf.

Vyriausybei paskelbus apie galimą mokesčių pertvarką, kuomet visas įmokas „Sodrai“ mokėtų darbuotojas, nors šiuo metu 31 proc. už jį sumoka darbdavys, neliko abejinga ir Aistė Paškevičiūtė.

Aistė Paškevičiūtė Aistė Paškevičiūtė

Socialiniame tinklapyje "Facebook" buvusi televizijos laidų vedėja nesulaikė ironijos.

"Pagaliau sugalvota, kaip visiems abejojantiems ar klaidingai įsitikinusiems įrodyti, kad po euro įvedimo mes pradėjome gyventi labai gerai. Darbdavio ir darbuotojo mokestinės naštos sujungimas ir perkėlimas pastarajam "ant popieriaus", – apie vyriausybės planus sujungti mokesčius rašė Aistė. – Tokiu būdu pernakt nominalios (ne faktinės) visų algos padidės net 31 proc. Kokia bus graži statistika! Ir kaip ji šauniai pasitarnaus užčiaupiant tuos įkyrius zyzuolius, vis kalbančius apie aukštas kainas bei ne tokias aukštas algas. Norit didesnės algos? Prašom, alga bus didesnė."

Tiesa, su Aistės mintimis sutiko ne visi. Valdžios pasiūlymui pritarė ir Londone gyvenanti Eglija Vaitkevičė.

"Žmogus mokesčių nesuvokia"

"Normalu, ką dabar siūlo. Jungtinėje Karalystėje metinėje statistikoje algą rodo su mokesčiais. Kieno maža alga prieš mokesčius, moka mažesnius, o kieno didelė – didesnį procentą, – į diskusiją įsitraukė Eglija. – Tada matai, kiek sumoki mokesčių ir ką už tai gauni, kokias viešąsias paslaugas. Algos Lietuvoje vergiškos, jei nesiekia 1000 eurų į rankas. Mažiau nei 1000 eurų negalima vadinti alga, tai – žmonių išnaudojimas."

Kiltų revoliucija, kadangi žmonės pamatytų, kiek iš jų paima valdžia ir kokie skatikai lieka, kai mokesčius atskaičiuoja.

"Aš nesutinku su tavimi. Pataisa, kurią seniai reikėjo padaryti, nes būtent taip ir yra, kad žmonės skundžiasi mažai uždirbantys, nors nesuvokia, kad uždirba jie visai nemažai, bet beveik 50 proc. paima mokesčiai. Kai žmogus tai matys, tikėtina, bus reiklesnis valdžiai, nes bus labiau suinteresuotas matyti, kur ir kaip tvarkomi tie pinigai! Iki šiol ši apgaulė buvo labai palanki valdžiai, nes mokesčiai dideli, bet žmogus jų beveik nesuvokia..." – rašė dar vienas Aistė draugas.

"Kuomet nustosit "gauti" ir pradėsit užsidirbt savo algas, tada viskas pasikeis. Kažkodėl Lietuvoje labai įprasta, kad darbuotojui darbdavys moka algą. Kai darbuotojas supras, kad jis užsidirba tą algą, tuomet ir bus tas 1000 eurų", – į E. Vaitkevičės mintis reagavo dar vienas diskusijos dalyvis.

"Viena ranka duoti, kita atimti"

"Mažai tikėtina, kad kažką gali padaryt valdžia, jog žmogui būtų geriau. Jei kažką daro, lauk klastos. Kultiniai valdžios veiksmai – viena ranka duoti, kita atimti", – pesimistiškai buvo nusiteikusi kita Aistės sekėja.

"Kažkada pagalvojau, kas Lietuvoje būtų, jei vieną dieną priimtų įstatymą, pagal kurį darbdavys tiesiog išmokėtų darbininkui sumą "iki mokesčių", o anam reiktų pačiam apsiskaičiuoti ir susimokėti „Sodrai“ ir kitus mokesčius. Manau, kiltų revoliucija, kadangi žmonės pamatytų, kiek iš jų paima valdžia ir kokie skatikai lieka, kai mokesčius atskaičiuoja. Deja, bet valdžia ir toliau kiršina darbuotojus ir darbdavius", – rašė dar vienas diskusijos dalyvis.

Prieš kelias dienas vyriausybė paskelbė apie mokesčių pokytį – norą sujungti darbuotojo mokamą GPM ir socialinio draudimo pajamų įmokas. Dėl to mažiausias pajamas gaunantys šalies gyventojai galėtų šiek tiek susimažinti mokestinę naštą, nes dabar GPM taikomas neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD) tiems, kas gauna mažesnes nei vidutines pajamas.

Tiesa, ekonomistai sako, kad daliai žmonių tai gali reikšti padidėjusį apmokestinimą. Be to, pati sistema dėl naujovių beveik netaptų paprastesnė ir aiškesnė, tik iškart pagražėtų oficiali atlyginimų statistika. Nusprendus sujungti darbuotojo įmokas, visiems reikėtų persirašyti sutartis su darbdaviais.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra